Steam Hata Kodu 80'den nasıl kurtulurum?

Steam istemcisinde bir oyun başlatmaya çalıştığınızda 80 hata kodunu görmeye devam ediyorsanız, sorunu gidermek için bu makaledeki adımları izleyin.

Steam'de Hata Kodu 80 Nedir

Hata kodu, Steam bir oyunu her yürütmeye çalıştığında ortaya çıkar. Bu, oyunun dosyalarının bozuk olabileceğinin, Steam'in kurulumunun sorunlu olabileceğinin veya bir aygıt sürücüsü sorunu olabileceğinin bir göstergesidir.

Steam Hata Kodu 80 Neden Oluşuyor?

Bu özel sorunun farklı nedenleri vardır. Onlar içerir:

 • Eksik, güncel olmayan veya bozuk oyun dosyaları
 • Sorunlu aygıt sürücüleri
 • Hatalı Steam kurulumu
 • Steam ile Veri Yürütme Koruması çakışması
 • Diğer uygulamalarla çatışmalar

Steam Hata Kodu 80 Nasıl Onarılır

Bu makalede soruna farklı çözümler bulacaksınız. Bu düzeltmeler, birçok oyuncunun problemden sonsuza kadar kurtulmasına yardımcı oldu. Çözümleri bizim düzenlediğimiz gibi uyguladığınızdan emin olun.

Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın

Belirli bir oyunu her yüklemeye çalıştığınızda hata kodu ile karşılaştığınız için, sorun oyunun dosyalarıyla ilgili sorunlara kadar izlenebilir. Steam'in oyunu başlatmaktan sorumlu dosya ile iletişim kuramaması, istemcinin hatayı oluşturmasına neden olabilir.

Oyun dosyaları farklı nedenlerle hatalı hale gelir. Başlangıç ​​olarak, kötü amaçlı yazılım sisteminize bulaşmış ve dosyalar üzerinde oynanmış olabilir. Diğer nedenler arasında oyunun ortasında sistemin aniden kapanması, antivirüs müdahalesi ve eksik veya kesintiye uğramış kurulum veya güncelleme sayılabilir.

Sorunu çözmek için oyunun kurulum dosyalarının bütünlüğünü doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için Steam istemcisini kolayca kullanabilirsiniz. İstemci, sisteminizdeki dosyaları sunucularındaki güncellenmiş sürümleriyle karşılaştıracaktır. Dahası, eksik, güncel olmayan ve bozuk dosyalar otomatik olarak değiştirilecektir.

Oyununuzun dosyalarının bütünlüğünü doğrulamak için Steam istemcisini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Başlat düğmesine tıklayın ve "Steam" yazın (tırnak işareti yok). Sonuçlar listesinde göründüğünde istemciye sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin. Steam'in kısayoluna sahipseniz, daha da iyisi; sadece sağ tıklamanız ve Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklamanız yeterlidir.
 2. Kullanıcı Hesabı Kontrolü iletişim penceresinde Evet'e tıklayın.
 3. Steam istemcisi göründükten sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 4. Ardından, etkilenen oyuna gidin, sağ tıklayın ve ardından içerik menüsünden Özellikler'i seçin.
 5. Özellikler sayfası pencerenin sağ tarafında göründükten sonra, Yerel Dosyalar sekmesine gidin.
 6. Yerel Dosyalar sekmesi altında, "OYUN DOSYALARININ BÜTÜNLÜĞÜNÜ DOĞRULA ..." yazan düğmeyi tıklayın.
 7. İstemci şimdi oyunun kurulum dosyalarının sunucularındakilerle eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeye başlayacak. Otomatik olarak olmayanların yerini alacaktır.
 8. İşlemin süresinin bilgisayarınızın hızına, ağ gücünüze ve değiştirilecek dosyalara bağlı olduğunu unutmayın.
 9. İşlem tamamlandığında Steam'i yeniden başlatın ve sorunu kontrol etmek için oyunu başlatmayı deneyin.

