AMD yazılımının düzeltilmesi çalışmayı durdurdu

'Suçlama yerine sorunu çözme konusunda endişelenelim'

Brandon Mull

Sürücülerinizi güncel tutmak, hiç şüphesiz hatasız bir bilgisayar sağlamanın kanıtlanmış bir yoludur. Bu nedenle, her ne şekilde olursa olsun, bu sağlıklı alışkanlığa bağlı kalmalısınız.

Bununla birlikte, hepimiz her şeyin nadiren bu kadar basit olduğunu biliyoruz. Pratikte, sürücülerinizi güncellemeye çalışırken 'AMD yazılımı çalışmayı durdurdu' mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun göz yumulacak bir şey değil: örneğin, Asus dizüstü bilgisayarınızın ekranının rastgele kararmasına veya hatta komutlarınıza tamamen kayıtsız kalmasına neden olabilir.

Bir ASUS dizüstü bilgisayar, AMD yazılım sorunları nedeniyle yanıt vermeyebilir.

Açıkçası, yukarıda açıklanan durum herkese korkunç bir karmaşa gibi görünmelidir. Aslında yazılımınız, sürücü sorunlarına karşı son derece savunmasızdır ve olması gerektiği gibi çalışmayı reddedebilir. İşin iyi yanı, söz konusu sorunun% 100 düzeltilebilir olmasıdır. Bilgisayarınızda hataya yer olmadığından, yazılımın nasıl düzeltileceğine dair kanıtlanmış 6 ipucumuz Windows 10'da çalışmayı durdurdu:

1. Özel bir alet kullanın

Sürücülerinizi tekrar yoluna sokmak için işi bir profesyonele devretmeyi düşünün. Örneğin, Auslogics Driver Updater ile, tek bir düğmeye yalnızca bir tıklama, büyük olasılıkla 'AMD yazılımı çalışmayı durdurdu' sorununu ortadan kaldırır ve siyah ekran Asus dizüstü bilgisayarı düzeltir. Öyleyse neden bu yöntemi denemiyorsunuz?

2. Aygıt Yöneticisini Kullanın

Sürücüleri güncelleme sürecini otomatikleştirmenin başka bir yolu, yerleşik Aygıt Yöneticisi aracını kullanmaktır. İşte yapmanız gerekenler:

 1. Klavyenizdeki Windows logosu + X kısayoluna basın.
 2. Menüde Aygıt Yöneticisine tıklayın.
 3. Cihazınızı bulun (örneğin, AMD grafik kartınız) ve üzerine sağ tıklayın.
 4. Sürücü yazılımını güncelle seçeneğini seçin. Sihirbazı, gerekli sürücüyü çevrimiçi olarak arayacak şekilde yapılandırın.

Aygıt Yöneticisi, sürücülerinizi güncelleyecek ve AMD sorunlarını çözecektir.

3. Sürücülerinizi manuel olarak güncelleyin

Sürücü sorunlarınızı kendi başınıza çözmek ister misiniz? Bu durumda, sorunlu aygıtın tam ayrıntılarını ve bunun için üretici tarafından önerilen en son sürücü sürümünü bilmeniz gerekir. Aramanıza satıcının web sitesinden başlayın. Doğru sürücüyü indirdiğinizden emin olun, çünkü uygun olmayan sürücü yazılımının yüklenmesi çeşitli performans sorunlarına neden olabilir.

4. Sorunlu yazılımı yeniden yükleyin.

Modern uygulamalar oldukça karmaşık olma eğilimindedir ve bu da onları hataya yatkın hale getirir. Aslında bu senin davan olabilir. Yeni bir başlangıç ​​yapmak için Win 10'da çalışmak için mücadele eden uygulamayı yeniden yüklemeyi deneyin:

 1. Başlat menüsünü açmak için görev çubuğundaki Windows simgesine tıklayın.
 2. Sağ bölmede, Denetim Masası'na tıklayın.
 3. Programlar'a gidin. Programlar ve Özellikler'e tıklayın.
 4. Sorunlu yazılımınızı bulun. Kaldır'a tıklayın.
 5. Program kaldırılıncaya kadar bekleyin. Kontrol Panelinizden çıkın.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sildiğiniz yazılımın yükleyicisini çalıştırın.
 7. İstenen yazılımı bilgisayarınıza yükleyin ve sürücülerinin güncel olup olmadığını kontrol etmek için Aygıt Yöneticisi veya Auslogics Sürücü Güncelleyicisini kullanın.

