Windows 8'de Snap View'in nasıl durdurulacağına dair ipuçları

Snap View ilk olarak Windows 7'de bir çoklu görev aracı olarak tanıtıldı ve popülerliği sayesinde Windows 8'e taşındı. Araç, bir pencereyi ekranın herhangi bir tarafına sürüklemenizi ve yerine oturtmanızı sağlar. Daha sonra diğer pencereleri açabilir ve aynı anda birkaç programla çalışarak aralarında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Bu makaleden, Windows 8'de Snap View ile neler yapabileceğinizi ve artık ihtiyacınız olmadığında Snap View'u nasıl durduracağınızı öğrenin.

Windows 8'de Snap View'e ihtiyacım var mı?

Daha önce belirtildiği gibi Snap View, kullanışlı bir çoklu görev aracıdır. Birkaç pencere açıkken çalışmak isterseniz (örneğin, bir Word belgesi üzerinde çalışırken Netflix'inizi köşede açabilirsiniz) ve bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz, Snap View bunu gerçekleştirecektir. Bir pencereyi ekranınızın köşesine sürüklemeniz yeterlidir ve bu alana sığması için otomatik olarak yeniden boyutlandırılacaktır. Diğer pencerelerin küçük resim görünümünü alacak ve ekranın diğer yarısında açmak istediğiniz uygulamaları seçebileceksiniz.

Bununla birlikte, Windows 8'deki Snap View özelleştirme seçeneği sunmaz ve başka bir nedenden ötürü bir pencereyi hareket ettirmek isterseniz, pencereyi ekranın kenarına yaklaştırdığınızda yine de yerine oturacaktır. Doğal olarak, niyetiniz bu değilse, Snap View oldukça can sıkıcı olabilir. Peki, Windows 8'de Snap View nasıl devre dışı bırakılır?

Windows 8'de Snap View nasıl durdurulur?

Windows 8'de Snap View'ı kapatmak için kullanabileceğiniz iki ana yöntem vardır.

Birinci seçenek: Kişiselleştir menüsü aracılığıyla

 • Masaüstünüzde boş bir alana sağ tıklayın ve menüden Kişiselleştir'i seçin.
 • Pencerenin sağ alt kısmında, Erişim Kolaylığı Merkezi'ni tıklayın.
 • Tüm ayarları keşfet altında, Klavyenin kullanımını kolaylaştır'ı seçin.
 • Aşağıya kaydırın ve Pencereleri yönetmeyi kolaylaştır bölümü seçeneğinin altında, ekranın kenarına taşındığında pencerelerin otomatik olarak düzenlenmesini önle seçeneğini işaretleyin .
 • Uygula'yı tıklayarak onaylayın.

İkinci seçenek: Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi aracılığıyla

 • Kayıt Defteri Düzenleyicisini Açın: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Win tuşu + R tuş kombinasyonuna basın, “regedit.exe” yazın ve Enter tuşuna basın.
 • UAC istemini bulduğunuzda, Evet düğmesine tıklayın.
 • HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Desktop'a gidin.
 • Sağda WindowArrangementActive'e sağ tıklayın ve Değiştir'i seçin.
 • Değer verisi kutusunda, "1" olan varsayılan değeri "0" olarak değiştirin.
 • (Snap View'i tekrar etkinleştirmeniz gerekirse, Değer verilerini "0" dan "1" e geri değiştirmeniz gerekeceğini unutmayın).

Windows 8'inizin ve tüm özelliklerinin düzgün çalışmasını sağlamak için, bilgisayarınızda etkin bir güvenilir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımına sahip olmanızı öneririz. Auslogics Anti-Malware, en nadir bulunan kötü amaçlı öğeleri bile tespit etmek ve bilgisayarınızı güvende tutmak için düzenli taramalar yapmak üzere tasarlanmıştır.

Windows 8'de Snap View kullanıyor musunuz yoksa devre dışı bırakmayı mı tercih ediyorsunuz?