Steam Klasörünün Salt Okunmadığından Emin Olun

Herhangi bir klasör veya dosya "Salt Okunur" olarak ayarlandığında onu değiştiremezsiniz. Steam'in klasöründe durum bu olabilir. İstemci, klasörüne erişemeyebilir ve belirli dosyaları kullanamayabilir. Bu nedenle, klasöre gitmeyi deneyin ve Salt Okunur olmadığını onaylayın. Aşağıdaki adımlar size yol gösterecektir:

 1. Görev çubuğuna gidin, Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ne tıklayın. Dosya Gezgini'ni masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayarak veya Windows ve E klavye kombinasyonuna basarak da başlatabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi açıldıktan sonra, sol bölmeye gidin ve Bu PC'ye tıklayın.
 3. Windows'un yüklü olduğu klasörü açın, ardından Program Files (x86) klasörüne çift tıklayın.
 4. Şimdi Steam klasörünü bulun. Steam'i nereye kurduğunuzu bilmiyorsanız, kısayoluna sağ tıklayıp Özellikler'e tıklayıp kısayol konumunu kontrol edebilirsiniz.
 5. Steam klasörünü gördükten sonra, sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin.
 6. Özellikler iletişim penceresinin Genel sekmesi altında, "Salt okunur" kutusunun işaretli olmadığından emin olun.
 7. Tamam düğmesine tıklayın.
 8. Steam istemcisini başlatın, ardından sorunu kontrol etmek için hatayı tetikleyen eylemi gerçekleştirin.

Aygıt Sürücülerinizin Güncel Olduğundan Emin Olun

Her uygulama, herhangi bir anda birden fazla cihazla çalışır. Örneğin Steam istemcisi grafik kartınız, ağ kartınız, ses kartınız ve diğer cihazlarınızla çalışır.

Bildiğiniz gibi, her bileşenin düzgün çalışması için bir sürücü gerekir. Yani, bu sürücüler arızalanırsa, sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Steam istemcisinde bir veya daha fazla sorunlu aygıt sürücüsünün hata kodu 80'i tetiklemesi olasıdır. Aygıt sürücülerinizi güncellemeyi deneyin ve hatanın gidip gitmeyeceğini kontrol edin.

Sürücülerinizi güncellemenin farklı yolları vardır. Windows Update yardımcı programını, Aygıt Yöneticisi'ni veya üçüncü taraf bir uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bu araçları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki talimatlarımızı izleyin.

İşletim sisteminizi güncelleme

İşletim sisteminizi güncelleyerek, yalnızca farklı Windows bileşenlerinin ve Microsoft uygulamalarının en son sürümlerini yüklemiyorsunuz, aynı zamanda aygıt sürücülerinizi de güncelleyeceksiniz. Windows Update yardımcı programını çalıştırdığınızda, herhangi bir eski ve uyumsuz sürücü otomatik olarak güncellenecektir.

Ancak, Windows Update'in indirip kurabilmesi için sürücülerin Microsoft tarafından yayımlanmış olması gerektiğini unutmamalısınız.

Normalde, yardımcı program İnternet'e her bağlandığınızda bilgisayarınızı otomatik olarak güncellemelidir, ancak ölçülü bir bağlantıya sahip olmak veya hiç ağın olmaması bir engel görevi görebilir. Bu nedenle, sisteminizin güncel olup olmadığını kontrol etmek için Windows Update yardımcı programını çalıştırın. Değilse, araçtan işini yapmasını isteyin.

Güncellemeleri kontrol etmek ve yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. Windows Update yardımcı programını çağırarak başlayın. Bunu yapmanın farklı yolları var. Ayarlar uygulamasından (Windows + I >> Güncelleme ve Güvenlik) geçebilir veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayıp "Güncellemeler" yazabilir ve arama sonuçlarında Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayabilirsiniz.
 2. Windows Update arayüzünü gördüğünüzde, yardımcı programın güncellemeleri kontrol etmesine izin verin.
 3. "Güncelsiniz" in yanında yeşil bir onay işareti görürseniz, sonraki yönteme geçmeniz gerekir. Ancak, mevcut güncellemeler varsa, yardımcı program bunları listeleyecektir.
 4. Windows Update'in güncellemeleri indirmesine izin verin.
 5. Güncellemeler indirildikten sonra, yardımcı programın sisteminizi yeniden başlatmasına ve kurulumu gerçekleştirmesine izin vermek için Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 6. Bilgisayarınız yeniden başladığında ve kurulum başladığında, bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlayacaktır.
 7. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra, oturum açma veya masaüstü ortamına yönlendirileceksiniz.
 8. Şimdi, Steam'i çalıştırın ve hatayı kontrol edin.

