Bilgisayarınız için dijital fotoğraf kurtarma ipuçları?

Fotoğraflar genellikle bilgisayarlarımızdaki en yeri doldurulamaz içeriktir. Belgeler yeniden gönderilebilir, elektronik tablolar yeniden derlenebilir, ancak bir fotoğraf gittiğinde onu yeniden oluşturmanın bir yolu yoktur. Neyse ki, yanlışlıkla bir fotoğrafı sildiyseniz, bu genellikle yolun sonu değildir. Silme işleminiz oldukça yeniyse, Auslogics File Recovery gibi dijital fotoğraf kurtarma programlarının fotoğraflarınızı kurtarmak için mükemmel bir şansı vardır - sadece bu basit adımları izleyin.

En İyi Fotoğraf Kurtarma için YAPILMASI GEREKENLER

Çoğu durumda, fotoğrafları silindikten sonra oldukça uzun bir süre kurtarabilirsiniz. Bilgisayarınız resimlerden büyük parçalar çekmeden düğün fotoğraflarınızı veya bebek fotoğraflarınızı geri alma şansını kendinize vermek için, şunlardan emin olun:

  • Bilgisayarı çalışır durumda tutun
  • Dijital fotoğraf kurtarma işlemine başlamadan önce mümkün olduğunca az kullanın - kaydedilen yeni dosyalar (Web'de gezinmeden gelen geçici dosyalar dahil) fotoğraflarınızın üzerine yazabilir
  • Bilgisayarınızı birleştirmeyin
  • Mümkünse, dijital fotoğraf kurtarma yazılımını kayıp dosyalarınızın bulunduğu sürücüye yüklemeyin.

Ayrıca, kurtarılan fotoğraflarınızı silindiklerinden tamamen farklı bir sürücüye kaydettiğinizden emin olun. İlk fotoğrafın kurtarılması, ikinciyi içeren alanın üzerine yazılabileceği için, bir USB bellek çubuğu veya yedek sabit sürücü önerilir. Bu, mükemmel iyileşme şansınızı büyük ölçüde azaltır.

Dijital Fotoğraf Kurtarma Yazılımı

Undelete yardımcı programları işletim sistemlerinde yerleşik değildir - silinen fotoğrafları kurtarmak için üçüncü taraf yazılımlar bir zorunluluktur. Fotoğraf kurtarma yazılımını seçerken, aşağıdaki gibi özellikleri arayın:

  • Kurtarma süresini azaltmak için esnek arama seçenekleri
  • Tespit edilen kayıp dosyalar listesine göz atarken fotoğrafları önizleme yeteneği. Bu seçenek tam olarak ihtiyacınız olanı kurtarmanıza yardımcı olacaktır
  • Dosyaları kayıp bir bölümden geri yükleme yeteneği
  • Her tür sürücü ve aygıt desteği (her tür sabit sürücü, disket, dijital kamera bellek çubukları, flash bellek kartları ve diğer USB aygıtları)

Dijital fotoğraf kurtarma yazılımını kullanmak basittir - silinen dosyaları taramak için bir sürücü seçin, arama ayarlarını yapılandırın ve istediğiniz dosyaya en çok benzeyen dosyayı kurtarmak için Önizleme modunu kullanın.

Hızlı hareket ederseniz, mükemmel fotoğraf kurtarma neredeyse garantilidir. Çoğu dijital fotoğraf kurtarma programı ücretsiz indirme seçeneği sunar, böylece yazılımı satın almadan önce fotoğraflarınızı geri almanın mümkün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz - kesinlikle denemeye değer!