Klasik temalar Chrome ve Firefox tarayıcılarında nasıl geri yüklenir?

Kullanıcılar, her yeni Chrome veya Firefox tarayıcı güncellemesinde her zaman daha iyi performans bekleyebilir. Ancak, bu iki tarayıcılarda en son güncellemeler merak sol kullanıcımız var Google Chrome eski görünümü elde etmek için nasıl ve Firefox'ta eski temayı nasıl geri yükleneceğini.

Doğrusu, yeni tarayıcı güncellemeleri kesinlikle daha iyi performans sunuyor.

Firefox Quantum artık, web sitelerinin VR kulaklıkları kullanmasına olanak tanıyan bir özellik olan WebVR desteğine sahip, uygun bir çok işlemli tarayıcıdır. Google Chrome sürüm 69 artık Google hesabınıza bağlı güçlü şifreleri otomatik olarak oluşturabilir ve Omnibox adlı arama çubuğu belirli sekmeleri aramanıza olanak tanır.

Yani mesele sadece bakışta. Eski görünümü nasıl geri alabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İnsanlar Yeni Chrome ve Firefox Görünümünü Neden Sevmiyor?

Bazı insanlar alıştıklarını sever. Dahası, ara sıra yeni değişikliklere uyum sağlamaya çalışmak, özellikle de yapacak daha önemli işleriniz varsa, şüphesiz rahatsız edicidir.

Bununla birlikte, yeni Firefox görünümü düz, bloklu ve URL çubuğunun her iki tarafındaki alanlar gibi bazı istenmeyen boşluklara sahip. Öte yandan, Chrome tam tersi yolu seçmiş görünüyor. Yeni versiyonu, açıları ve kareleri daha yumuşak, yuvarlak köşeler ve dairesel simgelerle değiştirdi. Ayrıca, daha açık bir renk düzenine sahiptir.

Bu sizi meraklandırıyor - belki de yeni Firefox'tan hoşlanmayanlar yeni Chrome'a, yeni Chrome'dan nefret edenler de yeni Firefox'a gitmeli. Ancak, kötü bir görünüm genellikle bir tarayıcıyı diğerine bırakmak için yeterli bir neden değildir.

Öyleyse, tarayıcınızda sevdiğiniz eski görünüme nasıl geri dönebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır (unutmayın, bu yöntemler her an değişebilir).

Google Chrome'un Klasik Teması Nasıl Geri Yüklenir

Google Chrome'un klasik görünümünü geri yüklemek oldukça basittir. Bir Chrome bayrağı kullanacaksınız.

Bu adımları takip et:

  1. Chrome adres çubuğuna chrome: // flags yazın
  2. Sayfanın üstünde görünen arama çubuğuna # top-chrome-md girin .
  3. Tarayıcının en üstteki kromu için bayrak UI Düzenini alacaksınız
  4. Dan seçeneğini değiştirme Varsayılan için Normal
  5. Chrome'u yeniden başlatmak için ekranın altında görünen komut istemine tıklayın.

Chrome yeniden başladığında, tarayıcınızın eski görünümüne sahip olacaksınız.

Mozilla Firefox'un Klasik Görünümünü Geri Yükleme

Firefox ile süreç biraz daha karmaşıktır. Başlangıçta, güçlü bir uzantı kullanarak temayı değiştirebilirsiniz. Firefox Quantum ile artık bu mümkün değil. Yeni Firefox, tarayıcıda derin değişiklikler yapan uzantılara izin vermiyor. Bu tür uzantılar potansiyel olarak tehlikelidir.

Bu size iki seçenek bırakır:

  • CSS ayarlamalarını kullanma: Firefox'un eski görünümünden biraz yararlanabilirsiniz. Ne yazık ki, bu ortalama bir kullanıcı için önerilmez. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız tarayıcınızı hızla mahvedebilirsiniz.
  • Firefox'u Özelleştirme: Çeşitli özellikler yalnızca sağ tıklanarak veya sürüklenip bırakılarak özelleştirilebilir. Hatta beğendiğiniz başka bir tema kurabilirsiniz.

Önemli Not

Yeni tarayıcı görünümünü beğenmeseniz de, en önemli şeyin tarayıcınızın performansı olduğunu unutmayın. Tarayıcı performansı, bilgisayarınızın performansını da etkileyebilir. Herhangi bir değişiklik yaparsanız ve bilgisayar performans sorunlarıyla karşılaşırsanız, sorunlu alanları kontrol etmek ve tanımlamak için Auslogics BoostSpeed'i kullanabilirsiniz. Yazılım yardımcı programları paketi, Kayıt Defteri hatalarını düzeltir, gereksiz dosya ve girişleri kaldırır, İnternet performansını iyileştirir ve ayrıca diskleri ve Kayıt Defterini birleştirerek bilgisayarınızı en yüksek performans için ayarlar.