Windows'ta bilgisayarın kulaklıkları tanımaması nasıl düzeltilir?

Kulaklık çalışmıyor mu?

Windows'ta Bilgisayar'ın kulaklıkları tanımaması nasıl düzeltilir

Bazen sadece bir film izlemek, bilgisayarınızda en sevdiğiniz müzikleri dinlemek veya Skype'ta önemli bir toplantı yapmak istersiniz. Bununla birlikte, rahatsız edici bir sorunla karşılaşabilirsiniz: Windows 10 veya 8'de kulaklık algılanmadı. Bu, kullanıcıların hoparlör iyi çalışmasına rağmen hiçbir şey duyamadıklarından şikayet ettikleri yaygın olarak bildirilen bir sorundur.

Neyse ki Windows 10'da algılanmayan kulaklıkların nasıl düzeltileceğini öğrenmenin birkaç yolu var - bunlar yaygın olarak belgelenen sorunlar. İşte izlemeniz gereken adımlar:

Bu donanım sorunlarını düzeltin

Windows 8 veya 10'da Bilgisayarın kulaklıkları tanımaması sorununu çözmek için genellikle olası donanım sorunlarını kontrol etmeyi gerektirir. İşte iki aşamalı bir düzeltme:

 1. Bazen sorun, ölü bir USB bağlantı noktası kullandığınız için ortaya çıktığı için kulaklığınızı farklı bir bağlantı noktasına takın . Kulaklığınızı başka bir bağlantı noktasına takın ve sorunu çözüp çözmediğine bakın.
 2. Kulaklığınızı başka bir cihazda deneyin. Bu sorun giderme adımı işe yaramazsa ve sorun devam ederse, muhtemelen hatalı olan kulaklığınızdır.

Kulaklığınızı varsayılan oynatma cihazı olarak ayarlayın

Bazen kulaklık, varsayılan oynatma cihazı olarak ayarlanmaz. Bu, Windows 10 veya 8'de kulaklığın çalışmamasına neden olur. Kulaklığı varsayılan aygıt olarak ayarlama adımları burada verilmiştir.

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın. Denetim Masası'na tıklayın.
 2. Donanım ve Ses'i tıklayın . Ses'i seçin.
 3. Kayıttan Yürütme sekmesini bulun ve altında, pencereye sağ tıklayın ve Devre Dışı Aygıtları Göster'i seçin .Devre Dışı Aygıtları Göster'i bulun.
 4. Kulaklıklar burada listelenmiştir, bu nedenle kulaklık cihazınıza sağ tıklayın ve Etkinleştir'i seçin.
 5. Varsayılan Olarak Ayarla'yı tıklayın . Son olarak, Uygula'yı tıklayın.

Varsayılan ses formatını değiştir

Varsayılan ses formatı doğru değilse, Kulaklık çalışmıyor sorunu olacaktır. Masaüstünüzdeki varsayılan ses biçimini değiştirmek için hızlı adımlar:

 1. Başlat'a sağ tıklayın. Daha sonra Denetim Masası'nı tıklayın.
 2. Donanım ve Ses'i tıklayın . Ses'i seçin.
 3. Oynatma sekmesine gidin ve ardından varsayılan oynatma aygıtınıza çift tıklayın. Yanında kalın yeşil bir işaret bulacaksınız.
 4. Gelişmiş sekmesine geçin. Açılır menüde varsayılan ses formatını değiştirebilirsiniz.Varsayılan ses formatını seçin.

Ses Çalma sorun gidericisini kullanın

Windows, Bilgisayarın kulaklığınızı tanımaması sorununu çözmek için yerleşik bir Ses Çalma sorun gidericisine sahiptir. Şu temel adımları izleyin:

 1. Klavyenizde bulunan Windows logo tuşuna basın. "Sorun giderme" yazın ve göründüğünde Sorun Gider'e tıklayın.
 2. Ses Çalma seçeneğine ve ardından  sorun gidericiyi çalıştır seçeneğine tıklayın . Click İleri .Sorun gidericiyi çalıştır'ı seçin.
 3. Kulaklıkları seçin. Daha sonra İleri'yi tıklayın.
 4. Click Hayır, Do açılmaz Ses Geliştirmeler'i .
 5. Test seslerini çal'ı tıklayın .
 6. Bir ses duymadıysanız, Hiçbir şey duymadım seçeneğine tıklayın . Bu, Windows'un ses sürücüsünü yeniden yüklemesini isteyecektir.
 7. Sorun gidermeye devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

Notlar ve sonuç

Windows 10'da algılanmayan Kulaklıkların nasıl düzeltileceğine ilişkin bu çözümler işe yaramazsa, eski, bozuk veya eksik bir ses sürücünüzün olma olasılığı yüksektir. Hiç ses olmaması gibi başka sorunlar, sorun fark edilmezse gelişebilir.

Sisteminizde her zaman en son ses sürücüsünün yüklü olmasını sağlayın. Auslogics Driver Updater, bilgisayarınızdaki tüm sürücüleri tek bir tıklamayla güncellemek, sorunsuz donanım çalışması sağlamak ve aygıt sorunlarını ve çakışmalarını önlemek için güvenli ve güvenilir bir araçtır. Bilgisayarınızda olası sürücü sorunları olup olmadığını kontrol eder, tespit edilen eksik veya güncel olmayan sürücüler hakkında bir rapor sunar ve bunları en kısa sürede üreticinin önerdiği en son sürümlere güncellemenizi sağlar.

Bir Windows bilgisayardaki sürücü ile ilgili sorunları çözmek için Auslogics Sürücü Güncelleyicisini kullanın

Bu kullanışlı düzeltmelerden birinin, Bilgisayarın Windows 8 veya 10'daki kulaklıkları tanımamasını çözmek için iyi bir iş çıkarması ihtimali çok yüksektir. İyi şanslar ve umarız her şey bilgisayarınızda iyi çalışır.

Ve zaman kaybetmeden PC'nizi korumak istiyorsanız, Sistem Güvenliği adlı bir yardımcı program başlatmanızı tavsiye ederiz. Tamamen güvenlidir ve kesinlikle sisteminiz için güçlü bir koruma sağlayacaktır.