Yeni Not Defteri İyileştirmeleri: Windows 10 Mağazasında Kontrol Edin

Bir sonraki özellik güncellemesinin (Windows 10 sürüm 20H1) gelecek yıl Nisan ayı civarında halka sunulduğunda, Not Defteri'nin (Windows yerleşik metin düzenleyicisi) bir Mağaza uygulaması olacağını biliyor muydunuz?

Windows 10 için Not Defteri'ndeki yenilikler nelerdir?

Microsoft, Windows 10'da Not Defteri'nde, etrafı saran arama, genişletilmiş satır sonlandırma desteği ve yeni bir giriş kaydetmediğinizde bir gösterge dahil olmak üzere birkaç iyileştirme yaptı.

Ve şimdi, aracı bir Mağaza uygulaması haline getirerek işleri bir adım öteye taşımak istiyorlar.

Microsoft'tan Brandon LeBlanc ve Dona Sarkar'a göre, bu karar onlara düzeltmeleri uygulama ve büyük Windows güncellemelerinin yayınlandığı altı aylık aralıkların sınırları dışında daha fazla yükseltme yapma esnekliği sağlayacak.

Ancak, bu aynı zamanda Başlat menüsünde sağ tıklayıp "Kaldır" ı seçerek uygulamayı kaldırabileceğiniz anlamına gelir. Ama bunu yapman için çok az neden var. Aracı kullanmasanız bile, kaldırmak sabit sürücünüzde fazla yer açmayacaktır.

SSS

  • Not Defteri'ni Windows 10 Mağazasından indirebilir miyim?

Şimdilik, uygulamayı indirmek için Windows 10 içeriden 18963 yapısında olmanız gerekiyor.

  • Not Defteri sürümü nasıl güncellenir?

Windows 10 sürüm 20H1 piyasaya sürülene kadar, Not Defteri yükseltmeleri Windows güncellemelerine dahil edilmeye devam edecektir.

Not Defteri'ni Mağaza'da kullanılabilir hale getirme hareketini nasıl görüyorsunuz? Hoş geldiniz mi, yoksa Microsoft artık daha sık güncellemeler yapılabildiği için araca istenmeyen değişiklikler eklemeye başlayabilir mi?

Aşağıdaki bölümde bize bir yorum bırakarak ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Şimdi sizi şu önemli ipucuyla bırakacağız : PC'nizin sorunsuz çalışmasını sağlamak ve korkunç Mavi Ölüm Ekranları gibi beklenmedik sorunlarla karşılaşmayacağınızdan emin olmak için sürücülerinizi her zaman güncel tutmanız önemlidir. Auslogics Driver Updater, bilgisayarınızdaki uyumsuz, eksik, bozuk veya güncel olmayan sürücülerle otomatik olarak başa çıkmak için mükemmel bir çözüm sunar. Aracı bugün alın ve kendinize biraz huzur verin.