Generation Zero'nun yaygın hataları ve hataları nasıl düzeltilir?

<

Just Cause serisinin geliştiricileri Avalanche Studios, Generation Zero adlı bir başka heyecan verici macera oyununu düşürdü.

İsveç'in kırsal kırsal kesiminde geçen bu birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu, dinamik 1980'lerin müzikleri ve son derece gerçekçi akustiği ile sizi her yerde katil robotlarla düşmanca bir açık dünyada hayatta kalmaya bırakıyor.

Oyunda, sakin kırsal bölgeyi işgal eden ve onu bir savaş alanına dönüştüren düşman makinelere karşı savaşıyorsunuz. Eşsiz becerilerinizi birleştirmek, yere düşen arkadaşlarınızı canlandırmak ve bir düşmanı alt ettikten sonra ganimeti paylaşmak için kendi hızınızda tek başınıza gidebilir veya İşbirliği modunda arkadaşlarınızla takım kurabilirsiniz.

Sürekli yeni düşmanlar üretilirken asla sıkıcı bir an olmaz. Birine verdiğiniz herhangi bir hasar kalıcıdır. Yani bir dahaki sefere bir yürüyüşçüye rastladığınızda, onlardan herhangi biriyle daha önce karşılaşıp karşılaşmadığınızı ve onları ne kadar zayıflattığınızı anlarsınız. O zaman tek yapmanız gereken, bitirme grevini yapmaktır.

Ancak bu oyunun sorunu şu ki, macera içinde tüyler ürpertici sürüngenlerle karşılaştığınızda, onlarla da onsuz yüzleşiyorsunuz. Oyunun forumundaki kullanıcılar, oyun deneyimlerini bozan can sıkıcı hatalar ve hatalardan şikayet ediyorlar.

Burada, onları nasıl düzelteceğimize bakacağız.

Yaygın Nesil Sıfır Hatalar

Bunlar, kullanıcıların uğraşmak zorunda olduğu sık karşılaşılan sorunlar. Her sorunu farklı oyuncular tarafından yapılan özel şikayetlerle birlikte sunacağım.

Oyun grafik sorunları

Generation Zero'nun bazı bölümleri arızalanabilir.

Iboholmen kilisesinin tepesinden manzaraları hedef aldığımda, kuzey penceresinden baktığımda parlamaya başlayan alanlar var.

Co-op oyununa katılma sorunları

Çok oyunculu bölümde kullanıcılar birbirlerini göremediklerini bildirdi. Diğer durumlarda, oyuncuların bağlantısı kesildi veya kooperatif oturumuna hiç katılamadı.

15 dakikadır bir kooperatif oyuna katılmaya çalışıyorum ama atılmaya devam ediyorum.

Oyunun ilerlemesi kaydedilmeyecek

Çok sayıda oyuncu, ilerlemelerini kaydedemedikleri için yeni bir oyuna başlamak zorunda kaldı.

Otomatik kaydetmenin çalıştırıldığı bir noktaya ulaştıktan sonra, kaydedilmiş oyunuma ana menüden devam edebilmem gerekiyor. Ancak masaüstüne çıktığımda veya oyun çöktüğünde, tüm ayarlarım varsayılana dönüyor ve yalnızca yeni bir oyun başlatma seçeneğini görüyorum. Kaydedilmiş oyunuma artık devam edemiyorum.

Fare ve klavye çalışmıyor

Klavye ve farenin yanıt vermediği zamanlar vardır ve herhangi bir hareket yapamazsınız.

Katılıyorum. Fare de… Kalan bazı sorunlar var.

Oyun çöküyor

Bazı oyuncular oyunun çeşitli noktalarda çökmesine şahit oldu.

Oyunu oynarken pek başarılı olamadım. Oyun kilitlenip çökmeden önce yaklaşık 10 dakika süren en uzun uzatma.

Siyah ekran sorunları

Oyunu başlatırken, bazı kullanıcılar yalnızca siyah bir ekran gördüklerini bildirdi.

Generation Zero Hatalardan kurtulun

 1. Nasıl düzeltilir Kooperatif oyuna katılamıyorum
 2. Oyunun ilerlemesini nasıl düzeltebilirim Sıfır Neslinde kaydedilmeyecek
 3. Nesil sıfır grafik sorunlarından nasıl kurtulurum
 4. Siyah ekran sorunları nasıl çözülür
 5. Oyun çökmeleri nasıl önlenir
 6. Fare ve klavyenin çalışmaması nasıl düzeltilir
 7. Generation Zero'da ses sorunları nasıl giderilir

Düzeltme 1: İşbirliği oyununa katılamıyorum

Bir co-op oyununa katılamıyorsanız, tek yapmanız gereken oyununuzu Windows Güvenlik Duvarı üzerinden beyaz listeye almaktır. Bu şekilde bağlantı sorunları yaşamazsınız. Siz ve birlikte oynamak istediğiniz kişiler de oyunu yönetici haklarıyla çalıştırmalısınız.