Aygıt Yöneticisini Kullanma

Aygıt Yöneticisi'ni kullandığınızda, güncellemek istediğiniz belirli sürücüyü bilmeniz gerekir. Bazı durumlarda, Aygıt Yöneticisi sorunlu sürücüleri gösterecektir. Aşağıdaki adımlar size aracı nasıl kullanacağınızı gösterecektir:

 1. Görev çubuğuna gidin ve büyüteç simgesine tıklayın. Arama kutusunu açmak için Windows ve S tuşlarına birlikte de dokunabilirsiniz.
 2. Arama kutusu açıldıktan sonra, "aygıt yöneticisi" yazın (alıntı yok), ardından sonuçlar listesinde Aygıt Yöneticisi'ni tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi göründükten sonra, güncellemek istediğiniz cihaz kategorisine gidin ve yanındaki oka tıklayın.
 4. Aygıtı bulun, sağ tıklayın ve ardından Sürücüyü Güncelle'ye tıklayın.
 5. Sürücüyü Güncelle penceresi açıldığında, "Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara" yazan seçeneğe tıklayın.
 6. Bundan sonra, aracın sürücüyü aramasına ve yüklemesine izin verin.
 7. İşlem tamamlandığında, sisteminizi yeniden başlatın ve hatayı kontrol edin.

Otomatik Bir Program Kullanın

Sorunlu sürücüleri tek başına avlamak bir acı olabilir. Windows Update, mikro sorunları olan sürücüleri neredeyse hiç algılamaz ve Aygıt Yöneticisi, bir aygıt sürücüsünün hatalı çalıştığını veya eski olduğunu her zaman söyleyemez. Arızalı sürücülerin baş ağrısını iyi bir şekilde gidermek istiyorsanız, sürücülerinizi takip edebilecek ve sorunlar ortaya çıktığında sizi bilgilendirebilecek bir araca ihtiyacınız var.

Bu amaç için en iyi araçlardan biri Auslogics Driver Updater'dır. Program, aygıt sürücüleriyle ilgili sekmeleri tutacak şekilde tasarlanmıştır. Düzenli taramalar gerçekleştirir ve bir aygıt sürücüsünün güncellenmesi veya değiştirilmesi gerektiğinde sizi bilgilendirir. Bu yapıldıktan sonra, sorunlu sürücünün güncellenmiş sürümünü kolayca yükleyebilirsiniz.

Araç yalnızca resmi olarak imzalanmış sürücüleri indirir, böylece aldığınız güncellemelerin yasallığı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ayrıca, değiştirilmekte olan sürücü sürümlerinin yedeklerini kaydeder, böylece gelecekte herhangi bir sorun ortaya çıktığında kolayca geri alabilirsiniz.

Bu adımlar size Auslogics Sürücü Güncelleyicisini nasıl kullanacağınızı gösterecektir:

 • Auslogics Driver Updater'ın indirme sayfasına erişin.
 • Web sayfasına girdikten sonra İndir düğmesine tıklayın ve kurulum dosyasını kaydedin.
 • İndirme işlemi, 16 megabayttan büyük olmadığı için yalnızca birkaç saniye sürecektir.
 • Tarayıcınız dosyayı başarıyla indirdikten sonra, doğrudan çalıştırın veya kaydettiğiniz klasöre gidip çift tıklayın.
 • Kurulumun çalışmasına izin vermek için Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusundaki Evet düğmesine tıklayın.
 • Kurulum sihirbazının ilk sayfası açıldıktan sonra, tercih ettiğiniz dili seçin, ardından sihirbazı uygulamanın kurulmasını istediğiniz klasöre yönlendirin.
 • Sihirbazın ilk sayfasında, bir masaüstü simgesi oluşturmak, uygulamanın başlangıçta başlamasına izin vermek ve program geliştiricilerine anonim raporlar göndermek gibi belirli kararları vermek için kullanabileceğiniz onay kutuları vardır.
 • Kararlarınızı girdikten sonra "Kurmak için tıklayın" düğmesini tıklayın.
 • Program yüklendikten sonra, otomatik olarak açılır ve sorunlu sürücüler için bilgisayarınızı taramaya başlar.
 • Otomatik olarak başlamazsa, Masaüstü simgesine çift tıklayarak (bir tane oluşturduysanız) veya Başlat menüsüne giderek bunu kendiniz yapmanız gerekir. Açtıktan sonra, tarama işlemine başlamak için Taramayı Başlat düğmesine tıklayın.
 • Tarama tamamlandıktan sonra program size güncel olmayan, hatalı ve eksik sürücülerin bir listesini verecektir.
 • Aracın her güncel olmayan veya sorunlu sürücüyü güncellemesine izin verin. Her sürücü için Güncelle düğmesine tıklamanız gerekebileceğini unutmayın. Aynı anda birden fazla indirmenin keyfini çıkarma seçeneğine de gidebilirsiniz.
 • Güncelleme işlemi tamamlandığında, sisteminizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol etmek için istemciyi başlatın.