Yukarıdaki manipülasyonlar işe yaramadıysa, aşağı doğru çalışmaya devam edin - aşağıda probleminiz için 2'den az etkili düzeltme yoktur.

5. Kayıt defterinizi düzeltin

Kayıt defteri sorunları, Windows 10'da çalışmayan yazılımın oldukça yaygın bir nedenidir. Bu, Windows Kayıt Defteri'nin onarılması gerektiği anlamına gelir. Sorun şu ki, sistem kayıt defteriniz hassastır: küçük bir hatayla onu bozabilir ve böylece Windows'unuza zarar verebilirsiniz.

Özetle, Windows Kayıt Defterini manuel olarak onarmak çok riskli olsa da mümkündür. İleri düzey bir bilgisayar kullanıcısı veya teknoloji uzmanıysanız, kendinize meydan okumada özgürsünüz. Bununla birlikte, kayıt defteri ile ilgili herhangi bir kaçış gerçekleştirmeden önce dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın: bir yanlış hareket ve her şey karışabilir ve değerli belgelerinizin ortadan kaybolmasına neden olabilir.

Kalıcı veri kaybını önlemek için dosyalarınızı harici bir depolama cihazına veya bir bulut çözümüne kaydedin. Her ihtimale karşı onları başka bir dizüstü bilgisayara bile taşıyabilirsiniz.

Her neyse, risk yüksek olduğundan, ücretsiz Auslogics Registry Cleaner yardımcı programını kullanmanızı öneririz: kayıt defterinizi sorunlar için baştan sona tarayacak ve geçersiz girişleri ve bozuk anahtarları dikkatlice kaldıracaktır.

Kayıt defterinizi temizlemek, AMD yazılım sorunlarınızı çözecektir.

6. Bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın

Yukarıda belirtilen yöntemlerin tümü size yardımcı olmadıysa, kötü amaçlı yazılımlar iş başında olabilir. Bunların başında kötü amaçlı yazılım bulaşmasının, yazılım arızalarının ve sürücü sorunlarının belli başlı işaretleri vardır.

Dolayısıyla, bilgisayarınız tuhaf davranmaya devam ederse, tam bir sistem taraması yapmanın zamanı gelmiştir. Bu amaçla üçüncü taraf bir antivirüs kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, yerleşik çözümü de kullanabilirsiniz: Windows Defender, Microsoft geliştiricilerinin düşünceli davranışı sayesinde kötü amaçlı yazılımları izleyebilir ve öldürebilir.

Windows 10'da Windows Defender'ı şu şekilde çalıştırabilirsiniz:

 1. Windows logo simgenize tıklayın.
 2. Ayarlar dişli çarkına gidin ve üzerine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik bölümüne gidin. Windows Defender'ı tıklayın.
 4. Windows Defender ekranı görünecektir. Windows Defender'ı Aç'ı tıklayın.
 5. Windows Defender Güvenlik Merkezi penceresine yönlendirileceksiniz.
 6. Sol bölmeye gidin ve kalkan simgesine tıklayın.
 7. Gelişmiş taramayı seçin. Tam tarama seçeneğini seçin.

AMD sorunlarınızdan sorumlu olan kötü amaçlı yazılımı kaldırmak için Windows Defender'ı kullanın.

Ayrıca, ana antivirüs ürününüzle birlikte güçlü bir kötü amaçlı yazılımdan koruma paketi kullanmanın size çok fazla fayda sağlayacağını unutmayın. Ve işte onurlu bir söz: Auslogics Anti-Malware tepeden tırnağa silahlanmıştır ve varlığından bile haberdar olmadığınız tehditleri ortadan kaldırmak için en gelişmiş ve yıkıcı anti-malware silahlarına sahiptir.

Yazılım sorunlarınızı çözdüğünüzü umuyoruz. Bu makaleyi benzer sorunları yaşayanlarla paylaşabilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımları ve AMD sorunlarını uzak tutmak için Auslogics Anti-Malware kullanın.

PS

Yazılımınızı her zaman güncel tutun; aksi takdirde uygulamalarınız Windows 10'da ihmalden sıyrılır, çökmeleri ve hataları tetikler.

İpuçlarımız size yardımcı oldu mu?

Yorumlarınızı bekliyoruz!