Windows 10 Nisan Güncellemesine yükseltme sırasında bilgisayarın önyükleme döngüsünde takılı kalması

İdeal olarak, Windows güncellemeleri arka planda sessizce çalışmalıdır. Dahası, güncellemeleri ne zaman yüklemek istediğinizi seçmelisiniz, bu da görevlerinizde ilerlemenize izin verir. Ancak, güncellemeler çalışmanızı aksatacak sorunlarla gelebilir. Bununla birlikte, Windows 10 Nisan Güncellemesine yükseltme yaparken önyükleme döngülerinin hiç bitmemesinden şikayet eden kullanıcılar var.

Microsoft başlangıçta Windows 10 Bahar Güncellemesini erteledi, ancak geçen Nisan ayında sürümü yayınlamaya karar verdi. Birçoğu eklenen özellikler ve iyileştirmeler konusunda iyimser kaldı. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar güncellemeleri yüklediklerinde, hiç bitmeyen bir önyükleme döngüsüne takıldılar.

Bu sorunun şanssız kurbanlarından biriyseniz endişelenmeyin çünkü bu sorun için bir çözümümüz var. Bu yazı itibariyle, bu hatanın temel nedeni henüz belirlenmemiştir. Her şey düşünüldüğünde, büyük uyumluluk sorunlarıyla bir ilgisi olabilir. Windows 10'da önyükleme döngüsünü düzeltmek çeşitli çözümler içerebilir. Bu nedenle, hangisinin sizin için işe yarayacağını görmek için aşağıdaki yöntemleri denediğinizden emin olun.

Windows 10 Nisan Güncellemesi önyükleme döngüsü hatasından nasıl çıkılır

Başka bir çözümü denemeden önce, beklemenizi tavsiye ederiz. Sorun devam ederse, GPU sürücüsünü Güvenli mod üzerinden kaldırarak Windows 10'daki önyükleme döngüsünü düzeltmenizi öneririz. Sorundan kurtulmak için güncelleme sürecini de yeniden başlatabilirsiniz. Ancak, bu sefer Windows 10 Nisan Güncellemesini manuel olarak yüklediğinizden emin olun.

Bilgisayarınızı fabrika durumuna sıfırlamayı deneyin

Windows 10 Nisan Güncellemesine yükseltirken kendinizi hiç bitmeyen önyükleme döngülerinde sıkışmış bulursanız, bu yöntem kesinlikle sizi zor durumunuzdan kurtaracaktır. Endişelenmeyin çünkü bu çözüm programlarınızı ve dosyalarınızı etkilemeyecektir. Temiz bir yeniden kurulumla karşılaştırıldığında, bu, önyükleme döngüsünden kurtulmanın daha hızlı yoludur. Bunun dışında, sadece sisteminizi düzeltmek için herhangi bir kurulum medyasına ihtiyacınız olmayacak. Bununla birlikte, bilgisayarınızı fabrika durumuna sıfırlamak için aşağıdaki talimatları izleyin:

  1.       Klavyenizdeki güç düğmesine basın. Gelişmiş Kurtarma seçeneklerini görene kadar bunu birkaç kez yapın.
  2.       Gelişmiş Seçenekler'i seçin, ardından Sorun Giderme'ye gidin.
  3.       Bu bilgisayarı sıfırla'yı seçin.
  4.       Prosedüre devam etmeden önce dosyaları saklamayı seçtiğinizden emin olun.Bilgisayarınızı sıfırlarken kişisel dosyalarınızı sakladığınızdan emin olun

Yukarıdaki adımları izledikten sonra, bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde açabilmelisiniz. Öte yandan, güncellemeleri yükledikten sonra her zaman belirsiz sorunlarla karşılaştığınızı fark ederseniz, otomatik güncellemeleri ertelemenizi öneririz. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  1.       Görev çubuğundaki Ara simgesine tıklayın.
  2.       "Ayarlar" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ardından Enter tuşuna basın.
  3.       Güncelleme ve Güvenlik'i seçin.
  4.       Soldaki çubuk menüsüne gidin ve Windows Update'i seçin.
  5.       Gelişmiş Seçenekler'i tıklayın.
  6.       Mevcut güncellemeler varsa, 'Güncellemeleri Duraklat' seçeneğini göreceksiniz. Seçildiğinden emin olun.Windows 10'da otomatik güncellemeleri erteleyebilirsiniz

Ne zaman büyük bir güncelleme yüklemeye çalışsanız, her zaman en iyisi Güncelleme Yardımcısı'nı kullanmaktır. Bu seçenekle, donanımınızın, sürücülerinizin ve sisteminizin kurmak üzere olduğunuz şeyle uyumlu olup olmadığını değerlendirebileceksiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, sürücülerinizi güncel tutmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu, bu makalede ele aldığımız gibi güncelleme sorunlarıyla karşılaşmamanızı sağlayacaktır. Sürücülerinizi manuel olarak güncelleyebilirsiniz, ancak bu zaman alıcı ve karmaşık olabilir. Her üreticinin web sitesine gitmeniz ve sisteminizle uyumlu en son sürücüleri aramanız gerekir. Daha önce tartıştığımız gibi, uyumsuz sürücülerin yüklenmesi yalnızca daha fazla soruna yol açacaktır.

Bu nedenle, Auslogics Driver Updater gibi güvenilir bir araç kullanarak süreci otomatikleştirmenizi öneririz. Bu program, sisteminizi otomatik olarak algılayacak ve onun için doğru sürücüleri bulacaktır. Sürücüleriniz üreticinin önerdiği en son sürümlere güncellendiğinden, bir sonraki Windows 10 güncellemesini yüklemek sorun olmayacaktır.

Sürücü Güncelleyici, tüm sürücülerinizi güvenli ve verimli bir şekilde günceller ve düzeltir

Bu sorunu çözmenin daha kolay bir yolu olduğunu düşünüyor musunuz?

Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda okumak isteriz!