2015'te satın alınacak en iyi bilgisayar hangisidir?

Satın alınacak en iyi bilgisayar hangisidir? Yani kendinize yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsunuz. Hangi modeli alacağınıza zaten karar verdiniz mi? Cevabınız evet ise, sizin için tek soru en iyi fiyatı sunan perakendeciyi bulmaktır. Peki ya satın alınacak en iyi bilgisayarın hangisi olduğunu bilmiyorsanız? İdeal dizüstü bilgisayarınızı seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör var. Yeni bir bilgisayar alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bir göz atalım.

satın alınabilecek en iyi bilgisayar nedirSatın alınabilecek en iyi bilgisayarın hangisi olduğunu tartışırken, pek çok insan sevdikleri modeli veya markayı tavsiye ediyor. Ancak, farklı insanlar farklı markaları sevdiği için bu yaklaşım mükemmel değildir. Doğruyu söylemek gerekirse, tüm popüler dizüstü bilgisayar markaları iyidir. Elbette hepsinin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak bir markanın korkunç, diğerinin harika olduğunu söylemek imkansızdır (eğer korkunç markalar olsaydı, hiç satmazlardı). Gerçek şu ki, ihtiyaçlarınıza en uygun özelliklere sahip dizüstü bilgisayarı seçmeniz gerekiyor.

Satın alınacak en iyi bilgisayarın hangisi olduğunu düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey, işlemcisidir. Seçilebilecek iki üretici var - Intel ve AMD. Her ikisi de iyidir, ancak AMD oyun ve iş için daha iyi olma eğilimindeyken, Intel genel işlemler için daha uygundur. Gerçekten hızlı bir bilgisayar istiyorsanız, Intel Core i7 veya en azından Intel Core i5 içeren bir dizüstü bilgisayar arayın. AMD'ye gelince, bunu da düşünün çünkü bazı AMD yonga setleri Intel'den daha iyi performans gösteriyor.

Bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken ikinci önemli faktör, sahip olduğu RAM miktarıdır. Ne kadar çok RAM varsa, bilgisayarın performansı o kadar iyi olur. Satın alınabilecek en iyi bilgisayarın hangisi olduğunu düşünürken, 4 GB'tan daha az RAM'e sahip bir dizüstü bilgisayarla yetinmeyin. Ve RAM miktarının en az 8GB'a yükseltilebildiğini kontrol edin.

Peki videolarla çalışmayı ve oyun oynamayı sevenler için satın alınabilecek en iyi bilgisayar hangisidir? Cevap, iyi bir grafik kartına sahip bir bilgisayara ihtiyacınız olmasıdır. Temel olarak, seçebileceğiniz iki ekran kartı markanız var - NVIDIA ve ATI. Bazı dizüstü bilgisayar markaları NVIDIA kullanır ve bazıları ATI'yi tercih eder. Yeni bir bilgisayar satın almadan önce, çeşitli grafik kartlarını araştırmak ve hangi marka veya modeli istediğinize karar vermek en iyisidir. Kural olarak, yeni bilgisayarınızın video kartının en az 1 GB ayrılmış belleğe sahip olduğundan emin olun. Bu sorunsuz performans sağlayacaktır. Ve sürücüleri düzenli olarak güncellemeyi unutmayın!

Ve şimdi hızlı bir dizüstü bilgisayar mı yoksa süper hızlı bir dizüstü bilgisayar mı istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü süper hızlı bir bilgisayar istiyorsanız, SSD'li bir dizüstü bilgisayar almalısınız. SSD'ler geleneksel sabit sürücülerden çok daha hızlıdır çünkü tamamen elektronik cihazlardır ve mekanik parçaları yoktur. Bu, SSD'lerde dosya erişiminin HDD'lere kıyasla çok hızlı olduğu anlamına gelir. Yani, gerçekten hızlı bir dizüstü bilgisayar istiyorsanız ve satın alınacak en iyi bilgisayarın hangisi olduğunu düşünüyorsanız, SSD'li bir tane almalısınız.

Bu ipuçları, satın alınacak en iyi bilgisayarın hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır. Satın almadan önce en iyi fiyatları kontrol etmeyi unutmayın ve belirli bir modelin herhangi bir üretim hatası olmadığından emin olmak için kullanıcı yorumlarını okuyun.