Windows PC'de Android ekranı nasıl yansıtılır?

Windows 10'da Android ekranının nasıl yansıtılacağını öğrenmek, çeşitli uygulamalar için oldukça etkilidir. İşte bu şık numarayı kullanmanın yollarından bazıları:

 • Hevesli bir Android oyuncusu olarak, içeriği Windows bilgisayarınıza rahatça aktarabilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Yalnızca büyük ekranda paylaşabilmek için fotoğraf ve video yüklemeniz veya aktarmanız gerekmez.
 • Bir geliştirici olarak, sürekli olarak akıllı telefonunuza ulaşmadan uygulamanızın kodlarını inceleyebilirsiniz.
 • İnternette kablolar olmadan büyük bir ekranda gezinebilirsiniz.
 • Projektör bir bilgisayara bağlıyken hızlı bir şekilde sunum yapabilirsiniz.

Sebepiniz ne olursa olsun, Android ekranınızı bir Windows PC'ye yayınlamak oldukça rahat ve kolaydır. Bu nedenle, yukarıda belirtilenleri yapmanıza izin verecek bazı ücretsiz uygulamaları listeledik. Öte yandan, Android ekranını Windows 10'da nasıl yansıtacağınızı öğrenmeden önce, Android 4.2 veya üstü bir cihaz kullandığınızdan emin olmalısınız. Bu, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin yansıtma için standart kablosuz ekranı verimli bir şekilde desteklemesini sağlayacaktır.

Not: Bu makalede listelediğimiz uygulamalar en çok film, tanıtım, resim ve sunum yayınlamak için işe yarar. Ancak, üst düzey oyunlar için ideal değiller. Aşağıdaki uygulamaları oynarken ve kullanırken gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, Android ekranınızı oyun oynamak için bir PC'ye yansıtmayı düşünüyorsanız, Chromecast'i kullanmak en iyisidir.

1. Seçenek: Uygulamayı Bağlayın

Windows 10'un yerleşik Connect Uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel yanı, Miracast'ı desteklemesidir. Bu nedenle, yalnızca Android ekranınızı Windows bilgisayarınıza yansıtmak için üçüncü taraf uygulamaları yüklemeniz gerekmez. Bununla birlikte, aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Görev çubuğundaki Ara simgesine tıklayın.
 2. "Bağlan" (tırnak işareti yok) yazın ve ardından Enter tuşuna basın.
 3. Android cihazınızda, Bildirim merkezindeki Yayın simgesine dokunun.
 4. Yayınla simgesini bulamazsanız, Ayarlar'a gidip Ekran'ı seçebilirsiniz. Yayın seçeneğini bulun.

Not: Bazı cihazlarda, Yayın seçeneği 'Kablosuz Ekran' olarak tanımlanabilir. Bu nedenle, Android ekranınızı nasıl yayınlayacağınızı öğrenmek için üreticinin web sitesini kontrol etmek en iyisidir.

 1. PC'nize geri dönün. Android cihazınızın ekranını Connect Uygulamasında göreceksiniz.

Seçenek 2: Airdroid

Bir WiFi ağına bağlanmadan bile, Android cihazınızın ekranını yansıtmak için Airdroid'i kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz uygulama, akıllı telefonunuzun veya tabletinizin özelliklerine geniş bir ekrandan erişmenizi ve bunları yönetmenizi sağlar. ROOT olmadan bile, mobil cihazınızın dosyalarının bir yedeğini bilgisayarınızda oluşturabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak ekranınızı da kaydedebilirsiniz. İşte izlemeniz gereken adımlar:

 1. Android cihazınızda Google Play mağazasına erişin. Airdroid uygulamasını indirin.
 2. Uygulamayı indirdikten sonra bir hesap oluşturun.
 3. Uygulamada bir IP adresi göreceksiniz. Kopyalayın ve tarayıcınıza yapıştırın.
 4. Bir Airdroid web kullanıcı arayüzü görünecektir.
 5. Artık ekran görüntüsü simgesine tıklayarak bağlantıyı kurabilirsiniz.

