Bir Surface dizüstü bilgisayarda PXE Önyükleme başarısız olursa ne olur?

Surface dizüstü bilgisayarınızda Preboot Execution Environment (PXE) önyüklemesini gerçekleştirirken sorun mu yaşıyorsunuz?

Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine bastığınızda, Windows logosu çıkacak ve hızla kaybolacaktır, ancak PXE önyüklemesi başarılı olmayacaktır. Ne zahmet! Ancak endişelenmenize gerek yok, bu kılavuz size çözüm boyunca yol gösterecek. Okumaya devam et.

Windows 10'da 'Surface Laptop PXE Önyükleme Girişimi Başarısız Olur' Nasıl Onarılır

Bir bilgisayarı bir ağ arayüzü aracılığıyla uzaktan başlatmak için PXE'yi ('pixie' olarak konuşulur) kullanabilirsiniz. İstemci bilgisayar, sabit diskten ve işletim sisteminden bağımsız olarak bir sunucudan önyüklenir.

Surface dizüstü bilgisayar PXE önyükleme sorunundan nasıl kurtulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Surface dizüstü bilgisayarınızı kapatın.
 2. Kapatma tamamlandığında, Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve Güç düğmesine basın. Windows veya Surface logosu görünene ve ekranda kaybolana kadar Sesi Aç düğmesini basılı tutun.
 3. Artık UEFI (Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arabirimi) ortamında olacaksınız.
 4. Sol bölmede Önyükleme Yapılandırması seçeneğini seçin.
 5. Sağ bölmede Önyükleme Aygıtı Sırasını Yapılandır altında PXE Ağı'nı seçin.
 6. Sola sürükle. Daha sonra, "Bu aygıtı hemen önyükleyin" mesajı görüntülenecektir.
 7. Sayfadan çıkmak ve PXE Ağ önyüklemesini başlatmak için Tamam'a tıklayın.

Süreçte devam etmenin bir başka yolu da önyükleme sırasını değiştirmektir. Listenin başına 'PXE Network'ü getirin:

 1. Cihazı kapatın.
 2. Kapatma tamamlandığında, Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve Güç düğmesine basın. Yüzey veya Windows logosu görünene ve ekranda kaybolana kadar Sesi Aç düğmesini bırakmayın.
 3. UEFI ortamı açıldığında sol bölmede Önyükleme Yapılandırması'nı seçin.
 4. Sağ bölmedeki Önyükleme Aygıtı Sırasını Yapılandır sayfasında PXE Ağı'nı seçin. Seçeneği listenin en üstüne sürükleyin (yani, Windows Önyükleme Yöneticisi, Dahili Depolama ve USB Depolama seçeneklerinin üstüne).
 5. PXE önyüklemesini tekrar deneyin. Şimdi geçecek.

İşte gidiyorsun. Artık herhangi bir aksaklık yaşamadan bir Microsoft Surface dizüstü bilgisayarı PXE'nin nasıl başlatacağını biliyorsunuz.

Profesyonel İpucu: Uygulama ve sistem çökmeleri, yavaş önyükleme ve kapanmalar, can sıkıcı donmalar ve daha fazlası gibi bilgisayarınızda karşılaştığınız sorunların çoğu, Windows Kayıt Defterindeki bozuk anahtarlara ve geçersiz girişlere kadar izlenebilir. Ayrıca birikmiş gereksiz dosyalardan, yetersiz tahsis edilmiş sistem kaynaklarından ve optimal olmayan sistem ayarlarından da kaynaklanabilirler.

Bilgisayar bakım pazarında, bir temizlik yapmak için kullanabileceğiniz pek çok araç vardır, ancak Auslogics BoostSpeed'i şiddetle tavsiye ediyoruz. Program, bilgisayarınızın hatalı çalışmasına neden olan sorunları tespit etmek ve güvenli bir şekilde çözmek için kesin yöntemler kullanarak derin bir tarama gerçekleştirir. Sisteminizin kararlılığını geri yükler ve PC'nizin hızını büyük ölçüde artırarak yepyeni bir his uyandırır.

Arızaların hızlı bir şekilde tespit edilmesini ve gerçek zamanlı olarak ortadan kaldırılmasını sağlamak için otomatik bakım planlayabilirsiniz.

Auslogics BoostSpeed ​​ayrıca bir bellek ve işlemci yönetimi özelliği içerir. Sistem kaynaklarını etkin uygulamalara ayırarak, yavaşlamalara ve donmalara katlanmak zorunda kalmadan kullanım sürenizin keyfini çıkarmanızı sağlar.