Tabur 1944'te rastgele kazalardan nasıl kurtulurum?

Sürekli çarpışmalar eğlenceyi sizin için bozmaya devam ettiği için oyunun tadını çıkaramayan birçok Battalion 1944 oyuncusundan biriyseniz, olmanız gereken yer burasıdır. Battalion 1944 çökme sorunlarının nasıl düzeltileceğine dair farklı etkili ipuçları derledik.

Oyun, ister başlatıldıktan hemen sonra masaüstüne geri dönüyor, ister oyunun ortasında, sizi tekrar oyuna götürecek çözümlere sahibiz.

Sisteminizin Özelliklerini Kontrol Edin

Bilgisayarınızın yapılandırması, herhangi bir oyunu yüklemeden önce kontrol ettiğiniz ilk şey olmalıdır. Makinenizin kaldırabileceği bir oyun yüklediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde, muhtemelen kendinizi sinir bozucu zorluklara hazırlayacaksınız. Durum Battalion 1944 için de aynı. Bilgisayarınız oyunu çalıştırmak için gerekenlere sahip değilse, birçok şey kesinlikle ters gidecektir ve şu anda karşılaştığınız çökme sorunlarının nedeni bu olabilir.

Bu nedenle, PC'niz oyunun minimum gereksinimlerini en azından karşılamıyorsa, bu makaledeki düzeltmeleri uygulama stresinden kurtulmanız ve önce gerekli yükseltmeleri yapmanız gerekir.

Size Battalion 1944'ün minimum ve önerilen gereksinimlerini göstereceğiz ve bilgisayarınızın teknik özelliklerini nasıl kontrol edeceğinizi göstereceğiz.

Minimum Gereksinimler

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10. Her İşletim Sistemi 64-bit olmalıdır.

İşlemci: Intel Çift Çekirdekli 2.7 GHz; AMD Çift Çekirdekli Athlon 3.0GHz

Sistem Belleği (RAM): 8 GB

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB; AMD Radeon HD 7850 2 GB

DirectX: Sürüm 1

Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

Depolama: 20 GB kullanılabilir alan

Sisteminizin özelliklerini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ni seçerek bir Dosya Gezgini penceresi çağırın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için görev çubuğunuzdaki klasör simgesine de tıklayabilir veya Windows + E kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi açıldığında, sol kenar çubuğuna geçin, Bu PC'ye sağ tıklayın, ardından Özellikler'e tıklayın.
 3. Sistem penceresi şimdi görünecektir. Bilgisayarınızın özelliklerini ana pencerede bulacaksınız.
 4. Görüntü bağdaştırıcınızın özelliklerini kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 • Başlat menüsünü sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Çalıştır'ı seçerek Çalıştır iletişim kutusunu başlatın. Ayrıca, iletişim kutusunu daha hızlı açmak için Windows ve E tuşlarına aynı anda basabilirsiniz.
 • Çalıştır göründükten sonra, metin kutusuna "dxdiag" (tırnak işaretleri olmadan) yazın, ardından Tamam'a tıklayın veya Enter tuşuna basın.
 • DirectX Tanı Aracı penceresi açıldığında, Görüntü sekmesine gidin.
 • Grafik kartınızın tüm ayrıntılarını sekmenin altında bulacaksınız.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Oyunların kaynağa aç olduğu yaygın bir bilgidir. Çoğu zaman, bu oyunların düzgün çalışması için gereken kaynaklar, erişim için önceden izin gerektiren korumalı sistem dosyalarıdır. Oyun bu izinlere sahip değilse, Windows bu kaynaklara erişmeye çalıştığında oyunu engelleyecektir.

Battalion 1944, normal çalışması için ihtiyaç duyduğu sistem kaynaklarına erişim hakkına sahip olmadığı için çökebilir. Bu durumda sorunu çözmek için yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanarak yönetici olarak çalıştırmanız gerekir.

Oyunu yönetici olarak çalıştırmak için kısayoluna veya Başlat menüsü girişine sağ tıklamanız ve açmak istediğinizde yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçmeniz gerekir.

