Windows 10 bilgisayarınız için daha hızlı İnternet

Bu günlerde, çevrimiçi zaman geçirmek bir istisna olmaktan çok norm. Chromebook gibi bazı bilgisayar cihazları, hemen göz atmaya başlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Çoğumuz her gün internette gezinirken, onu değerli kılan bağlantı hızını tercih ederiz.

Maalesef mevcut bağlantı hızınız, sözleşmeniz için ISS'niz tarafından ilan edilen hızlarla eşleşmeyebilir. Ödediğiniz parayı alamadığınız için bu çok sinir bozucu olabilir. Daha yüksek hızlar almanız gerektiğinden gerçekten eminseniz, bununla ilgili bir şeyler yapmak için teknoloji meraklısı olmanız gerekmez.

Windows 10'da internetin daha hızlı çalışmasını sağlama

Ağınızla ilgili sorun, beklenen hızlardan daha yavaş olmayabilir. Ancak bazen, zayıf WiFi bağlantısı ve kısıtlanmış bant genişliği gibi sorunlar yolunuza çıkabilir. Ağı paylaşan birkaç kullanıcı varsa, bant genişliğinin herkes arasında paylaşılması gerekir, bu da işleri daha da yavaşlatabilir. İnternet servis sağlayıcınızın sonundaki kötü amaçlı yazılım saldırıları ve teknik aksaklıklar da azaltılamaz.

Bunlar, ağ hızınızın yavaşlamasına neden olabilecek teknik sorunlara örneklerdir. Ancak, bir teknoloji uzmanı olmadığınızı düşündüğünüz için alarm durumuna geçmeden önce çok endişelenmenize gerek yok. Donanımınızın ve bağlantınızın mükemmel şekilde iyi olup olmadığını kontrol ettiyseniz, ağ bağlantınızdan daha yüksek hızlar çekebilirsiniz.

Auslogics BoostSpeed ​​11'deki internet ve tarayıcı aracı, web sayfalarını mümkün olan en hızlı şekilde yüklemenize yardımcı olacaktır. İnternet İyileştirici olarak adlandırılan bu araç, mevcut ağ hızınızı bulur ve internet bağlantınızı tahsis edilen bant genişliğinizin üst sınırlarına yükseltmek için internet ayarlarınızı değiştirir.

Açık olmak gerekirse, bu aracın etkinliği ISS'nizle olan internet sözleşmenize bağlıdır. Sözleşmenizde öngörülen hızlara zaten yaklaşıyorsanız, Internet Optimizer'ın size yardımcı olma olasılığı daha düşüktür.

Internet Optimizer, ağ hızınızın bir artışa ihtiyaç duyup duymadığına dair bir fikir edinmenizi kolaylaştırır. Ağ hızınızı analiz eder ve size ISS'niz tarafından ilan edilen hızlarla karşılaştırabileceğiniz bir rakam verir. Böylece, daha da yüksek hızlar elde etmek için mevcut internet ayarlarınızı ayarlamak için aracı kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Internet Optimizer ile ilgili harika olan şey, internet ince ayarını bağlantı hızlarını artırmak için kullanmak için çok fazla bilgiye ihtiyacınız olmamasıdır. Sadece iki düğmeyi tıklayarak, göz atma ve indirme işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey, Windows 10'da internet bağlantısını hızlandırmak için aracın nasıl kullanılacağına ilişkin aşağıdaki basit talimatlardır.

  1. Auslogics BoostSpeed'i başlatın ve Tüm Araçlar sekmesini seçin.
  2. Tüm Araçlar sekmesini aşağı kaydırarak İnternet ve Tarayıcı Araçları bölümüne gidin ve Internet Optimizer'ı seçin.
  3. "İnternet bağlantı hızınızı belirtin" altında, Hızlı, Ortalama, Ortalamanın Altında ve Yavaş seçeneklerinden birini seçin. Mevcut ağ hızınızı zaten biliyorsanız bunu yapın.

Aksi takdirde, bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu öğrenebileceğiniz üçüncü taraf bir site açmak için "Gerçek internet bağlantı hızımı kontrol edin" bağlantısını tıklayın. Testin en az üç kez çalıştırılması ve ortalama test sonucunun hesaplanması önerilir. Ortalama sonucu, ISS'nizin sözleşmeniz için vaat ettiği hız ile karşılaştırın. Mevcut hızınız söz verdiğiniz hızdan önemli ölçüde düşükse, sonraki adıma geçin.

  1. Bağlantınızın değerlendirmesini yapmak için Analiz düğmesine tıklayın. Size uygun olmayan bağlantı yapılandırmalarının bir listesi sunulacak.
  2. Ağ hızınızı artırmak için, Optimize Et düğmesini tıklayın.

Araç optimize etmeyi tamamladığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve bağlantı hızınızı test edin. Sözleşmeniz için ilan edilen hızlara daha yakın olacağınızdan emin olabilirsiniz. Daha hızlı indirme ve internette gezinme hızlarının keyfini çıkarabileceksiniz!