Seçenek 3: TeamViewer

TeamViewer'ı kullanmak, Android cihazınızın ekranını ROOT'suz bir Windows bilgisayara yansıtmak için başka bir seçenektir. Ancak, görüntüleri daha büyük bir ekranda görüntüleyebiliyorsanız, bu uygulamanın videolar için sesi yayınlamanıza izin vermediğini bilmelisiniz. Öte yandan, Android akıllı telefonunuza veya tabletinize uzaktan erişmek ve sorunları gidermek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Filigran oluşturmaz ve hem WiFi hem de mobil veri üzerinde çalışır. Dahası, 256-bit AES şifreleme teknolojisine sahiptir ve döküm faaliyetlerinizi daha güvenli hale getirir. Bununla birlikte, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Android cihazınızda Google Play mağazasına erişin.
 2. TeamViewer QuickSupport uygulamasını arayın ve cihazınıza kurun.
 3. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde TeamViewer uygulamasını başlatın, ardından Ana ekrana gidin. Benzersiz TeamViewer Kimliğini bulun ve not alın.
 4. TeamViewer yazılımını Windows bilgisayarınıza indirin ve kurun.
 5. PC'nizde TeamViewer'ı başlatın, ardından Uzak Bilgisayarı Kontrol Et'e gidin ve İş Ortağı Kimliği bölümünü arayın.
 6. İş Ortağı Kimliği kutusuna, Android cihazınızdan aldığınız benzersiz kimliği yazın. İş Ortağına Bağlan seçeneğine tıklayın.
 7. Android cihazınıza geri dönün. Uzaktan desteğe izin vermenizi isteyen bir uyarı mesajı göreceksiniz. İzin Ver" i tıklayın.
 8. Şimdi Başlat düğmesine tıklayarak bir bağlantı kurabilirsiniz.

Seçenek 4: Mobizen

Android medyasını bir Windows bilgisayara aktarmanın uygun bir yolunu istiyorsanız, Mobizen yansıtma uygulamasını kullanabilirsiniz. Telefonunuzda depolanan fotoğraflara, videolara ve hatta arama kayıtlarına kolayca erişmek için bir PC kullanmanızı sağlar. Bu uygulamanın en güzel yanı, masaüstünüze herhangi bir program yüklemenize gerek kalmadan çalışabilmesidir.

Mobizen ücretsiz olarak indirilebilir ve doğrudan WiFi üzerinden izlenebilir. Bununla birlikte, bir filigran ile birlikte geldiğini belirtmekte fayda var. Öte yandan, basit bir sürükle ve bırak işleviyle bir Android cihaz ile bir Windows bilgisayar arasında dosya aktarımına izin verir. Akıllı telefonunuzu yayınlamaya başlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

 1. Google Play mağazasına erişmek için Android cihazınızı kullanın.
 2. Mobizen uygulamasını bulun ve cihazınıza indirin.
 3. Uygulamayı yükledikten sonra bir hesap oluşturun.
 4. Windows PC'nize geri dönün. Mobizen.com'a gidin, ardından yeni oluşturduğunuz hesabı kullanarak giriş yapın.
 5. 6 haneli OTP'yi bekleyin.
 6. Android cihazınıza geri dönün.
 7. Artık kodu yazarak bir bağlantı kurabilirsiniz.

Genel olarak bu yazıda paylaştığımız uygulamalar Android 4.2 cihazlarla çalışmalıdır. Dahası, güvenli ve güvenlidirler. Ancak, diğer uygulamaları veya yazılımları kullanmayı tercih ederseniz, size Auslogics Anti-Malware yüklemenizi tavsiye ederiz. Bu araç, bilgisayarınızın kişisel verilerinizi tehlikeye atabilecek kötü amaçlı öğelerden arındırılmasını sağlayacaktır. Bu nedenle, Android cihazınızın ekranını, güvenliğiniz konusunda endişelenmeden bilgisayarınıza yansıtabilirsiniz.

Bu makalede listelediğimiz uygulamalardan herhangi birini denediniz mi?

Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi okumak isteriz!