ProspectIn Chrome Uzantısını Kullanarak LinkedIn'de Otomatik Karşılama Mesajları Nasıl Gönderilir?

Hiç şüphe yok ki LinkedIn, profesyonel çalışanların hayallerindeki işverenlerle buluştuğu en hızlı büyüyen sosyal platformlardan biridir. Diğer taraftan, bazı işverenler hayallerini kurdukları LinkedIn ile de tanışıyor. Ancak bu, olgunlaşmış kirazların ağaçtan düşmesi gibi olmaz.

LinkedIn'de hayalinizdeki işverenle veya ideal çalışanınızla tanışma şansına sahip olmak istiyorsanız, profiliniz sizi yetkin, profesyonel ve birlikte çalışmak için ilginç olarak göstermelidir. Ancak bundan daha da fazlası, LinkedIn oyununu iyi oynayabilmelisiniz.

İstatistikler, LinkedIn'deki potansiyel müşterileri ve çalışanları çekmenin en iyi yollarından birinin hoş geldiniz mesajlarınız olduğunu gösteriyor. Ve LinkedIn'de son derece profesyonel karşılama mesajları göndermenin en iyi araçlarından biri ProspectIn'dir.

Karşılama mesajlarının yanı sıra, diğer en iyi LinkedIn uygulamaları, mesleğinizin merdivenlerini diğer insanlardan çok daha hızlı tırmanmanıza yardımcı olabilir.

Ancak bu kılavuzda, yalnızca LinkedIn varlığınızı güçlendirmenize yardımcı olacak çok yararlı bir teknik göstermekle ilgileniyorum. Teknik aynı zamanda işinizi ve hayatınızı değiştirecek ve hayallerinizin gerçekleşmesine yardımcı olacak doğru insanlarla tanışmanıza yardımcı olacaktır.

LinkedIn'de daha fazla etki yaratmak ve daha fazla sonuç almak istiyorsanız, otomatik LinkedIn karşılama mesajları göndermelisiniz. Bunu yalnızca LinkedIn'deki karşılama mesajlarını otomatikleştirmek için ProspectIn Chrome uzantısı gibi doğru araçları kullanarak başarabilirsiniz.

ProspectIn Chrome Uzantısı Nedir?

ProspectIn, LinkedIn üzerinden otomatik olarak bağlantı istekleri ve mesajlar göndermeye yardımcı olur. Ancak bundan daha da fazlası, LinkedIn'deki kariyerinizle ilgili profilleri ProspectIn'i kullanarak otomatik olarak takip edebilirsiniz.

Bazı yararlı LinkedIn uygulamalarını otomatikleştirmeye yardımcı olan diğer araçların aksine, ProspectIn, sizi otomatikleştirerek ziyaret etme, takip etme, bağlantı istekleri gönderme ve karşılama mesajları gönderme gibi eylem dizileri yapma yükünden kurtaran bir senaryo işlevine sahiptir.

ProspectIn ayrıca e-postalardaki gibi takip dizileri oluşturmanıza izin veren bir özelliğe sahiptir, ancak e-posta adreslerini değil LinkedIn profil adreslerini kullanmanız gerekir. Dahası, takip dizileri oluşturmak için ProspectIn'i kullandığınızda, çok yüksek açılma ve yanıt oranları elde etme olasılığınız vardır.

ProspectIn, eylemlerinizi özelleştirmenize, potansiyel müşterilerinizi düzenlemenize ve daha hedefli bir LinkedIn kampanyasına sahip olmanıza yardımcı olan birçok filtre seçeneğiyle çok işlevseldir.

LinkedIn'de En Çok Sonuç Odaklı Uygulama Nedir?

Bana inanırsanız, LinkedIn'deki en önemli uygulama, doğru kişilerle bağlantı kurmak ve onlarla ilk toplantınızdan en iyi şekilde yararlanmaktır. Çoğu insan insanlarla bağlantı kurar ve profillerine daha fazla bağlantı eklemeye devam eder.

Ancak bu yanlış çünkü doğru bağlantılardan nasıl yararlanacaklarını bilen kullanıcılar işlerini ve kariyerlerini sonsuza dek değiştirdiler. Sadece insanlarla bağlantı kurup geçmelerine izin vermediler, aynı zamanda onları aktif bağlantılar, potansiyel müşteriler ve işverenler haline getirmenin bir yolunu buldular.

Diğer başarılı LinkedIn kullanıcılarının bağlantılarını kendilerine yakın tutmak ve işverenleri onlardan çıkarmak için neler yaptığını biliyorsanız, siz de aynısını yapabilirsiniz.

Bağlantılarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bir teknik var, bu da LinkedIn'deki yeni bağlantılara hoş geldiniz mesajları göndermektir. Ve kısaca bunun nasıl çalıştığını size göstereceğim.

Hoş Geldiniz Mesajları Göndermek LinkedIn Varlığınızı Nasıl Artırabilir?

"LinkedIn Görgü Kuralları: 20 Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler" başlıklı bir LinkedIn makalesi, en iyi 10 LinkedIn uygulamasını ve 10 kötü LinkedIn uygulamasını sergiledi. En iyi 10 uygulamadan ilk üçü aşağıdaki gibidir:

 • Bağlantı isteklerini kişiselleştirin.
 • Bir karşılama mesajı gönderin.
 • Derhal yanıt verin.

Bu üç uygulama, kariyer basamaklarını hızla tırmanmanıza yardımcı olacaktır. Bağlantı isteklerini kişiselleştirme ve hoş geldiniz mesajları gönderme sanatında ustalaşırsanız, hemen hemen her bağlantıyı potansiyel bir işverene veya müşteriye dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca, bunun sadece yeni bağlantılara hoş geldiniz mesajları göndermekle ilgili olmadığını, aynı zamanda mesajınızın kalitesi hakkında da bilgi vermeliyim. Mesajınız, potansiyel müşterinizi gün boyunca uyutacak kadar sıkıcıysa, arzu ettiğiniz sonuçları almayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ancak 'hoş geldiniz' mesajlarınız, potansiyel müşterilerinize tam olarak aradıkları kişi olduğunuzu gösterirse, DM'lerinize kaymaktan veya size e-posta yoluyla ulaşmaktan çok heyecan duyacaklardır.

LinkedIn'de Karşılama Mesajı Göndermenin En İyi Yolu Nedir?

Ara sıra yeni bağlantılara hoş geldiniz mesajı göndermeniz gerekiyorsa muhtemelen herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ancak, ağınıza daha fazla bağlantı eklemeye başladığınızda, mesaj göndermeye devam etmek zor olabilir.

Üstelik, bir karşılama mesajı göndermenin en iyi zamanı, bir bağlantının ağınıza hemen katılmasıdır. Ancak bahse girerim en son bağlantılar için LinkedIn profilinizi izlemeye başlamanız gerekmedikçe bunu başaramazsınız. Bunu yapmazsın, değil mi?

Bu nedenle, ProspectIn Chrome uzantısı, yeni LinkedIn bağlantılarınıza otomatik karşılama mesajları göndermek için en iyi araçtır.

ProspectIn Chrome Uzantısını Kullanarak Karşılama Mesajlarını Otomatik Olarak Gönderme

ProspectIn ile mesaj göndermek, özellikle bir olayın veya koşulun ne zaman ayarlandığına bağlı olarak bir eylemi gerçekleştirmenize otomatik olarak yardımcı olan "Tetikleme" işlevi ile basit ve kolaydır.

Bu özellik aynı zamanda davetiye isteklerini otomatik olarak kabul etmenize ve LinkedIn'de aynı anda karşılama mesajları göndermenize yardımcı olur. ProspectIn'i kullanarak otomatik olarak LinkedIn'de karşılama mesajları göndermeye başlamak için atmanız gereken bazı basit adımlar şunlardır:

Aşama 1

Bir kampanya oluşturun ve ona herhangi bir başlık verin (ProspectIn, kampanyanız için özel bir ad seçmenize izin verir). Örneğin, "Bağlantı İsteğini Kabul Et + Karşılama Mesajı Gönder" olabilir.

Git İleti kampanyası oluşturduktan sonra sekmesi ve LinkedIn'de bulunan yeni bağlantılara göndermek istediğinizi profesyonel mesaj yazmak.

Adım 2

Tetikleyicinizi "Tetikleyiciler" sayfasında oluşturun.

Tetikleyici başlatılmadan önce ulaşılması gereken koşul olan tetik girişinizi seçin. ProspectIn ayrıca filtre seçeneklerini kullanarak koşullarınızı değiştirmenize olanak tanır.

Aşama 3

Tetikleme başlatıldığında izleyen eylem olan tetik çıkışını seçin.

4. adım

Aşağıdaki koşulları aşağıdaki gibi ayarlamanız gerekir:

Olasılık Durumu : bağlı

ProspectIn CRM'de zaten mevcut : Yok

"Kaydet ve başlat" ı tıklayın.

Yukarıdaki adımları dikkatle izlediyseniz, tetikleyicinizi zaten ayarlamışsınızdır. Artık LinkedIn'de aldığınız herhangi bir bağlantı talebinin belirlediğiniz koşullara uygun olması halinde otomatik olarak kabul edileceğinden emin olabilirsiniz. Dahası, yeni bağlantılarınız da otomatik olarak sıcak ve hoş bir karşılama mesajı alacak.

ProspectIn blogunda birkaç vaka çalışması var. Bunlardan bazılarını sizinle paylaşacağım, böylece ProspectIn'in LinkedIn varlığınızı nasıl değiştirebileceği konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

Cihazımdan ProspectIn Chrome Uzantısına Nasıl Erişilir?

ProspectIn uzantısını bilgisayarınızın Google Chrome tarayıcısına veya cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uzantıyı cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

ProspectIn Chrome Uzantısını Bilgisayarınıza Yükleme

 • Google Chrome tarayıcınızda Chrome Web Mağazası'na gidin.
 • Tip ProspectIn arama kutusunda ve basın Enter .
 • Chrome'a ​​Ekle'yi tıklayın .
 • ProspectIn gerekli izinleri isteyecektir. Uzantı ekle'yi tıklayarak onaylayabilirsiniz .
 • ProspectIn'i kullanmak için adres çubuğunun sağındaki simgeye tıklayın.

ProspectIn Chrome Uzantısını Telefonunuza Yükleme

 • Telefonunuzda Google Chrome'u açın ve henüz açmadıysanız oturum açın.
 • Ayarlar'a gidin ve Chrome Web Mağazası'na gidin.
 • ProspectIn'i arayın.
 • Masaüstüne Ekle'ye dokunun .
 • Masaüstüne Ekle'ye dokunarak onaylayın

ProspectIn için Ortak Örnek Olaylar

ProspectIn'in LinkedIn üzerindeki yüklerini azaltmalarına ve LinkedIn hedeflerinin tamamına veya çoğuna ulaşmalarına nasıl yardımcı olduğunu açıklamak için farklı kişiler tarafından sunulan bazı vaka çalışmaları:

1. Ziyaret ve Takip Profilleri

LinkedIn'deki potansiyel müşterilerin profillerini takip ettiğinizde, çok meşgul değillerse tekrar kontrol edip profilinizi görüntüleme eğilimindedirler. Profiliniz ziyarete geldiklerinde çekiciyse, potansiyel müşteriyi kazanma şansınız daha yüksek olacaktır.

Bu vaka çalışmasını yayınlayan Guillaume Portalier, “'Takip et' kampanyalarında, bağlantı istekleri gönderdiğim kişilerden her gün geri gönderilen bağlantı taleplerinin% 5-10'unu alıyorum. ProspectIn kullanarak potansiyel müşterilerimi tanımlamak, önceden manuel olarak yaptığımdan farklı olarak, birkaç saati ayırmama yardımcı oldu.

LinkedIn'de ilk Hoş Geldiniz mesajınızı yazın!

2. LinkedIn'de ProspectIn ile Senaryoları Kullanma

LinkedIn senaryosu işlevi, kullanıcıların belirli koşullar altında eylemleri sıralamasına olanak tanır. Ayrıca, esas olarak bağlantılara otomatik takip mesajları göndererek, kabul oranlarını en üst düzeye çıkararak kullanıcıların ağlarını genişletmelerine yardımcı olur.

Potansiyel oluşturmak, LinkedIn kişilerinize haber bültenleri göndermek veya ağınızı genişletmek istediğinizde, sizin için mükemmel olan bir senaryo modeli vardır ve ProspectIn, hedeflerinize ulaşmak için doğru araçtır.

Yine de ProspectIn'in LinkedIn Varlığınızı Nasıl Artırabileceği Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İster misiniz?

LinkedIn hesabınızdan en iyi şekilde yararlanmak için ProspectIn'i nasıl kullanabileceğiniz hakkında hala daha fazla bilgi edinmek istiyor musunuz? Lütfen yorum bölümünde sorularınızı bize bildirin. Aklınıza takılan diğer soruların cevapları için blogumuza da bakabilirsiniz.