Wolcen: Lords of Mayhem'de çökme sorunları nasıl giderilir?

Wolcen: Lords of Mayhem oyununuz rastgele çökmelerle sürekli olarak yarıda kesiliyorsa artık paniğe kapılmanıza gerek yok. Bu makaleyi bitirdikten sonra sorun tarihe karışacak.

Wolcen: Lords of Mayhem'de kazalardan nasıl kurtulacağınıza dair farklı kılavuzlar bir araya getirdik.

İlk Adım: Oyunun Sistem Gereksinimlerini Kontrol Edin

Her PC video oyununun minimum ve önerilen sistem gereksinimleri vardır. Kurulumdan önce bu ayrıntıları kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bu gerekli ilk adımı gerçekleştirmezseniz, eğlencenizi bozacak rastgele çökmeler gibi farklı sorunlarla uğraşabilirsiniz.

Wolcen: Lords of Mayhem normal iş istasyonunuz için tasarlanmamıştır. Oyunu çalıştırmak için sisteminizin minimum 8 GB bellek kapasitesine ihtiyacı var. İşlem gücü söz konusu olduğunda, yeni başlayanlar için Intel Core i5-4570T veya bir AMD FX-6100'e bakıyorsunuz. Grafik oluşturma için, oyunun geliştiricisi NVIDIA GeForce GTX 560 Ti veya AMD Radeon HD 6850'yi minimumda talep ettiğinden, oldukça güçlü merkezlere ihtiyacınız var. Ayrıca DirectX'in 11 sürümüne ve en az 18 GB boş sabit disk alanına ihtiyacınız var.

Şimdi, oyunu sorunsuz ve yüksek ayarlarda oynamak istiyorsanız bu farklı bir hikaye. Bilgisayarınız, önerilen gereksinimlerde sağlananlara uyan veya bunları aşan daha iyi bileşenler içermelidir.

İşte oyunun minimum ve önerilen gereksinimlerine genel bir bakış:

Minimum Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SSP, Windows 8.1, Windows 10. Oyun 64 bit işletim sistemi gerektirir.
 • CPU: Intel Core i5-4570T 2,9 GHz; AMD FX-6100 3,3 GHz
 • Sistem Belleği (RAM): 8 GB
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti; AMD Radeon HD 6850
 • Depolama: 18 GB kullanılabilir alan
 • DirectX: sürüm 11

Önerilen Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SSP, Windows 8.1, Windows 10. Oyun 64 bit işletim sistemi gerektirir.
 • İşlemci: Intel Core i7-4770S 3.1 GHz; AMD FX-8320 3,5 GHz
 • Sistem Belleği (RAM): 16 GB
 • Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060; AMD Radeon RX 570
 • Depolama: 18 GB kullanılabilir alan
 • DirectX: sürüm 11

Yukarıdaki gereksinimler, sisteminizin oyunu idare edip edemeyeceğini söyleyecektir. Ayrıca hangi grafik ayarlarını kullanmanız gerektiğini de gösterecekler. Mevcut kurulumunuzu nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız, aşağıdaki adımlar size yol gösterecektir:

 1. Görev çubuğundaki klasör simgesine tıklayarak veya Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsü açıldıktan sonra Dosya Gezgini'ni seçerek bir Dosya Gezgini penceresi açın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için ayrıca masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayabilir veya Windows + E kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi göründüğünde, sol bölmeye geçin, Bu PC'ye sağ tıklayın ve ardından içerik menüsünde Özellikler'e tıklayın.
 3. Sistem penceresi şimdi görünecektir. Bilgisayarınızın teknik özelliklerini, CPU marka ve modeliniz, sistem mimarisi ve sistem belleği dahil olmak üzere ana pencerede bulabilirsiniz.
 4. Grafik kartınızın özelliklerini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 • Başlat menüsüne sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Çalıştır'a tıklayarak veya Windows ve E tuşlarına aynı anda dokunarak Çalıştır iletişim kutusunu çağırın.
 • İletişim kutusu göründükten sonra, metin alanına "dxdiag" (tırnak işareti yok) yazın ve ardından Enter tuşuna basın veya Tamam düğmesini tıklayın.
 • DirectX Tanı Aracı penceresi açıldığında, Ekran sekmesine gidin.
 • Grafik kartınızın tüm ayrıntıları sekme altında bulunacaktır.

Wolcen: Lords of Mayhem'i Yönetici olarak çalıştırın

Yönetici ayrıcalıklarına sahip olmayan herhangi bir uygulamanın belirli sistem kaynaklarına erişimi kısıtlanmış olacaktır. Wolcen: Lords of Mayhem'in düzgün çalışması için bu kaynaklardan bazılarına ihtiyacı olabilir. Aksi takdirde sorunlar çıkacaktır.

Bu ayrıcalıkları vermek için oyunu yönetici olarak çalıştırın ve tekrar çöküp çökmediğini kontrol edin. Bu yöntem birçok oyuncu için sorundan kurtuldu. Başlamadan önce, bilgisayarınızın yönetici haklarına sahip olduğundan emin olun. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bir Dosya Gezgini penceresi çağırın. Bunu, Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ni seçerek kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için görev çubuğunuzdaki klasör simgesine de tıklayabilir veya Windows + E kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi göründüğünde, sol kenar çubuğuna gidin ve Bu PC'ye tıklayın.
 3. Pencerenin sağ bölmesine gidin ve Windows'un yüklü olduğu sürücüye çift tıklayın (Yerel Disk C olmalıdır).
 4. Sürücü göründüğünde, Program Files (x86) klasörünü bulun ve çift tıklayın.
 5. Program Dosyaları (x86) klasörünü gördükten sonra Steam klasörünü açın.
 6. Şimdi Steamapps klasörünü bulun ve Steam klasörü açıldığında çift tıklayın.
 7. Ortak klasöre gidin ve Steamapps klasörünün içeriği göründükten sonra açın.
 8. Ardından, Wolcen: Lords of Mayhem kurulum klasörüne gidin ve onu açın.
 9. Yukarıdaki adımları izleyerek oyunun kurulum klasörünü bulamıyorsanız, bu, onu farklı bir dizine yüklediğiniz anlamına gelir. Bu durumda, bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 • Masaüstünüzdeki kısayoluna çift tıklayarak Steam istemcisini başlatın. Masaüstü kısayolunuz yoksa, Başlat menüsüne gidin ve arayın.
 • Steam göründüğünde, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 • Şimdi Steam hesabınıza eklenen oyunların listesini göreceksiniz. Wolcen: Lords of Mayhem'i bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
 • Pencerenin sağ tarafındaki Özellikler arayüzüne gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 • Yerel Dosyalar sekmesinin altındaki "Yerel Dosyalara Gözat" düğmesine tıklayın.
 • Oyunun klasörü şimdi görünecektir.
 1. Klasör göründükten sonra, oyunun EXE dosyasını bulmak için ilerleyin, dosyaya sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
 2. Özellikler iletişim kutusu göründüğünde Uyumluluk sekmesine gidin ve "Bu programı yönetici olarak çalıştır" ın yanındaki kutuyu işaretleyin.
 3. Şimdi, Tamam düğmesine tıklayın.
 4. Wolcen: Lords of Mayhem'i çalıştırın ve çöküp çökmediğini kontrol edin.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyunun dosyalarından herhangi biri bozuk veya eksikse, oyun deneyiminiz kötü bir şekilde etkilenecektir. Her dosyanın bir işlevi vardır ve hatalıysa, sisteminiz ona her erişmeye çalıştığında oyun çökecektir. Oyun dosyası bozulmasının farklı nedenleri vardır. Onlar içerir:

 • Yanlış veya eksik kurulum veya güncelleme
 • Oyun sırasında sistemin aniden kapanması
 • Antivirüs müdahalesi
 • Kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu

Sorunu çözmek için, etkilenen oyun dosyalarını bulup otomatik olarak değiştirmelisiniz. Bunu elle yapmak zorunda değilsiniz. Sonuçta, Steam istemcisi tüm süreci gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Aşağıdaki adımlar size oyunun kurulum dosyalarını nasıl doğrulayacağınızı gösterecektir:

 1. Masaüstünüzdeki kısayoluna çift tıklayarak veya Masaüstü kısayolunuz yoksa Başlat menüsüne giderek Steam'i başlatın.
 2. Steam istemcisi açıldıktan sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 3. Steam hesabınıza eklenen oyunların listesini gördüğünüzde Wolcen: Lords of Mayhem'i bulun, sağ tıklayın. Bağlam menüsünden Özellikler'i seçin.
 4. Ardından, pencerenin sağ tarafındaki Özellikler bölümüne gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 5. Yerel Dosyalar sekmesinin altındaki "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" düğmesine tıklayın.
 6. İstemci şimdi oyunun dosyalarını bilgisayarınızdaki kontrol etmeye başlayacaktır. Bunları sunucularındakilerle karşılaştıracaktır. Sorunlu veya eksik olan herhangi bir dosya otomatik olarak değiştirilecektir.
 7. Değiştirilen dosyaların sayısı ve boyutu, sisteminizin hızı ve İnternet bağlantınızın gücü, doğrulama işleminin süresini belirleyecektir.
 8. İşlem tamamlandığında Steam sizi bir iletişim kutusu aracılığıyla bilgilendirecektir.
 9. İstemciyi yeniden başlatın, ardından Wolcen: Lords of Mayhem'i başlatın ve sorunu kontrol edin.

Grafik Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Grafik kartı sürücünüzün sorunsuz olup olmadığını kontrol etmek, atabileceğiniz en temel sorun giderme adımlarından biridir. Yazılım parçası, GPU'nuzun oyunu nasıl işlediğini kontrol eder. Muhtemelen bildiğiniz gibi, oyun söz konusu olduğunda grafik bağdaştırıcısı, yapım veya marş bileşenlerinin en üstünde.

Sürücü yazılımında farklı sorunlar olabilir. Genellikle belirli sistem arızaları nedeniyle bozulur ve pekala eski olabilir. Aygıt sürücüsü sorunları için genel düzeltme yeniden yüklemedir. Ancak, sürücünün güncellenmiş sürümünü kurduğunuzdan emin olmalısınız.

Güncelleme işlemine başlamadan önce mevcut sürücüyü kaldırın. Bunu yapmak kolaydır. Sadece Aygıt Yöneticisinden geçmeniz gerekiyor. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama işlevini çağırmak için klavyenizde Windows ve S tuşlarına birlikte basın veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayın.
 2. Arama çubuğu göründüğünde, "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından sonuçlar listesinde göründüğünde Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi göründükten sonra, Ekran Bağdaştırıcıları menüsüne giden yolu bulun ve genişletin.
 4. Ekran Bağdaştırıcıları altında grafik kartınıza gidin, sağ tıklayın ve ardından bağlam menüsünde Aygıtı Kaldır'a tıklayın.
 5. Aygıtı Kaldır onay iletişim kutusu açıldığında, aracın sürücü yazılımını kaldırmasını isteyen kutuyu işaretleyin ve ardından Kaldır düğmesine tıklayın.
 6. Windows'un sürücüyü kaldırmasına izin verin, ardından sisteminizi yeniden başlatın.

Grafik kartı sürücünüzü kaldırmak için kullanabileceğiniz başka araçlar da vardır. Display Driver Uninstaller ve AMD Cleanup aracını içerirler.

Eski sürücüden kurtulduktan sonra, güncellenmiş sürümü yüklemek için doğru adımları izleyin. Bunu yapmanın farklı yolları var ve her birinde size rehberlik edeceğiz.

Windows Update'i kullanma

Ekran sürücünüzün güncellenmiş sürümünü yüklemek için Windows güncellemelerini kullanmak, sisteminiz için doğru ve uyumlu sürücüyü yükleme avantajını sağlar. Yardımcı program, güncelleştirmeyi Microsoft yayımlamadıysa yüklemeyecek olsa da, onunla başlamanızı öneririz.

Araç gerektiği gibi çalışıyorsa, bilgisayarınız zaten güncel olabileceği için bu düzeltmeyi uygulama konusunda uğraşmanıza gerek kalmaz. Ancak, ölçülü bir bağlantı kullanıyorsanız veya Windows Update'i bir şekilde devre dışı bıraktıysanız, güncellemeleri manuel olarak kontrol etmeniz gerekir. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki kılavuzu izleyin:

 1. Başlat menüsünü açıp güç simgesinin üzerindeki çarkı tıklayarak veya Windows + I tuşlarına basarak Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ayarların ana ekranı göründükten sonra, pencerenin altına gidin ve Güncelle ve Güvenlik etiketine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik sayfası açıldığında, Windows Güncelleme sekmesinde kalın ve Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın.
 4. Windows Update yardımcı programı şimdi Windows 10 bilgisayarınız için mevcut güncellemeler olup olmadığını kontrol edecektir.
 5. Yardımcı program, sisteminizin güncel olup olmadığını size bildirecektir. Bu durumda, bu kılavuzu atlamanız ve bir sonrakine geçmeniz gerekecek.
 6. Ancak sisteminizde mevcut güncellemeler varsa, araç sizi bilgilendirecek ve bunları otomatik olarak indirmeye başlayacaktır. Birini görürseniz İndir düğmesine tıklayın.
 7. Windows Update güncellemeleri başarıyla indirdikten sonra, aracın bilgisayarınızı yeniden başlatmasına ve kurulumu gerçekleştirmesine izin vermek için Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 8. Windows güncellemeleri yüklemeye başlayacak ve bu işlem sırasında sisteminiz birkaç kez yeniden başlayacaktır.
 9. Kurulum işlemi tamamlandığında, bilgisayarınız normal şekilde açılacaktır.
 10. Artık çökme sorununu kontrol etmek için Wolcen: Lords of Mayhem'i başlatabilirsiniz.

Aygıt Yöneticisini Kullanma

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama işlevini çağırmak için klavyenizde Windows ve S tuşlarına birlikte basın veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayın.
 2. Arama çubuğu göründüğünde, "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından sonuçlar listesinde göründüğünde Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi göründükten sonra, Ekran Bağdaştırıcıları menüsüne giden yolu bulun ve genişletin.
 4. Ekran Bağdaştırıcıları altında grafik kartınıza gidin, sağ tıklayın ve ardından bağlam menüsünden Sürücüyü Güncelle'ye tıklayın.
 5. Ardından, Sürücüyü Güncelle penceresi göründükten sonra "Sürücüleri nasıl aramak istersiniz?" Altında "Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara" yazan seçeneğe tıklayın.
 6. Araç şimdi İnternette en son ekran kartı sürücünüzü arayacak ve otomatik olarak indirip kuracaktır.
 7. İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Wolcen: Lords of Mayhem'deki kilitlenme sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sürücüyü Otomatik Olarak Güncelleyin

Güncellenmiş sürücü sürümünü sorunsuz bir şekilde yüklemek istiyorsanız, Auslogics Driver Updater gibi özel bir üçüncü taraf programına gitmelisiniz. Araç, Windows Update ve Aygıt Yöneticisi'nde bulamayacağınız birçok teklifle birlikte gelir. Otomatik taramalar gerçekleştirmenize, eski, eksik veya bozuk aygıt sürücülerini tespit etmenize yardımcı olacaktır. Bu sürücüleri bulduğunda, güncellemeyi otomatik olarak yükleyebilirsiniz.

Program, sürücü güncellemelerini yalnızca üretici tarafından onaylanmış sürücü yazılımını içeren sunuculardan almak için tasarlanmıştır. Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuzda geri almanıza yardımcı olmak için önceki sürücülerin yedeklerini de tutacaktır.

Aracı indirmek, kurmak ve kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Auslogics Sürücü Güncelleyicisini indirin.
 2. Web sayfası açıldıktan sonra, İndir düğmesine tıklayın ve tarayıcınızın kurulum dosyasını kaydetmesine izin verin.
 3. İndirme işlemi tamamlandığında Çalıştır (veya Aç) düğmesine tıklayın veya kaydettiğiniz klasöre gidip çift tıklayın.
 4. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu açıldığında ve izin istediğinde, Evet düğmesine tıklayın.
 5. Kurulum sihirbazı açıldığında, açılır dil menüsünden program için bir dil seçin.
 6. Kurulum Dizini kutusunda programı nereye yüklemek istediğinizi seçin. Varsayılan konumda bırakmanızı tavsiye ederiz.
 7. Bunu yaptıktan sonra, bir masaüstü simgesi isteyip istemediğinize karar vermek için aşağıdaki onay kutularını kullanın; uygulamanın Windows her başladığında başlamasına izin verin; ve geliştiricilere anonim raporlar göndermesine izin verin.
 8. Tercihlerinizi tamamladıktan sonra, kurulum penceresinin en altına gidin ve kurulum sürecini başlatmak için "Kurmak için tıklayın" düğmesine tıklayın.
 9. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, program otomatik olarak açılacak ve PC'nizi sorunlu sürücüler için kontrol etmeye başlayacaktır.
 10. Uygulama kendiliğinden başlamazsa, kısayoluna çift tıklayarak (oluşturduysanız) veya Başlat menüsüne giderek uygulamayı manuel olarak başlatın.
 11. Araç açıldıktan sonra, tarama işlemini başlatmak için Taramayı Başlat düğmesine tıklayın.
 12. Tarama tamamlandığında, araç size güncel olmayan, eksik veya bozuk aygıt sürücülerinin bir listesini gösterecektir. Herhangi bir sorun olması durumunda grafik kartınız listede görünecektir.
 13. Kartınız için en son sürücüyü yüklemek için Güncelle düğmesine tıklayın. Aynı prosedürü diğer sürücüler için de uygulayabilirsiniz.
 14. Güncelleme işlemi tamamlandığında, sisteminizi yeniden başlatın.
 15. Şimdi Wolcen: Lords of Mayhem'i başlatın ve çökme sorununu kontrol edin.

Antivirüs Programınızın Wolcen: Lords of Mayhem'i Engellemesini Önleyin

Çoğu sistem güvenliği programı aşırıya kaçma ve oyununuzun bazı dosyalarını engelleme eğilimindedir. Wolcen: Lords of Mayhem gibi PC video oyunlarının şüpheli görünebilecek yüksek miktarda sistem kaynağı tükettiği biliniyor. Bu davranış, koruma aracının onları engellemesine neden olur. Geçici olarak devre dışı bırakarak virüsten koruma programınızın rastgele çökmelere neden olduğunu doğrulayabilirsiniz.

Bazı oyuncular, antivirüs programlarını devre dışı bıraktıktan sonra oyunun çökmeden saatlerce çalıştığını keşfetti. AV paketinizi kapatmak işe yarıyorsa, harika! Ancak, güvenlik programınızı kapalı tutmanızı önermiyoruz. Bunun yerine, programa Wolcen: Lords of Mayhem kurulum klasörünü ekleyin.

Kullandığınız programa bağlı olarak oyunu Beyaz Listeye veya Güvenli Listeye veya bir istisna veya muafiyet olarak eklemeniz gerekebilir. Bu seçenekleri programın GUI'sinin Ayarlar ortamında kolayca bulabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulamanın geliştiricisinin web sitesinde bir rehber bulacaksınız.

Yerel Windows Güvenliği uygulaması birincil virüsten koruma programınızsa, oyunun klasörünü Virüs ve Tehdit Koruması aracına bir dışlama olarak eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını başlatın. Bunu Başlat menüsünden veya Windows + I tuşlarına basarak yapabilirsiniz.
 2. Uygulamanın ana ekranı göründükten sonra, alta gidin ve Güncelleme ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü açıldığında, sol bölmeye geçin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın.
 4. Windows Güvenliği sekmesi altında, Koruma Alanları altında farklı seçenekler göreceksiniz; Virüs ve Tehdit Korumasını bulun ve üzerine tıklayın.
 5. Windows Güvenlik uygulamasının Virüs ve Tehdit Koruması sayfası şimdi görünecektir.
 6. Şimdi, arayüzün Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları bölümüne gidin, ardından altındaki Ayarları Yönet'e tıklayın.
 7. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları arayüzü açıldıktan sonra, Hariç Tutulanlar alanına gidin ve "Dışlamalar ekle veya kaldır" ı tıklayın.
 8. Ardından, Hariç Tutulanlar sayfası açıldıktan sonra Bir Dışlama Ekle simgesine tıklayın, ardından kaybolan menüden Klasör'e tıklayın.
 9. Klasör Seç iletişim kutusunu gördüğünüzde, Wolcen: Lords of Mayhem kurulum klasörüne gidin, üzerine bir kez tıklayın ve ardından iletişim penceresinin sağ alt köşesine doğru Klasör Seç düğmesine tıklayın.
 10. Oyunu bir dışlama olarak ekledikten sonra açın ve çökme sorununu kontrol edin.

Oyunu Özel Grafik Kartınızda Çalıştırın

Birden fazla grafik kartı olan bazı oyuncular sorunla karşı karşıya olduklarını bildirdi. Böyle bir kurulumunuz varsa ve sorunu yaşıyorsanız, bilgisayarınızın oyunu entegre video bağdaştırıcısında çalışmaya zorluyor olması olasıdır. Windows çoğu zaman güç tasarrufu yapmak için bu değişiklikleri uygular. Oyunu özel grafik adaptörüne sabitleyerek çökme sorunlarını kolayca çözebilirsiniz. Oyununuzun özel programını ve Windows Ayarları uygulamasını kullanarak bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

AMD Kullanıcıları için

 1. Görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayın veya Windows ve S tuşlarına birlikte dokunun.
 2. Arama çubuğu açıldıktan sonra, “AMD” yazın (tırnak işareti yok) ve ardından arama sonuçları listesinde AMD Radeon Ayarları'na tıklayın.
 3. Program açıldıktan sonra, arayüzünün sağ üst köşesine gidin ve Sistem'e tıklayın.
 4. Bir sonraki ekranın sol üst köşesine gidin ve Değiştirilebilir Grafikler seçeneğine tıklayın.
 5. Çalışan Uygulamalar görünümü şimdi görünecektir. Wolcen: Lords of Mayhem'i burada bulun ve Değiştirilebilir Grafikler modunu Yüksek Performans olarak değiştirin.
 6. Wolcen: Lords of Mayhem, Çalışan Uygulamalar görünümünde görünmüyorsa, pencerenin sol üst köşesine gidin ve Çalışan Uygulamalar'a ve ardından Gözat'a tıklayın.
 7. Wolcen: Lords of Mayhem kurulum klasörüne gidin ve EXE dosyasını seçin.
 8. Şimdi, pencerede göründüğünde oyun için Değiştirilebilir Grafikler modunu Yüksek Performans olarak değiştirin.

NVIDIA Kart Kullanıcıları için

 1. Görev çubuğunuzun en sağına gidin (saat ekranınızın bulunduğu yer), Sistem Tepsisini genişletmek için "Gizli simgeleri göster" okuna tıklayın, ardından NVIDIA simgesine tıklayın ve NVIDIA Kontrol Panelini seçin. Ayrıca Masaüstünüzün boş yüzeyine sağ tıklayabilir ve içerik menüsünde NVIDIA Denetim Masası'na tıklayabilirsiniz.
 2. Uygulama göründükten sonra, sol bölmeye geçin, 3D Ayarları açılır menüsünün yanındaki artı (+) işaretine tıklayın ve ardından 3D Ayarlarını Yönet seçeneğine tıklayın.
 3. Pencerenin sağ bölmesine gidin.
 4. Global Ayarlar sekmesinin altında kalın ve Tercih Edilen Grafik İşlemcisi altındaki "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" seçeneğine tıklayın.
 5. Program Ayarları sekmesine gidin.
 6. "Özelleştirilecek Bir Program Seçin" açılır menüsünün yanındaki Ekle düğmesine tıklayın.
 7. Açılan iletişim kutusunda oyunun klasörüne giden yolu bulun, ardından EXE dosyasına çift tıklayın.
 8. Ardından, "Bu program için tercih edilen grafik işlemcisini seçin" açılır menüsüne gidin ve "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" yi tıklayın.
 9. Uygula düğmesine tıklayın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için Wolcen: Lords of Mayhem'i başlatın.

Ayarlar Uygulamasını Kullanma

 1. Ayarlar uygulamasını başlatın. Bunu Başlat menüsünden veya Windows + I tuşlarına basarak yapabilirsiniz.
 2. Ayarlar'ın ana ekranı göründükten sonra Sistem etiketine tıklayın.
 3. Sistem arayüzü açıldıktan sonra, Ekran sekmesinin en altına kaydırın ve Grafik Ayarları seçeneğine tıklayın.
 4. Grafik Ayarları ekranı göründüğünde, "Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin" açılır menüsünün altındaki Gözat düğmesine tıklayın.
 5. Gösterilen Aç iletişim kutusunda Wolcen: Lords of Mayhem'in kurulum klasörüne gidin.
 6. Oyunun EXE dosyasını bulun, seçin ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.
 7. Şimdi, Grafik Ayarları ekranına geri dönün, Wolcen: Lords of Mayhem'e tıklayın, ardından Seçenekler düğmesine tıklayın.
 8. Grafik Özellikleri iletişim kutusu göründüğünde, Yüksek Performans için radyo düğmesine tıklayın ve ardından Kaydet'e tıklayın.
 9. Oyun artık her başlattığınızda özel ekran kartınızda çalışmaya zorlanacak.

Sonuç

Bu makaledeki düzeltmeleri uyguladıktan sonra artık aralıksız çökmelere katlanmamalısınız. Yukarıdaki tüm yöntemleri takip etmenin oldukça fazla olabileceğini anlıyoruz. Ancak, birçok oyuncu olumlu sonuçlar bildirdiği için sonunda buna değeceğine inanıyoruz. Herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız bize bildirmek için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın.