Windows 10 Spring Creators Update nasıl yüklenir?

'Bahar, planların ve projelerin zamanıdır'

Leo Tolstoy

İlerleme durdurulamaz ve Windows 10 Spring Creators Update sürümü yolda. Resmi isim ve tarih henüz açıklanmadı, ancak kesin olan bir şey var: Windows için bu büyük güncelleme bir dizi iyileştirme ve gelişme getirecek.

Spring Creators güncellemesini neden yüklemelisiniz?

Bildiğimiz kadarıyla söz konusu güncelleme başarı için hazırlandı:

 1. İlk olarak, işletim sistemi kullanıcı arayüzü, web uygulamaları, Bluetooth ve Edge daha iyi hale geliyor.
 2. İkincisi, başlangıç, grafik ve ses ayarlarının ince ayarını ve uyarlamasını daha kolay bulacaksınız.
 3. Ayrıca kablosuz dosya paylaşımı ve karma gerçeklik yepyeni bir düzeye yükseltiliyor.

Yukarıdaki liste hiçbir şekilde kapsamlı değildir - bunlar yalnızca şimdiye kadar gelecek güncellemenin bilinen özellikleridir. Ve en iyisi, ücretsiz olmasıdır.

Windows 10 Spring Creators Update nasıl yüklenir?

İşte Spring Creators Güncellemesini almanın 3 kolay yolu:

1. Windows Insider olun

Resmi lansman henüz gelmedi, ancak Windows Insider programına katılmakta ve istenen güncellemenin keyfini sürmekte özgürsünüz:

 1. Başlat düğmesine tıklayın, dişli simgesini seçin ve Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Güncelleme ve Güvenlik bölümüne tıklayın.
 3. İçine girdikten sonra sol bölmeye gidin.
 4. Windows Insider Programını bulun ve üzerine tıklayın.En yeni büyük güncellemeyi yüklemek için Windows Insider olun.
 5. Başlayın'ı tıklayın. Kaydolmak için Windows 10'unuza bağlı Microsoft hesabını kullanmanız gerekecektir.
 6. Bir açılır menü görünecektir. "Bana erken güncellemeleri gönder" seçeneğini seçin. Seçiminizi onaylayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 7. Yeniden başlattıktan sonra, Güncelleme ve Güvenlik'e gidin. Spring Creators Update olan 'Windows 10, sürüm 1803'e özellik güncellemesi' adlı bir güncelleme burada olmalıdır. Otomatik olarak indirilecektir.

Göremiyorsanız, Güncellemeleri kontrol et seçeneğine tıklayın. İşletim sisteminiz güncellemeyi bulacak ve PC'nize yüklemenize izin verecektir.

Apring Creators güncellemesinin gelmesine izin vermek için işletim sisteminizi güncelleyin.

Windows içeriden olmak istemiyorsanız veya güncellemeyi Windows Güncelleme merkezi aracılığıyla alamıyorsanız, aşağıdaki yöntemi uygulayın.

2. Spring Creators Update'i manuel olarak indirin

Bu yol biraz karmaşık görünebilir, ancak aşağıdaki talimatları dikkatlice uygularsanız, Spring Creators Güncellemesini bilgisayarınıza yüklerken hiçbir zorluk yaşamayacaksınız:

 1. Microsoft web sitesine gidin ve Windows 10 1803 build 17133 ESD dosyasını indirin. O zaman onu bir ISO dosyasına dönüştürmelisiniz. Bu amaçla, güvenilir bir kaynaktan herhangi bir güvenilir aracı kullanın.
 2. Şimdi, önyüklenebilir USB kurulum medyası oluşturmak için ISO dosyasını ve Microsoft'un Windows USB / DVD indirme aracını kullanın.
 3. Kurulum USB sürücünüzden önyükleyin ve Windows 10 Spring Creators Update'i edinmek için ekrandaki komut istemlerini izleyin.

Bu manipülasyonlar sonuçta çok karmaşık görünüyorsa, aşağıdaki yöntemi kullanmayı düşünün. Her neyse, bu harika güncellemeye ihtiyacın var, değil mi?

3. Güncelleme Yardımcısı'nı kullanın

Yukarıdaki güncelleme hileleri sizi açmazsa, resmi sürümü bekleyin ve işleri halletmek için Güncelleme Yardımcısı aracını kullanın:

 1. Microsoft resmi web sitesine gidin ve Güncelleme Yardımcısı'nı indirin (ekrandaki Aracı şimdi indir düğmesine tıklayın).
 2. Aracı çalıştırın ve Şimdi Güncelle'yi tıklayın. Şimdi kendinize güzel bir fincan çay hazırlayın - alet işi kendisi yapacaktır.

Şimdilik ne yapabilirsin?

Windows 10 Spring Creators Update sürümü ilk olarak 10 Nisan 2018 için kaleme alındı. Ancak bazı gizemli hata nedeniyle ertelendi, bu yüzden yapabileceğimiz tek şey beklemek. Son sürümü almak istiyorsanız sabırlı olun.

Durumu hafifletmek için mevcut Windows sürümünüzü çok daha hoş hale getirebilirsiniz. Ek olarak, çok işlevli Auslogics BoostSpeed ​​yazılımını kullanarak bilgisayarınızı hızlandırabilir ve güvenliğini artırabilirsiniz.

Daha iyi performans için bilgisayarınızı optimize edin.

Windows 10 Spring Creators Update'in resmi sürümünden sonra ne yapmalı?

Microsoft, Windows 10 Spring Creators Update'in son sürümünü yayınladığı anda, Windows Update veya Update Assistant'ı kullanarak yüklemekten çekinmeyin. Bunu yaptıktan sonra, cihazlarınız için en son sürücü yazılımını kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Öyle değilse, uyumluluk sorunlarını, hataları ve çökmeleri önlemek için sürücülerinizi güncellediğinizden emin olun.

Bu nedenle, yerleşik Aygıt Yöneticisi aracını kullanabilirsiniz:

 1. Klavyenizdeki Windows logosu + X kısayoluna basın.
 2. Listeden Aygıt Yöneticisi'ni seçin ve üzerine tıklayın.
 3. Donanımınızın bir listesini göreceksiniz.
 4. Güncellemek istediğiniz sürücüyü bulun.
 5. Üzerine sağ tıklayın ve sürücü yazılımını güncellemeyi seçin.
 6. Sisteminizin çevrimiçi güncellemeleri aramasına izin verin.

İşletim sisteminizi güncelledikten sonra, sürücülerinizi güncellediğinizden emin olun.

Tahmin edebileceğiniz gibi, hangi sürücülerin modası geçmiş olduğunu bulmak zor. Hepsini tek tek güncelleyebilirsiniz, ancak bu gülünç bir şekilde zaman alıcıdır. Üstelik, Aygıt Yöneticisi gerekli sürümleri bulamayabilir.

Böyle bir durumda sürücülerinizi manuel olarak güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bu yol kolay bir yol değil: hangi sürücülerin güncel olmadığını bulmalı ve yeni yazılıma kendiniz göz atmalısınız. Bir aygıt için yanlış sürücüyü yüklememeye dikkat edin: bu, donanımınızın arızalanmasına veya tamamen yanıt vermemesine neden olabilir.

Bununla birlikte, özel bir alet kullanmanızı öneririz. Örneğin, Auslogics Driver Updater ile, tüm sürücülerinizi tek bir düğmeye tıklayarak üreticinin önerdiği sürümlerine güncelleyebilirsiniz.

Donanımınızın düzgün çalışmasını sağlamak için tüm sürücülerinizi güncelleyin.

Bu konuyla ilgili herhangi bir fikriniz veya sorunuz var mı?

Yorumlarınızı bekliyoruz!