Antivirüs Programınız Üzerinden Steam'e İzin Verin

Virüsten koruma programınızın Steam istemcisini bir güvenlik tehdidi olarak görmesi ve bunun sonucunda engellemesi mümkündür. Bu tür aşırı erişimden muzdarip uygulamalara genellikle Yanlış Pozitifler denir. Koruma programı sorunun nedeniyse, onu devre dışı bırakana veya Steam'i bir dışlama olarak ekleyene kadar hatayı görmeye devam edeceksiniz.

Steam istemcisini bir dışlama olarak eklemek daha güvenli bir seçenektir çünkü antivirüs programı diğer gerçek güvenlik tehditlerini engellemek için hala aktif olacaktır. Uygulamayı bir dışlama olarak ekledikten sonra, antivirüs artık taramayacak veya engellemeyecektir. Steam'in tüm kurulum klasörünü bir dışlama olarak eklemenizi öneririz. Bu şekilde, güvenlik programı dosyalarının hiçbirini engellemeyecektir.

Hariç Tutulanlar seçeneğini kullanmak yerine, bir İstisna, Muafiyet veya antivirüs programınızın Beyaz Listesi veya Güvenli Listesi'ne Steam ekliyor olabileceğinizi unutmamalısınız. Her AV paketinin farklı bir prosedürü vardır. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bir rehber için her zaman uygulamanızın geliştiricisinin destek sayfasına gidebilirsiniz.

Bununla birlikte aşağıdaki adımlar, Windows Güvenliği'nin Virüs ve Tehdit Koruması aracına Steam'i bir dışlama olarak nasıl ekleyeceğinizi gösterecektir:

 1. Başlat menüsüne gidin ve Ayarlar uygulamasını başlatmak için güç simgesinin üzerindeki çarkı tıklayın. Uygulamayı çağırmak için klavyenizi kullanarak Windows logosu ve I tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ayarlar uygulamasının ana ekranı göründüğünde, pencerenin altına gidin ve Güncelle ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik sayfası göründükten sonra, sol bölmeye gidin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın.
 4. Sağ bölmeye geçin ve Koruma Alanları altında Virüs ve Tehdit Koruması'na tıklayın.
 5. Windows Güvenlik paketinin Virüs ve Tehdit Koruması sayfası şimdi görünecektir.
 6. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarlarına ilerleyin ve Ayarları Yönet bağlantısını tıklayın.
 7. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları arayüzü göründükten sonra, Hariç Tutulanlar bölümüne gidin ve "İstisnaları ekle veya kaldır" ı tıklayın.
 8. Hariç Tutulanlar penceresi açıldığında "Dışlama ekle" yi tıklayın, ardından bağlam menüsünden Klasör'ü seçin.
 9. Gözat iletişim penceresi göründüğünde, Steam'in kurulum klasörüne gidin ve onu seçin.
 10. Şimdi, hatanın tekrar ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Steam için Veri Yürütme Korumasını kapatın

Veri Yürütme Koruması, kısaca DEP, kötü amaçlı programların sisteminize zarar vermesini önleyen yerleşik güvenlik özelliklerinden biridir. Görevi, şüpheli uygulamaların yalnızca Windows ve diğer izin verilen uygulamalar tarafından erişilmesi gereken sistem belleği konumlarından kod yürütmemesini sağlamaktır. Bunun nedeni, başarılı bir şekilde bunu başarırlarsa program dosyalarının zarar görebilmesidir.

DEP'nin Steam istemcisini bir tehdit olarak görmesi ve sistem belleğine erişmesini engellemesi mümkündür. Bu durumda, Steam için DEP'yi kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Görev çubuğuna gidin, Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ardından Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ne tıklayın. Dosya Gezgini'ni masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayarak veya Windows ve E klavye kombinasyonuna basarak da başlatabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi açıldıktan sonra, sol bölmeye gidin, Bu PC'ye sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler'i seçin.
 3. Sistem penceresi göründükten sonra, sol bölmeye gidin ve Gelişmiş Sistem Ayarları'na tıklayın.
 4. Sistem Özellikleri iletişim penceresinin Gelişmiş sekmesi göründüğünde, Performans altındaki Ayarlar'a tıklayın.
 5. Performans iletişim kutusu açıldıktan sonra Veri Yürütme Koruması sekmesine gidin.
 6. Ardından, "Seçtiklerim dışındaki tüm programlar ve hizmetler için DEP'yi aç" radyo düğmesini seçin ve ardından Ekle düğmesine tıklayın.
 7. Steam'in kurulum klasörünün konumuna göz atın.
 8. Klasörü seçin ve Tamam düğmesine tıklayın.
 9. Şimdi, açık iletişim kutularının her birinde Tamam'ı tıklayın, ardından Steam istemcisini başlatın. Hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

Yazılım Çatışmalarından Kurtulmak için Temiz Bir Önyükleme Gerçekleştirin

Steam, bir arka plan uygulamasıyla çakıştığı için 80 hata kodunu üretiyor olabilir. Normalde, Görev Yöneticisi'ne gidip çalışan her uygulamayı kapatarak sorunu burada çözebilirsiniz. Ancak program, sisteminiz açıldıktan sonra başlatılacak şekilde yapılandırılmış bir başlangıç ​​öğesi olabilir. Bu başlangıç ​​öğeleri neredeyse her zaman arka planda çalışmaya devam eder.

Hangi uygulamanın Steam ile çakıştığını bulmak için, her başlangıç ​​öğesini devre dışı bırakmanız ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için sisteminizi yeniden başlatmanız gerekir. Başlangıç ​​öğelerini devre dışı bıraktıktan sonra sisteminizi yeniden başlatmak, Temiz Önyükleme yapmak olarak bilinir.

Sisteminizi Temiz Önyükleme ortamında başlattıktan sonra hata görünmezse, suçluyu aramaya devam edebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar size bunun nasıl yapılacağını gösterecektir:

 1. Başlat menüsünün yanındaki arama çubuğunu açmak için görev çubuğunuzdaki büyüteç simgesine tıklayın veya Windows ve I tuşlarına birlikte basın.
 2. Arama işlevi göründüğünde, "msconfig" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından sonuçlardan Sistem Yapılandırması'na tıklayın.
 3. Sistem Yapılandırması iletişim kutusu penceresi göründükten sonra, Hizmetler sekmesine gidin.
 4. Hizmetler sekmesinin altında, "Tüm Microsoft hizmetlerini gizle" nin yanındaki onay kutusunu işaretleyin ve ardından Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesini tıklayın. Listedeki hizmetler (temel Microsoft hizmetleri dışında) artık sisteminiz başladığında otomatik olarak başlatılamayacak.
 5. Şimdi, Başlangıç ​​sekmesine gidin ve Görev Yöneticisini Aç'a tıklayın.
 6. Bağlantı sizi Görev Yöneticisinin Başlangıç ​​sekmesine götürecektir.
 7. Sekmedeki her bir başlangıç ​​programına gidin, sağ tıklayın ve Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Bunu listedeki her programa yaptığınızdan emin olun.
 8. Şimdi, Görev Yöneticisini kapatın ve Sistem Yapılandırması iletişim penceresinde Tamam'a tıklayın.
 9. Sisteminizi yeniden başlatın.

