Windows 10 Fall Creators Güncellemesinden sonra yazıcı sorunları

'Eski bir arkadaş asla bulunamaz,

ve doğa bunu sağladı

kolay kolay kaybolmaz '

Samuel Johnson

İhtiyacınız olan bir kağıt kopyasını burada ve şimdi vermeyi asla başaramayan eski güzel bir yazıcıya dokunacak hiçbir şey yoktur.

Ve saygıdeğer donanım arkadaşınızın her an çalışmaya hazır olması, uzun zamandır sizin için çok rahattı ...

Ve şimdi, birçok yeni heyecan verici özelliğe sahip yeni heyecan verici 2017 Sonbahar Yaratıcıları Güncellemesini kabul ettikten sonra… sevgili yazıcınız çalışmıyor, hatta gitmiyor, bu da yazıcınızın artık algılanmadığı anlamına geliyor!

Bu nedenle, Windows 10'u güncellemek yazıcınızı kaldırdı veya devre dışı bıraktı ve hiçbir şey onu yeniden canlandıracak veya geri getiremeyecek gibi görünüyor. Hey, yas tutmanın faydası yok: Eski yazıcınız düzgün çalışmayı durdurduysa veya Windows 10 Fall Creators Güncellemesinden sonra kaybolduysa, yazıcı sorununuzu kolayca çözebilirsiniz!

Auslogics yazılımıyla Windows'ta yazıcı sorunları nasıl çözülür

Windows 10 Fall Creators Güncellemesinden sonra yazıcı sorunlarını nasıl çözeceğimiz konusunda en iyi fikirlerimiz:

… Ama önce gerçekten suçlanacak şeyin bu olduğundan emin olalım.

Panik yok! Güncellenmiş işletim sisteminiz şu durumlarda geçerli olmayabilir:

 • Yazıcınızı yanlışlıkla fişten çekmiş veya kapatmış olabilirsiniz - şimdi bunları kontrol edin.
 • Cihazınızın Wi-Fi'ye bağlı olduğundan veya USB bağlantısının iyi durumda olduğundan emin olun.
 • USB bağlantı noktanız düzgün çalışıyor mu? Diğer bazı cihazları buna takmayı deneyin.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın - aslında yardımcı olabilir.
 • Bir donanım sorunu sorumlu olabilir. Yazıcınızı başka bir PC veya dizüstü bilgisayara bağlamayı deneyin.

Ancak yukarıda belirtilen fikirleri test ettiyseniz ve yazıcınız hala bilgisayarınızdaki Aygıtlar ve Sürücüler bölümünde göze çarpacak şekilde yoksa, tehlikeli sulara girdiğinizi hissedebilirsiniz… Aslında öyle değilsiniz. Aslında yepyeni bir yazıcıya bir servet harcamayı düşünmeye başlamak için henüz çok erken. Aşağıdaki ipuçlarına devam edin:

Sorun giderme

Eski güzel Microsoft size yardım edebilir!

Yapabilirsin

 • Kullanıcı dostu Windows yazdırma sorun gidericisini indirin ve sorunlu yazıcınızda neyin yanlış olduğunu bulmak için bazı kolay adımları izleyin.
 • Veya Kontrol Panelinizdeki Aygıtlar ve Yazıcılar bölümüne gidin, yazıcınızı Yazıcılar veya Belirtilmemiş altında listelenmiş olarak bulun ve sorun gidermeyi çalıştırmak için sağ tıklayın.

Not: Windows 10 yazıcınızı algılayamazsa, 'Yazıcı / tarayıcı ekle'ye tıklayarak eklemekten çekinmeyin. Yazıcınız gerçekten eski bir zamanlayıcıysa utanmayın - 'Yazıcım biraz daha eski, bulmama yardım edin' seçeneğine tıklayın ve 'Mevcut sürücüyü değiştir' seçeneğini seçin. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sürücü Sorunu

Sürücü yazılımınızı güncellemenin yazıcı sorununu çözme ihtimali yüksektir. Gerçek şu ki, sürücüleriniz yeni Windows 10 için uygun olmayabilir. Öyleyse neden değerli yazıcınıza sorunsuz çalışması için en son sürücüleri vermiyorsunuz?

İşte 3 güncelleme seçeneği:

Windows güncelleme

Hazır, sağlam, başla:

Start -> Settings -> Update&Security-> Check for updates

Mevcut güncellemeler için Windows Update'i kontrol edin. Bırakın gelsinler.

Windows 10, güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak arayacaktır. Listeden ihtiyacınız olan sürücüyü seçin ve Yükle'ye tıklayın.

Sürücünüzü manuel olarak kurun

Windows Update, yazdırma sorununuzu çözmenize yardımcı olamadıysa, sorunları elinize alma zamanınız gelmiştir. Kelimenin tam anlamıyla.

 • Yazıcınızın üreticisinin web sitesine gidin ve modeliniz için uygun sürücüyü arayın. Bir exe dosyası indirin ve kurulum talimatlarını izleyin.
 • Önceden eski sürücünüzü çıkarmak iyi bir fikirdir. Yazıcılar ve Tarayıcılar'a gidin ve cihazınızı listeden kaldırın. Bir sonraki adımlar şunlardır: Search box on the taskbar -> type Print Management there -> All printers. Ardından yazıcınızı silin.
 • Bu arada, yazıcınıza belirli Windows 10 sürücüsü sağlanmamış olabilir. Windows 8'i deneyebilirsiniz. Bu tür bir çözüm için üreticinizin sitesinde arama yapın.
 • Daha önceki bir sürücü sürümünü seçerseniz, bir uyumluluk sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda, indirilen sürücü dosyasına sağ tıklayın ve 'Özellikler'i seçin. Burada, 'Bu programı uyumluluk modunda çalıştır'ı işaretleyip' Windows 10'u seçerek uyumluluğunu ayarlama fırsatı bulacaksınız. Bu programı yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun. Ardından söz konusu ayarları kaydedin ve programı çalıştırın.

Gidecek yol çok mu uzun?

Auslogics Sürücü Güncelleyici, işleri çok daha kolaylaştırabilir.

Sürücü Güncelleyici, sürücünüzü güncel tutar.

Yazıcı sorununuzu çözmenize yardımcı olduğumuzu umuyoruz!

Windows 10 Güncellemesinden sonra yazdırma sorunları ile ilgili herhangi bir fikriniz veya deneyiminiz var mı?

Aşağıdaki yorumlarınızı bekliyorum.