Windows 10 Eylem Merkezi'nde yanlış bildirimler nasıl silinir?

Windows telefona sahip olanlar muhtemelen Windows Eylem Merkezine aşinadır. Bu aracın yaptığı, önemli güncellemeleri ve güvenlik ve bakım uyarılarını tek bir kullanışlı konumda saklamaktır. Bu, gemide olması çok güzel bir özellik - ancak son zamanlarda bazı kullanıcılar, sistemlerini "Ekim 2018 Güncellemesi", sürüm 1809'a yükselttikten sonra Eylem Merkezi ile ilgili sorunlar yaşadıklarını bildirdiler. Sorun, Eylem Merkezinin depolamamasıydı yaptığını gösterirken herhangi bir bildirim. Windows 10 Eylem Merkezi'nde yanlış bildirimlerden nasıl kurtulurum? Bu makalede öğrenin.

Windows 10 Eylem Merkezi'nden yanlış bildirimler nasıl kaldırılır?

Windows'taki Eylem Merkezi'nin çalışma şekli şudur: Kaçırdığınız bekleyen bildirimleriniz varsa, içinde yatay çizgiler bulunan bir tost simgesi göreceksiniz - üzerine geldiğinizde size kaç bildirim olduğunu söyleyecektir. var; herhangi bir bildiriminiz yoksa, simgede çizgiler olmayacaktır.

Bazı kullanıcıların bildirdiği sorun, Eylem Merkezi simgelerinin her zaman içinde çizgiler olması ve üzerine gelindiğinde "1 yeni bildirim" yazan bir mesaj görüntülemesidir. Ancak, simgeye tıkladığınızda, yeni bildirim yoktur.

Sorunu çözmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var.

Birinci seçenek: Eylem Merkezi bildirim sorununu PowerShell aracılığıyla düzeltin

  • Başlat'a gidin, "powershell" yazın ve Enter tuşuna basın.
  • PowerShell penceresinde aşağıdaki komutu yapıştırın:

Get-AppxPackage | % {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$ ($ _. InstallLocation) \ AppxManifest.xml” -verbose}

  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Eylem Merkezi bildirimleri hala çalışmıyorsa, sonraki çözüme geçin.

İkinci seçenek: Arka Plan Uygulamaları ayarları aracılığıyla Eylem Merkezi bildirim sorununu düzeltin

  • Ayarlara git.
  • Gizlilik> Arka Plan Uygulamaları'na gidin.
  • Burada, uygulamaları arka planda çalıştır seçeneğinin işaretini kaldırın.
  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra, Ayarlar'a tekrar gidin ve uygulamaları arka planda çalıştır seçeneğini yeniden etkinleştirin.

İşlem Merkezi bildirimleriniz artık düzgün çalışıyor olmalıdır.

Son olarak, sisteminizin düzgün çalıştığından emin olmak ve çeşitli aksaklıklardan ve hatalardan kaçınmak için, bilgisayarınızı tarayacak ve gizlenen kötü amaçlı öğeleri zamanında tespit edecek bir anti-virüs programı olan Auslogics Anti-Malware'i indirip yüklemenizi öneririz arka planda. Program, Windows 10 ile uyumludur ve ana virüsten koruma yazılımınızla birlikte çalışabilir.

Ekim 2018 güncellemesinden sonra Windows Eylem Merkezi ile ilgili başka sorunlar yaşadınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.