Steam'i çalıştırın ve sisteminiz önyüklendikten sonra hatayı kontrol edin. Hata Kodu 80 görünürse, başlangıç ​​öğelerinin hiçbiri sorumlu değildir. Ancak sorun tekrar ortaya çıkmazsa, bir sonraki adımınız suçluyu izole etmek olacaktır. Bunu yapmak için, Başlangıç ​​uygulamalarını birer birer etkinleştirmeniz ve her birini etkinleştirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

Hata tekrar görünene kadar adımları tekrarlamanız gerekecek. Sorun görünmeden önce etkinleştirdiğiniz son uygulama, aradığınız şeydir.

İşleri kolaylaştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Sistem Yapılandırması iletişim penceresini açın ve Hizmetler sekmesine gidin.
 2. Sekme altındaki hizmetlerin yarısını (en baştan başlayın) etkinleştirin ve Tamam düğmesine tıklayın.
 3. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hatayı kontrol etmek için istemciyi başlatın.
 4. Hata ortaya çıkarsa, üst yarıdaki servislerden biri sorumludur. Sistem Yapılandırmasının Hizmetler sekmesine tekrar gidin, sekmedeki hizmetleri devre dışı bırakın ve ardından sorun yeniden ortaya çıkana kadar yalnızca üst yarı hizmetleri tek tek kontrol edin.
 5. Ancak sorunu yaşamazsanız, hizmetlerin sonraki yarısına gidin ve sorunu kontrol edin.
 6. Daha sonra Görev Yöneticisi'ndeki başlangıç ​​programlarına gidin ve hatadan hangi öğenin sorumlu olduğunu belirleyene kadar bunları yarıya kadar kontrol edin.

Steam'i yeniden yükleyin

Hatanın başka bir tetikleyicisi bozuk Steam kurulumudur. Şanssız başka yöntemler denediyseniz, Steam'i yeniden yüklemeyi düşünmelisiniz. Oyun dosyalarınızı kaybetme konusunda panik yapmanıza gerek yok; onları nasıl yedekleyeceğinizi göstereceğiz. Aşağıdaki yöntemler, tüm süreç boyunca size yol gösterecektir:

Oyun dosyalarınızın yedeğini nasıl oluşturabilirsiniz:

 1. Görev çubuğundaki klasör simgesine tıklayarak veya masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayarak Dosya Gezgini penceresini başlatın. Windows ve E tuşlarına aynı anda dokunarak programı kolayca çağırabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi açıldığında, sol bölmeye gidin ve Bu PC'ye tıklayın.
 3. Sağ bölmeye gidin ve Aygıtlar ve Sürücüler altında Yerel Disk C'ye çift tıklayın.
 4. Birim açıldıktan sonra, Program Files (x86) klasörüne gidin ve çift tıklayın.
 5. Ardından, Program Files (x86) klasörü göründüğünde Steam klasörünü açın.
 6. Şimdi Steamapps klasörünü başka bir dizine kopyalayın.

Steam nasıl kaldırılır:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Hızlı Erişim menüsünde Çalıştır'a tıklayın veya Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için Windows + R klavye kombinasyonunu kullanın.
 2. Çalıştır göründükten sonra, metin kutusuna "kontrol paneli" (tırnak işareti yok) yazın ve Tamam düğmesine tıklayın.
 3. Denetim Masası açıldığında, Programlar altındaki Program Kaldır'a tıklayın.
 4. Programlar ve Özellikler penceresi göründükten sonra, Steam'i bulun, seçin ve ardından Kaldır'a tıklayın.
 5. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu göründüğünde Evet'i tıklayın.
 6. Şimdi, programı kaldırmak için sonraki komut istemlerini izleyin.
 7. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatın.

Sisteminiz önyüklendiğinde tarayıcınızı açın, Steam web sitesine giden yolu bulun, kurulum paketini alın ve ardından çalıştırın. Programı kurduktan sonra, daha önce yedeklediğiniz klasörü kopyalayıp kurulum klasörüne yapıştırın. Artık Steam'i başlatabilir ve Hata Kodu 80'in tekrar görünüp görünmediğini kontrol etmek için oyunu açabilirsiniz.

Sonuç

80 hata kodunun artık bir sorun olmadığını bilerek içiniz rahat olabilir. Herhangi bir sorunuz varsa veya sorunla ilgili deneyiminizi paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın!