Yavaş bir bilgisayarı kolayca nasıl düzeltirim?

Yavaş Bir Bilgisayarı Nasıl Düzeltirim

Yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltebilirim, milyonlarca Windows kullanıcısı tarafından sorulan bir sorudur. Bazı insanların bilgisayarları yavaş çünkü çok eski ve bugünün yazılımıyla baş edemiyorlar. Durum bu olduğunda, yapılacak en iyi şey yeni bir PC almaktır. Çok sayıda uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar markası var, bu nedenle yenisini almak, eskisini yükseltmekten daha ucuza çalışacaktır. Ancak yavaş bir bilgisayara sahip olmaktan şikayet eden çoğu kişinin nispeten yeni bilgisayarları vardır. Peki neden bu kadar yavaşlar?

Uzun lafın kısası, Windows bilgisayarlar zamanla yavaşlamasıyla ünlüdür. Ve bilgisayarınızı video ve ses düzenleme gibi kaynak ağırlıklı işler için kullanıyor olmanız veya yaptığınız tek şey Web'e göz atmak, müzik dinlemek ve video izlemek fark etmez. Bilgisayarınız er ya da geç her halükarda yavaşlayacaktır. Bunun nedeni, Windows PC'lerin gereksiz dosyalar ve parçalanma gibi şeylerle çok iyi başa çıkmamasıdır. Böylece, zamanla bilgisayarınız gigabaytlarca çöp biriktirir, parçalanır ve hatta hata almaya bile başlayabilir. Sonuç olarak yavaşlar ve kullanmak için boyunda bir ağrı olur. İşte o zaman çoğu insan çevrimiçi olur ve “Yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltirim?” Diye sormaya başlar.

Yine de yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltirim?

Profesyonel bir teknisyenden bilgisayarınızı sizin için düzeltmesini istemeden yapabileceğiniz pek çok şey var. Hatırlamanız gereken ilk şey, tıpkı arabanızın düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyması gibi, bilgisayarınızın da düzenli bakıma ihtiyacı olduğudur. Bir arabaya servis yapmanın aksine, bilgisayar bakımı yapmak gerçekten çok kolay - yapmanız gereken en önemli şey aracı temizlemek ve bilgisayardaki dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. Bu, gereksiz dosyalar, eski yazılımlar ve çeşitli geçici dosyalar gibi şeyleri kaldırmanız gerektiği anlamına gelir. Öyleyse, bilgisayarınızı nasıl temizleyebileceğimize bakalım ve “Yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltirim” sorusuna kesin olarak cevap verelim.

Bilgisayarınızı kullandığınızda, dosya ve klasörleri açtığınızda, Web'e göz attığınızda vb. Windows, bazı bilgisayar işlemlerine yardımcı olmak için tasarlanmış yüzlerce geçici dosya oluşturur. Bu geçici dosyalara ek olarak, işletim sistemi sistem geri yükleme noktası, günlük dosyaları ve gerekenden daha uzun süre saklanmaması gereken diğer dosyaları oluşturur. Ne yazık ki, Windows bu dosyaları aylarca saklayabilir, bu da sabit sürücünüzde gigabaytlarca gereksiz veri olduğu anlamına gelir. Tüm bu gereksiz şeyler bilgisayarınızı yavaşlatır çünkü Windows'un her şeyi işlemek için daha fazla zamana ihtiyacı vardır. Öyleyse, hala “Yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltirim?” Diye soruyorsanız, sabit disklerinizi temizlemelisiniz.

Windows, Başlat - Programlar - Donatılar - Sistem Araçları altında bulabileceğiniz yerleşik bir disk temizleyiciye sahiptir. Yardımı ile temel bilgisayar temizliğini gerçekleştirebilecek ve onu biraz hızlandırabileceksiniz. Yavaş bilgisayar hızlandırma için bir başka kullanışlı araç da Sistem Araçları altında bulabileceğiniz Disk Birleştirmedir. Bu iki aracı kullanmak, bilgisayarınızın daha hızlı çalışması için düzgün bir şekilde korunmasını sağlar. Ancak, bilgisayarınızı gerçekten hızlı hale getirmek istiyorsanız, Auslogics BoostSpeed ​​gibi tam özellikli bir bilgisayar optimizasyonu ve hızlandırma programı almayı düşünmelisiniz.

Artık "Yavaş bir bilgisayarı nasıl düzeltirim?" Sorusunun yanıtını biliyorsunuz. soru. Düzenli bilgisayar bakımı yapmayı unutmayın, bilgisayarınız gerçekten uzun süre hızlı çalışmaya devam edecektir.