Düzeltme 2: Oyun kaydetme sorunları

Virüsten koruma yazılımınızın engellenen uygulamalar listesinden kaldırarak Generation Zero'ya izin verin. Bunu yaptığınızda, oyun kaydetme dosyalarını yazabilir, böylece ayarlarınızı kaydedebilir ve daha fazla sorun yaşamadan ilerleyebilirsiniz.

Düzeltme 3: Grafik sorunları

Generation Zero GPU sorunlarını düzeltmek için masaüstünüze sağ tıklayın ve 3B ayarlarını yönet'i seçin . Bu sizi NVidia kontrol panelinize götürmelidir . Oyunu Program Ayarlarından seçin ve Güç Yönetimini " Maksimum Gücü Tercih Et " olarak ayarlayın.

Grafik kartınızın sürücülerini her zaman güncel tutmanız önemlidir. Neyse ki, bunu Auslogics Driver Updater ile otomatik olarak yapabilirsiniz. Size güncel olmayan sürücüleri bildirecek ve üreticinin önerdiği en son sürümleri indirip yüklemenize izin verecektir.

Düzeltme 4: Siyah Ekran sorunları

Siyah ekran sorununu çözmek için önce oyunu pencereli modda çalıştırın. Bu işe yaramazsa, Steam istemcinize gidin ve Kitaplıkta Onar veya Sıfırın Oluşturulmasını Doğrula'ya tıklayın .

Düzeltme 5: Oyun çöküyor

Oyun sırasında çökmeleri durdurmak için, aynı anda hiçbir hız aşırtma programının çalışmadığından emin olun. Varsa devre dışı bırakın.

Bunu düzeltmek için yapmanız gereken diğer bir şey , NVidia kontrol panelindeki 3B Ayarları sekmesine gidip DSR'yi (Dinamik Süper Örnekleme) kapatmaktır .

Düzeltme 6: Fare ve klavye yanıt vermiyor

Farenizin tekrar çalışmasını sağlamak için, alternatif olarak klavyenizdeki sekme tuşuna veya Alt + Tab tuşuna basmayı deneyin . Klavyenizin kendisi yanıt vermiyorsa, bağlantısını kesin ve yeniden bağlayın. Bu aynı zamanda kontrolörler için de geçerlidir.

Düzeltme 7: Generation Zero'da ses sorunu yok

Yapmanız gereken ilk şey, Windows sesinin kapalı olmadığından emin olmaktır. Kullanmak istediğiniz hoparlör veya dahili hoparlör dışındaki tüm ses cihazlarını da devre dışı bırakmalısınız. Bunu yapmak için, ekranınızın altındaki hoparlör simgesine sağ tıklayın ve ardından Sesler'e tıklayın ve Oynatma sekmesine gidin.

Sesi surround sesten stereoya değiştirmeyi de denemelisiniz.

Ara sahnelerde ses sorunu var. Düşük sesle karşılaşırsanız, Windows hoparlör simgesine sağ tıklayın ve Ses Sorunlarını Gider'i çalıştırın . Ayrıca ses sürücünüzü güncellediğinizden emin olun.

Ek İpuçları

Generation Zero'yu Windows sisteminizde sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan bazı ekstra ipuçları:

 • Minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurun:

Önerilen

 • İşletim Sistemi: Windows 10
 • RAM: 16 GB
 • Mimari: 64 bit
 • Grafik Kartı: NVidia GTX 960 / R9 280 - 4GB VRAM
 • Sabit Disk boş alanı: 35 GB
 • İşlemci: Intel i7 Quad Core

Minimum

 • İşletim Sistemi: Windows 7 with Service Pack 1
 • RAM: 8 GB
 • Mimari: 64 bit
 • Grafik Kartı: NVidia GTX 660 / ATI HD7870 - 2GB VRAM / Intel Iris Pro Graphics 580
 • Sabit Disk boş alanı: 35 GB
 • İşlemci: Intel i5 Quad Core
 • Oyunu başlatmadan önce tüm arka plan programlarını sonlandırın.

Umarım bu ipuçlarını etkili bulursunuz.

Düşüncelerinizi duymak isteriz. Aşağıdaki bölüme bir yorum bırakın.