Ancak, oyuna her zaman sağ tıklama zorluğundan geçmek istemiyorsanız, özelliklerini değiştirmeniz gerekecektir. Aşağıdaki adımları takip et:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ni seçerek bir Dosya Gezgini penceresi çağırın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için görev çubuğunuzdaki klasör simgesine de tıklayabilir veya Windows + E kısayol tuşunu kullanabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi açıldığında, sol kenar çubuğuna geçin ve Bu PC'ye tıklayın.
 3. Pencerenin sağ bölmesine gidin ve Windows biriminize (normalde Yerel Disk C) çift tıklayın.
 4. Birim açıldığında, Program Files (x86) klasörünü bulun ve açın.
 5. Program Dosyaları (x86) klasörü açıldığında Steam klasörünü açın.
 6. Ardından, Steam klasörüne geldiğinizde Steamapps klasörüne çift tıklayın.
 7. Steamapps klasörü açıldıktan sonra Ortak klasörü açın.
 8. Şimdi, Battalion 1944'ün kurulum klasörünü bulun ve çift tıklayın.
 9. Şimdiye kadarki adımlar, oyunu ve varsayılan dizinlerine Steam'i yüklemeniz koşuluyla, sizi oyunun klasörüne götürmelidir. Oyunu veya Steam'i kurarken farklı bir yol seçerseniz, klasörün konumu farklı olacaktır. Bu durumda, oyunun klasörüne gitmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:
 • Steam istemcisini masaüstünüzdeki kısayolunu kullanarak veya bir kısayolunuz yoksa Başlat menüsünü kullanarak başlatın.
 • Steam istemcisi göründükten sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 • Bir bağlam menüsü belirirse, Oyunlar'a tıklayın.
 • Steam hesabınıza bağlı oyunların listesi göründüğünde, Battalion 1944'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
 • Pencerenin sağ tarafındaki Özellikler ortamına gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 • Yerel Dosyalar sekmesi altında, "Yerel Dosyalara Gözat" düğmesine tıklayın.
 • Oyunun klasörü şimdi görünecektir.
 1. Klasöre ulaştığınızda, oyunun EXE dosyasını bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 2. Oyunun Özellikler iletişim kutusu göründükten sonra Uyumluluk sekmesine geçin.
 3. Şimdi, "Bu programı yönetici olarak çalıştır" ın yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından Tamam düğmesine tıklayın.
 4. Artık Battalion 1944'ü çalıştırabilir ve çöküp çökmediğini kontrol edebilirsiniz.

Sistem Koruma Programınızın 1944 Taburu Engellemesini Önleyin

Antivirüs programları oyunlarla her zaman iyi oynamaz. Oyunların sistem kaynaklarını kullanma şekli nedeniyle, bu güvenlik programları onları tehdit olarak görme ve sonuç olarak dosyalarını engelleme eğilimindedir. Bu gerçekleştiğinde, etkilenen oyunla ilgili çökmeler dahil sorunlarla karşılaşırsınız.

Birçok Battalion 1944 oyuncusu, karşılaştıkları çökme sorununun temel nedeninin bu olduğunu gördü ve antivirüs programlarını geçici olarak devre dışı bırakarak çözebildiler. Bunu deneyebilirsiniz, ancak virüsten koruma programınızı kapattıktan ve oyunun artık kilitlenmediğini anladığınızda, onu bir dışlama olarak eklemenizi öneririz. Bu, güvenlik programınızı devre dışı bırakmaktan daha iyi bir çözümdür.

Oyunu bir dışlama olarak eklemek, seçeneği ayarlar ortamınızda bulabileceğiniz için zor bir iş olmamalıdır. Genelde Muafiyet listesi, Güvenli Liste veya Beyaz Liste olarak adlandırılan bu seçeneğin virüsten koruma programınızda farklı bir adla gidebileceğini unutmayın. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bir rehber için programınızın geliştiricisinin web sitesine bakabilirsiniz.

Herhangi bir üçüncü taraf virüsten koruma programı kullanmıyorsanız ve yerel sistem koruma paketine güveniyorsanız, oyunu Virüs ve Tehdit Koruması aracına bir dışlama olarak eklemeniz gerekir. Aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Ayarlar uygulamasına gidin. Uygulamayı Başlat menüsünden veya Windows + I klavye kombinasyonunu kullanarak başlatabilirsiniz.
 2. Uygulamanın ana ekranını gördükten sonra, son simge satırına gidin ve Güncelleme ve Güvenlik'e tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü göründüğünde, sol bölmeye gidin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın.
 4. Pencerenin ana sayfasında, Koruma Alanları altında farklı seçenekler göreceksiniz. Virüs ve Tehdit Koruması'na tıklayın.
 5. Windows Güvenlik uygulamasının Virüs ve Tehdit Koruması sayfası şimdi görünecektir.
 6. Ardından, Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları bölümüne gelene kadar aşağı kaydırın, ardından Ayarları Yönet'e tıklayın.
 7. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları ortamına geldiğinizde, Dışlamalar'a gidin ve "Dışlamalar ekle veya kaldır" ı tıklayın.
 8. Şimdi, Hariç Tutulanlar sayfasında, Bir Dışlama Ekle simgesini tıklayın, ardından kaybolan menüden Klasör'ü tıklayın.
 9. Klasör Seç iletişim kutusunu gördükten sonra, Battalion 1944 kurulum klasörüne gidin, üzerine sol tıklayın, ardından iletişim penceresinin sağ alt köşesindeki Klasör Seç simgesine tıklayın.
 10. Oyunun bir dışlama olarak eklendiğini onayladıktan sonra, oyunu başlatın ve kilitlenme sorununu kontrol edin.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Oyunlar farklı dosyalardan oluşur. Bu dosyalardan herhangi biri eksik veya hasarlı olursa, ani çökmeler gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkacaktır. Oyun dosyaları, oyun ortasında ani sistem kapanmaları, antivirüs girişimi, yanlış kurulum ve kötü amaçlı yazılım saldırıları gibi nedenlerle kaybolur veya bozulur.

Sorunu çözmek için, oyun istemcinizi kullanarak bu sorunlu dosyaları tarayabilir ve bunları değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar yardımcı olacaktır:

 1. Steam istemcisini masaüstünüzdeki kısayolunu kullanarak veya bir kısayolunuz yoksa Başlat menüsünü kullanarak başlatın.
 2. Steam istemcisi göründükten sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 3. Bir bağlam menüsü belirirse, Oyunlar'a tıklayın.
 4. Steam hesabınıza bağlı oyunların listesi göründüğünde, Battalion 1944'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
 5. Pencerenin sağ tarafındaki Özellikler ortamına gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 6. Yerel Dosyalar sekmesi altında, "Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula" düğmesine tıklayın.
 7. İstemci şimdi bilgisayarınızdaki oyun dosyalarını, sunucularındakilerle karşılaştırarak kontrol etmeye başlayacaktır. Sorunlu veya eksik olan herhangi bir dosyayı otomatik olarak değiştirecektir.
 8. Doğrulama işleminin süresi, yeniden indirilen dosyaların boyutuna ve sayısına bağlı olacaktır.
 9. İşlem tamamlandığında Steam sizi bir iletişim kutusu aracılığıyla bilgilendirecektir.
 10. İstemciyi yeniden başlatın, ardından oyunu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Grafik Kartı Sürücünüzü Yeniden Yükleyin

Grafik kartı sürücünüzde sorun olup olmadığını kontrol etmediyseniz, oyunla ilgili sorunlar söz konusu olduğunda en temel sorun giderme adımlarından birini atlıyorsunuz.

Sürücünüz, GPU'nuzun oyununuzu nasıl işlediğini kontrol eder ve herhangi bir sorun varsa, oyun oynanamaz hale gelir. Başını belaya sokabilecek herhangi bir aksaklığı gidermek için sürücüyü yeniden yüklemeniz gerekecek.

Aşağıdaki adımlar size süreç boyunca yol gösterecektir:

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama yardımcı programını çağırmak için klavyenizde Windows ve S tuşlarına aynı anda basın veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayın.
 2. Arama kutusu göründükten sonra, "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından sonuçlar listesinde Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi açıldığında, Ekran Bağdaştırıcıları'na gidin ve grafik kartınızı ortaya çıkarmak için yanındaki oka tıklayın.
 4. Grafik kartınıza sağ tıklayın ve içerik menüsünden Cihazı Kaldır'ı seçin.
 5. Şimdi, Cihazı Kaldır onay iletişim kutusu açıldığında Kaldır düğmesine tıklayın.
 6. Windows'un sürücüyü kaldırmasını bekleyin, ardından tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 7. Sisteminiz açıldıktan sonra, işletim sisteminiz grafik kartı sürücünüzü otomatik olarak yeniden yükleyecektir.
 8. Aygıt Yöneticisi'ne gidip Donanım için Tara simgesine (monitörde bir büyüteçle gösterilir) tıklayarak da kurulumu gerçekleştirmeye zorlayabilirsiniz.

Sürücüyü yeniden yüklemek etkisiz hale gelirse veya Windows yeniden yükleyemezse, sürücünüzü nasıl doğru şekilde güncelleyebileceğinizi öğrenmek için bir sonraki yönteme geçin.

Grafik Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Grafik kartı üreticileri, kartlarının genel performansını iyileştirmek veya belirli hataları gidermek için düzenli olarak güncellenmiş sürücü yazılımını yayınlar. Çoğu oyun, iyi çalışması için sürücü ayarlamaları gerektiren yeni özelliklerle birlikte gelir. Bu durumda, sürücüyü yeniden yüklemek sorunu çözmez çünkü artık oyunla uyumlu değildir.

Grafik kartı sürücünüzü güncellemeyle ilgili farklı yöntemleri göstereceğiz.

Windows Update'i kullanma

Windows Update, diğer yazılım güncellemelerinin yanı sıra Microsoft onaylı sürücü yazılımı sağlar. Bu sürücü güncellemeleri platforma diğer kanallar kadar erken ulaşmasa da, Microsoft tarafından test edilmiş ve doğrulanmış, sisteminiz için iyi çalışan bir sürücü sürümü alacaksınız.

Aşağıdaki adımlar, süreci unuttuysanız bir güncellemeyi nasıl gerçekleştireceğinizi gösterecektir:

 1. Ayarlar uygulamasına gidin. Uygulamayı Başlat menüsünden veya Windows + I klavye kombinasyonunu kullanarak başlatabilirsiniz.
 2. Uygulamanın ana ekranını gördükten sonra, son simge satırına gidin ve Güncelleme ve Güvenlik'e tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü göründüğünde, Windows Güncelleme sekmesinin altındaki Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın.
 4. Windows Update şimdi PC'niz için mevcut olan güncellemeleri kontrol edecektir.
 5. Kullanılabilir güncellemeniz yoksa, yardımcı program sizi bilgilendirecektir. Bu durumda, bir sonraki kılavuza geçmeniz gerekecek.
 6. Mevcut güncellemeleriniz varsa, araç sizi bilgilendirecek ve bunları indirmeye başlayacaktır.
 7. İndirmeler tamamlandıktan sonra, yardımcı programın bilgisayarınızı yeniden başlatmasına ve indirdiği güncellemeleri yüklemesine izin vermek için Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 8. Bilgisayarınız şimdi kurulum ortamına yeniden başlayacak ve işlem boyunca birkaç kez yeniden başlayacaktır.
 9. Güncellemeler yüklendikten sonra, bilgisayarınız normal bir şekilde açılacaktır.
 10. Artık çökme sorununu kontrol etmek için Battalion 1944'ü başlatabilirsiniz.

Aygıt Yöneticisini Kullanma

Aygıt Yöneticisi, sürücülerin yeniden yüklenmesi ve güncellenmesi gibi sisteminizde aygıtla ilgili görevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyan başka bir yerleşik Windows aracıdır. Windows Update gibi, uyumlu bir grafik kartı sürücüsünü indirip yüklemenize yardımcı olur. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama yardımcı programını çağırmak için klavyenizde Windows ve S tuşlarına aynı anda basın veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayın.
 2. Arama kutusu göründükten sonra, "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından sonuçlar listesinde Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi açıldığında, Ekran Bağdaştırıcıları'na gidin ve grafik kartınızı ortaya çıkarmak için yanındaki oka tıklayın.
 4. Grafik kartınıza sağ tıklayın ve içerik menüsünden Sürücüyü Güncelle'yi seçin.
 5. Sürücüyü Güncelle penceresini gördüğünüz anda "Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara" seçeneğine tıklayın.
 6. İşletim sisteminiz şimdi İnternette en son grafik sürücünüzü aramaya başlayacak ve bulunduğunda onu otomatik olarak indirip kuracaktır.
 7. Windows, Güncelleme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra, sisteminizi yeniden başlatın ve Battalion 1944'teki çökme sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Sürücüyü Otomatik Olarak Güncelleyin

Auslogics Driver Updater gibi güvenilir bir üçüncü taraf programı kullanmak, tüm aygıt sürücülerinizi terletmeden güncel tutmanın akıllı bir yoludur. Program, sorunlu sürücüler için bilgisayarınızı taramaktan en son sürümlerini indirip yüklemeye kadar tüm ağır işleri halledecektir. Tek yapmanız gereken, aracı kurmak ve uygun düğmelere tıklamaktır.

Hepsi bu değil. Auslogics Driver Updater kullanarak yüklediğiniz her sürücü, cihaz üreticisi tarafından test edilir ve doğrulanır. Çoğu durumda, bu sürücüler halihazırda zorlu testlerden geçtikleri için Microsoft'tan ekstra doğrulama gerektirmez. Program, geri dönmeniz gerekmesi durumunda önceki sürücünüzün bir yedeğini de kaydedecektir.

Aşağıdaki adımlar, Auslogics Sürücü Güncelleyicisini indirme, yükleme ve kullanma sürecinde size yol gösterecektir.

 1. Bu bağlantıyı yeni bir sekmede açarak Auslogics Driver Updater web sayfasına gidin (bu makaleyi bilgisayarınızın web tarayıcısında okuyorsanız).
 2. Web sayfası göründüğünde, İndir düğmesine tıklayın ve kurulum dosyasını kaydedin.
 3. Tarayıcınız dosyayı indirdikten sonra Çalıştır / Aç düğmesine tıklayın veya kaydettiğiniz klasöre gidip çift tıklayın.
 4. Kullanıcı Hesabı Kontrolü iletişim kutusu göründükten sonra Evet düğmesine tıklayın ve izin isteyin.
 5. Kurulum sihirbazı göründüğünde, açılır dil menüsüne gidin ve program için bir dil seçin.
 6. Kurulum Dizini kutusuna geçin ve sihirbazı aracı kurmak istediğiniz klasöre yönlendirin. Varsayılan klasörü kullanmanızı öneririz.
 7. Ardından, aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapmak için ilgili onay kutularını kullanın:

Araçtan bir masaüstü simgesi oluşturup oluşturmamasını isteyin

Uygulamanın her Windows başlangıcından sonra başlatılmasını isteyip istemediğinize karar verin

Programın geliştiricilere anonim raporlar gönderip göndermemesini isteyin

 1. Seçimlerinizi girdikten sonra, pencerenin en altına gidin ve kurulum sürecini başlatmak için "Kurmak için tıklayın" düğmesine tıklayın.
 2. Kurulum kurulumu tamamladıktan sonra, program otomatik olarak başlayacak ve sisteminizi eski, eksik ve bozuk sürücüler için taramaya başlayacaktır. Açılmazsa programı manuel olarak başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken, kısayoluna çift tıklamak (eğer bir tane oluşturduysanız) veya başlat menüsünde ilerlemektir. Programı açtıktan sonra, tarama işlemini başlatmak için Taramayı Başlat düğmesine tıklayın.
 3. Araç taramayı tamamladıktan sonra, sorunlu aygıt sürücülerinin bir listesini yayınlayacak ve grafik kartınızda herhangi bir sorun olursa, bu listede olacaktır.
 4. GPU'nuz için en son sürücüyü yüklemek için güncelleme düğmesine tıklayın. Aynı prosedürü diğer sürücüler için de uygulayabilirsiniz.
 5. Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın, ardından Battalion 1944'ü yeniden başlatın ve çökme sorununu kontrol edin.

Oyunu Özel Grafik Kartınızda Çalıştırın

Bazı dizüstü bilgisayarlar iki grafik kartıyla birlikte gelir: tümleşik bir kart ve özel bir kart. Bilgisayarınız güç tasarrufu yapıyorsa, grafiklerle ilgili tüm işlemleriniz entegre kartta çalışmaya zorlanacaktır.

Entegre kartlar oyun için yetersiz bir şekilde optimize edildiğinden, sisteminiz onu böyle bir GPU üzerinde çalışmaya zorlarsa oyununuz çökecektir.

Dizüstü bilgisayarınızda iki grafik kartı varsa, Battalion 1944'ü özel GPU'nuzda çalışmaya zorlamak için bazı ince ayarlar yapmanız gerekir. Grafik kartınızın uygulamasına veya Ayarlar uygulamasına gidebilirsiniz. Size ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

NVIDIA Kart Kullanıcıları için

 1. Görev çubuğunuzun sağ tarafına gidin, "Gizli simgeleri göster" okuna tıklayın, ardından NVIDIA simgesine tıklayın ve NVIDIA Kontrol Paneli'ni seçin. Ayrıca Masaüstünüze sağ tıklayabilir ve içerik menüsünde NVIDIA Kontrol Paneline tıklayabilirsiniz.
 2. Uygulama açıldıktan sonra, sol bölmeye gidin, 3B Ayarlarının yanındaki artı işaretine tıklayın ve ardından 3B Ayarlarını Yönet'e tıklayın.
 3. Pencerenin sağ bölmesine geçin.
 4. Global Ayarlar sekmesine gidin ve Tercih Edilen Grafik İşlemcisi altında "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" yi seçin.
 5. Program Ayarları sekmesine gidin ve "Özelleştirilecek Bir Program Seçin" yanındaki Ekle düğmesine tıklayın.
 6. Açılan iletişim kutusunda oyunun klasörüne giden yolu bulun, ardından EXE dosyasına çift tıklayın.
 7. Ardından, "Bu program için tercih edilen grafik işlemcisini seçin" açılır menüsüne gidin ve "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" yi tıklayın.
 8. Uygula düğmesine tıklayın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için Battalion 1944'ü yeniden başlatın.

AMD Kullanıcıları için

 1. Başlat menüsüne gidin, AMD Radeon Ayarları'nı arayın ve programı başlatın. Ayrıca Masaüstünüze sağ tıklayabilir ve içerik menüsünden AMD Radeon Ayarları'nı seçebilirsiniz.
 2. Uygulama göründükten sonra, pencerenin sağ üst köşesine gidin ve Sistem'e tıklayın.
 3. Bir sonraki ekranın sol üst köşesine gidin ve Değiştirilebilir Grafikler seçeneğine tıklayın.
 4. Çalışan Uygulamalar görünümü şimdi görünecektir. Battalion 1944'ü burada bulun ve Değiştirilebilir Grafikler modunu Yüksek Performans olarak değiştirin.
 5. Çalışan Uygulamalar görünümünde Battalion 1944'ü görmüyorsanız, pencerenin sol üst köşesine gidin ve Çalışan Uygulamalar'a tıklayın, ardından Gözat'ı seçin.
 6. Battalion 1944'ün kurulum klasörüne gidin ve EXE dosyasını seçin.
 7. Şimdi, Pencerede göründüğünde Değiştirilebilir Grafik modunu Yüksek Performans olarak değiştirin.

Ayarlar Uygulamasını Kullanma

Battalion 1944 için istediğiniz grafik kartını değiştirmek için Ayarlar uygulamasındaki Grafik Ayarları özelliğini de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasına gidin. Uygulamayı Başlat menüsünden veya Windows + I klavye kombinasyonunu kullanarak başlatabilirsiniz.
 2. Ayarlar'ın ana ekranı göründüğünde Sistem'e tıklayın.
 3. Sistem arayüzü göründükten sonra, Ekran sekmesinde kalın ve pencerenin altındaki Grafik Ayarları bağlantısını tıklayın.
 4. Grafik Ayarları ekranını gördüğünüzde, "Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin" açılır menüsünün altındaki Gözat düğmesine tıklayın.
 5. Aç iletişim kutusu göründüğünde, Battalion 1944'ün kurulum klasörünü bulun, oyunun EXE dosyasını seçin ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.
 6. Şimdi, Grafik Ayarları arayüzüne geri dönün, Battalion 1944'ü seçin ve ardından Seçenekler düğmesine tıklayın.
 7. Grafik Özellikleri iletişim kutusu açıldığında, Yüksek Performans için radyo düğmesini seçin, ardından Kaydet düğmesine tıklayın.
 8. Oyun artık her başlattığınızda özel grafik kartınızda çalışacaktır.

Sonuç

Oyununuzun artık can sıkıcı çökme sorunu olmadan çalışabileceğinden eminiz. Herhangi bir sorunuz varsa veya düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.