PROCMON23.SYS yazılamama sorunundan nasıl kurtulurum?

Sistemi kullanırken Windows 10'unuzda devam eden tüm etkinliklerin bir kaydını almak istediğinizi hayal edin. Okuma ve yazma talimatları veya kayıt defteri etkinliği gibi belirli komutların yürütülmesiyle ilgili işlemleri bilmek isteyebilirsiniz. Endişelenmeyin, bunun için bir araç var - Process Monitor.

Microsoft web sitesi Process Monitor'ü "gerçek zamanlı dosya sistemi, Kayıt Defteri ve işlem / iş parçacığı etkinliğini ... gösteren Windows için gelişmiş bir izleme aracı" olarak tanımlamaktadır. Bu sana Fransızca gibi geliyorsa, yalnız değilsin. Uzman olmayan terimlerle, Process Monitor size Windows dosya sisteminde, Windows Kayıt Defteri'nde ve CPU etkinliğinde neler olup bittiğini gösterir. Her türden kullanıcı girdisine yanıt olarak Windows işletim sisteminizin gerçekleştirdiği eylemler hakkında bilmeniz gereken her şeyi size söyler.

Çoğunlukla yazılım, Windows Gezgini, Dosya Gezgini ve Microsoft Windows Kayıt Defteri üzerindeki sekmeleri tutar. İşletim sisteminizin bu üç bileşeninin herhangi bir noktasında ne yaparsa yapsın günlüklerini alır. Process Monitor ile şunları yapabilirsiniz:

 1. Bilgisayarınızda bir etkinliği neyin ve kimin tetiklediğini ve bunun neden ve ne zaman olduğunu görün.
 2. Peşinde olduğunuz belirli uygulama etkinliğinin kayıtlarına ulaşmak için günlükleri filtreleyin.
 3. Bilgisayarınızda bir işlemi neyin tetiklediğini bulun.
 4. Farklı operasyonlar arasındaki ilişkiyi, birinin diğerine nasıl yol açtığını açıkça görün.
 5. Milyonlarca olaya kadar etkinlikleri kaydedin.
 6. Bilgisayarınızı başlattığınız andan itibaren tüm etkinlikleri doğrudan kaydedin.

Tüm bu kullanımlarla, küçük harika Process Monitor, uygulamalarında neyin yanlış olduğunu ve dolayısıyla hangi hataları düzeltmesi gerektiğini bilmek için günlük kayıtlarını kullanan uygulama geliştiricilerinin sahip olması gereken bir şeydir. Şirket genelindeki sunucuları etkileyebilecek hataları atlamalarına yardımcı olduğu için sistem yöneticileri için de harika bir araçtır. Ve en iyi yanı, aracın tamamen ücretsiz olmasıdır, yani harika özelliklerini kullanmak için bir kuruş ödemek zorunda değilsiniz.

Windows 10'da Process Monitor'de önyükleme günlüğünü etkinleştiremiyor musunuz?

Önyükleme günlüğü, bilgisayarınız başladığında yüklenen her işlemin bir kaydıdır. Başka bir deyişle, önyükleme günlüğü, önyükleme işlemi sırasında işletim sistemi tarafından işlenen tüm dosyaları, sürücüleri ve diğer öğeleri listeleme yöntemidir. Sadece bu da değil, bir önyükleme günlüğü bu işlemlerin başarılı bir şekilde yüklenip yüklenmediğini listeler. Bu, bilgisayardaki hangi öğelerin sorunlara neden olduğunu bir bakışta gösterebileceği için çok kullanışlıdır.

Process Monitor, diğer şeylerin yanı sıra, bir günlük kaydı aracı olarak doğal olarak özel bir PML dosyasına kaydettiği önyükleme günlükleri oluşturma yeteneğine sahiptir. Seçenekler menüsüne gitmeniz ve Önyükleme Günlüğünü Etkinleştir seçeneğini seçmeniz yeterlidir ve başlangıçta hangi programların yüklenemediğini (düzgün şekilde) ve / veya bilgisayarınızda sorunlara neden olduğunu değerlendirmek için yazılımı kullanabilirsiniz.

Ancak, bazı kullanıcılar Process Monitor'de önyükleme günlüğü seçeneğini etkinleştiremediklerini bildirdi. Bunun yerine ayarı etkinleştirmeye çalışmak , açılır hata çubuğunda aşağıdaki mesajla PROCMON23.SYS Yazılamıyor hatasını getirir :

PROCMON23.SYS yazılamıyor.

İçin izniniz olduğundan emin olun

%% SystemRoot %% \ System32 \ Drivers dizinine yazın.

Elbette, başlangıç ​​işlemlerinin günlüklerini oluşturma yeteneği olmadan, hangi sürücünün veya dosyanın bilgisayarınız için potansiyel bir tehlike kaynağı olduğunu anlamak zorlaşır. Hatanın en sık meydana geldiği Windows 10 kullanıcılarının, hata mesajını gördüklerinde hayal kırıklığına uğramasına şaşmamalı.

Aslında, Windows 10 işletim sistemini saran çeşitli hatalardan PROCMON23.SYS hatası, işlenmesi en kolay olanlardan biridir. Size PROCMON23.SYS Yazılamıyor hatasını PC'nizden nasıl tamamen ortadan kaldıracağınızı göstereceğiz .

PROCMON23.SYS Yazılamıyor Nasıl Onarılır?

 1. Bilgisayarınızda Dosya Gezgini'ni açın.
 2. Yerel Diske gidin.
 3. Windows klasörlerine git
 4. System32 klasörünü açın.
 5. Sürücüler klasörünü açın.
 6. PROCMON23.SYS'yi bulun ve .SYS dosya uzantısını koruduğunuzdan emin olarak istediğiniz gibi yeniden adlandırın.
 7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Process Monitor, yeni bir PROCMON23.SYS dosyası oluşturacaktır, umarız hatasız bir dosya. Bununla, uygulamada önyükleme günlüğünü etkinleştirebilmelisiniz. Yine de akılda tutulması gereken sinir bozucu bir gerçek var: Process Monitor'de önyükleme günlüğünü her etkinleştirmek istediğinizde yukarıdaki adımları tekrarlamanız gerekir.

Daha önce belirtildiği gibi Process Monitor, Windows 10 bilgisayarınızda sorun giderme için iyi bir araçtır. Belirli Windows işlemlerine müdahale ederek PC'nize zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımları izole etmenizi sağlar. Her zaman güvenli tarafta olmak için, gerçek zamanlı, 7/24 koruma için Auslogics Anti-Malware kurmanızı öneririz. Windows 10 PC'nizi, güçlendirilmiş kapılardan herhangi bir virüsün geçemeyeceği bir kaleye dönüştüren eksiksiz bir kötü amaçlı yazılım önleme ve düzeltme programıdır. Auslogics Anti-Malware ile, kötü amaçlı öğeler için günlükleri incelemek gibi zahmetli bir işle uğraşmanıza gerek yok; bunları sizin için tek bir tıklama ile kolayca bulacak ve ortadan kaldıracaktır.

İşlem İzleyicisi'ndeki PROCMON23.SYS yazılamıyor hata mesajından nasıl kurtulacağınız bu kadar . Diğer yöntemleri biliyorsanız, yorumlarda bize onlardan bahsedebilirsiniz.