Windows 10'da 0x800f0845 Güncelleme Hatasından Kurtulma

0x800f0845 hata kodunu görmeye devam ettiğiniz için sisteminiz için en son güncellemeleri Windows Update yardımcı programı aracılığıyla yükleyemiyorsanız, bu makaledeki çözümler hatayı gidermenize yardımcı olacaktır.

Windows Update Sorun Gidericiyi çalıştırın

Windows Update Sorun Giderici, Windows Update yardımcı programını etkileyen aksaklıkları kontrol eden özel bir araçtır. Windows Update ile ilgili hizmetlerin üzerinden geçecek ve aracın düzgün çalışmasını engelleyebilecek uygulama çakışmalarını çözmeye çalışacaktır. Sorun Gidericiyi çalıştırdığınızda, size hangi hataların oluştuğunu söyleyecek ve varsa gerekli düzeltmeleri uygulamanıza izin verecektir. Windows Update Sorun Gidericiyi bulmak için, Windows Ayarları uygulamasından geçmeniz gerekir.

Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesine tıklayın, ardından Başlat menüsü göründüğünde dişli çark simgesini seçin. Ayarlar uygulamasını açmak için Windows + I klavye kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.
 2. Ayarlar'ın ana sayfası açıldıktan sonra, pencerenin altında bulunan Güncelleme ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü göründüğünde, pencerenin sol bölmesine gidin ve Sorun Giderme'ye tıklayın.
 4. Şimdi, sağ bölmeye gidin ve Windows Update'e tıklayın.
 5. Windows Update altındaki Sorun Gidericiyi Çalıştır düğmesini gördüğünüzde, üzerine tıklayın.
 6. Sorun Giderici şimdi Windows Update yardımcı programını rahatsız eden sorunları taramaya başlayacaktır.
 7. Tarama tamamlandıktan sonra, Sorun Giderici, varsa önerilen düzeltmeleri uygulamanızı isteyecektir.
 8. Uygula düğmesine tıklayın, ardından aracın işlemi tamamlamasına izin verin.
 9. İşlem tamamlandığında, bilgisayarınızı güncellemeyi deneyin.

Sorunlu sistem dosyalarını tespit etmek ve bunları otomatik olarak değiştirmek için Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını kullanın

Bazı sistem dosyalarının bozuk veya eksik olması ve sisteminizi güncellemek istediğinizde hatayı tetiklemesi mümkündür. Bildiğiniz gibi, bilgisayarınızda sistem dosyalarının katılımı olmadan hiçbir işlem çalışmaz. Sorunu çözmek için, bu durumda, eksik veya bozuk sistem dosyalarını bulmak ve bunları otomatik olarak değiştirmek için Sistem Dosyası Denetleyicisi aracını çalıştırmanız gerekir.

Windows 10 kullandığınız için, Sistem Dosyası Denetleyicisi'ni çalıştırmadan önce gelen kutusu Dağıtım Görüntüsü Hizmeti ve Yönetimi aracını çalıştırmanız gerekir. DISM'nin görevi, sorunlu olanların yerine kullanılacak dosyaları sağlamaktır.

Aşağıdaki adımlar size DISM ve SFC'yi nasıl çalıştıracağınızı gösterecektir:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Hızlı Erişim menüsünde Çalıştır'a tıklayın. İletişim kutusunu daha hızlı başlatmak istiyorsanız, Windows ve R tuşlarına aynı anda basın.
 2. Çalıştır, ekranınızın sol alt köşesinde açıldıktan sonra, "CMD" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından aynı anda Ctrl, Shift ve Enter tuşlarına basın.
 3. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim kutusu penceresi açıldığında ve Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırmak için izin istediğinde Evet düğmesine tıklayın.
 4. Komut İstemi penceresi yönetici modunda açıldığında, aşağıdaki satırı siyah ekrana yazın ve DISM aracını çalıştırmak için Enter tuşuna basın:

DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme görüntüsü / Restorehealth

Komut, DISM aracından Windows Update yardımcı programını kullanarak onarım dosyalarını getirmesini isteyecektir. Ancak, Windows Update istemcisi düzgün çalışmadığından, farklı bir onarım kaynağı kullanmanız gerekecektir. Önyüklenebilir bir USB veya Windows 10 DVD kullanabilirsiniz. Ayrıca bir Windows 10 ISO dosyasını sanal DVD olarak bağlayabilir ve onarım kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Kullandığınız onarım kaynağının Windows klasörünün yolunu not ettiğinizden emin olun.

Şimdi, bunun yerine aşağıdaki satırı kullanın:

DISM.exe / Çevrimiçi / Temizleme-Görüntü / RestoreHealth / Kaynak: X: \ Source \ Windows / LimitAccess

X: \ Source \ Windows'un, kullandığınız onarım kaynağındaki Windows klasörünün yolunu temsil ettiğini unutmayın. Komutu girmeden önce uygun şekilde değiştirin.

Bir sonraki adıma geçmeden önce komutun tam olarak çalışmasını bekleyin.

 1. Şimdi, Komut İstemi'ne "sfc / scannow" (tırnak işareti yok) yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Komut tamamlandıktan sonra, "Windows Kaynak Koruması bozuk dosyalar buldu ve bunları başarıyla onardı" şeklinde bir tamamlama mesajı görürseniz sisteminizi yeniden başlatın.
 3. Bunun yerine "Windows Kaynak Koruması istenen işlemi gerçekleştiremedi" mesajını görürseniz, sisteminizi Güvenli Modda yeniden başlatmanız ve komutu çalıştırmanız gerekir. Güvenli Mod'a nasıl gireceğinizi bilmiyorsanız şu adımları izleyin:
 • Başlat düğmesine tıklayın, ardından Başlat menüsü göründüğünde dişli çark simgesini seçin. Ayarlar uygulamasını açmak için Windows + I klavye kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.
 • Ayarlar uygulaması açıldıktan sonra, Güncelleme ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 • Güncelleme ve Güvenlik arayüzü göründüğünde, sol bölmeye gidin ve Kurtarma'ya tıklayın.
 • Sağ bölmedeki Gelişmiş Başlangıç ​​altında Şimdi Yeniden Başlat'a tıklayın.
 • Bir Seçenek Belirleyin ekranını gördüğünüzde, Sorun Giderme simgesine tıklayın.
 • Sorun Giderme ekranında Gelişmiş Seçenekler'e tıklayın.
 • Şimdi, Gelişmiş Seçenekler ekranı göründüğünde Başlangıç ​​Ayarları'na tıklayın.
 • Başlangıç ​​ayarları ekranını gördüğünüzde Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 • Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra, Güvenli Mod veya Ağ ile Güvenli Mod yanındaki numaraya dokunun.
 • Bilgisayarınız açıldıktan sonra, size yukarıda gösterdiğimiz gibi Sistem Dosyası Denetleyicisini çalıştırın.

Sabit sürücünüzün sağlığının sistem dosyalarınızı etkileyebileceğini unutmayın. Sürücü kötü bir şekilde parçalanmışsa, bilgisayarınız belirli dosyalara erişmekte zorlanmaya başlayabilir. Bazı durumlarda, sabit diskinizdeki bozuk kesimlerle uğraşmanız gerekebilir. Bu sorundan muzdarip olmadığınızdan emin olmak için, sabit disk sürücünüzü birleştirilmiş ve iyi durumda tutacak bir araç kullanın. Auslogics Disk Defrag bunların hepsini ve daha fazlasını yapacak.

Windows Update hizmetlerini yeniden başlatın

Windows Update yardımcı programıyla ilişkili farklı hizmetler vardır ve bunların düzgün çalışmasını sağlarlar. Bu servislerin şu anda kullanılamıyor veya devre dışı olması mümkündür. Bu özel düzeltme, gerektiği gibi çalıştıklarından emin olmak için onları yeniden başlatmayı içerir. Hizmetleri yeniden başlatmak için Hizmetler uygulamasını veya Komut İstemi'ni kullanabilirsiniz. Her süreçte size rehberlik edeceğiz.

Hizmetler uygulamasına gitmek:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Hızlı Erişim menüsünden Çalıştır'ı seçin. Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows ve R tuşlarını birlikte de vurabilirsiniz.
 2. Çalıştır göründükten sonra, metin alanına "Services.msc" (tırnak işareti olmadan) yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. Hizmetler uygulaması açıldıktan sonra aşağıdaki hizmetleri bulun:
 • Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti
 • Şifreleme hizmetleri
 • Windows Update hizmeti
 • Uygulama kimlik hizmeti
 1. Her bir hizmete sağ tıklayın, Özellikler'e tıklayın ve ardından Durdur düğmesine tıklayın. Bundan sonra, Başlangıç ​​Türü açılır menüsünde Otomatik'i seçin ve ardından Tamam'a tıklayın.
 2. Şimdi güncellemeyi çalıştırmayı deneyin.

Komut İstemini Kullanma:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünden Çalıştır'ı seçerek Çalıştır iletişim kutusunu çağırın. Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için Windows + R klavye kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.
 2. Çalıştır açıldıktan sonra, "CMD" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından aynı anda Ctrl, Shift ve Enter tuşlarına basın.
 3. Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim penceresi açıldığında ve izin istediğinde Evet düğmesine tıklayın.
 4. Komut İstemi penceresi yönetici modunda açıldığında, aşağıdaki satırları siyah ekrana yazın ve her birini yazdıktan sonra Enter tuşuna basın:

net stop bitleri

net stop wuauserv

net stop appidsvc

net stop cryptsvc

 1. Ardından, aşağıdaki satırları yazın ve her birini yazdıktan sonra Enter tuşuna basın:

net başlangıç ​​bitleri

net başlangıç ​​wuauserv

net başlangıç ​​appidsvc

net başlangıç ​​cryptsvc

 1. Komutlar yürütüldükten sonra, Komut İstemi'ni kapatın ve hatayı kontrol etmek için Windows Update'i çalıştırın.

Tüm sisteminizi kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayın

Görünüşe göre, bir kötü amaçlı yazılım enfeksiyonu vakası yaşıyor olabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım programları birçok sistem dosyasını sabote eder. Kötü amaçlı bir programın Windows Güncelleme işlemine bağlı klasörleri ve dosyaları bozması mümkündür. Bilgisayarınızı taramayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Virüsten koruma programınızın normal hızlı taramayı çalıştırmasına izin vermek yerine tam bir tarama çalıştırmanız önemlidir. Tam tarama, sisteminizin farklı köşelerini tarar ve çevrilmemiş taş kalmadığından emin olur. Tam taramayı başlatmak için virüsten koruma programınızın Tarama menüsüne kolayca gidebilirsiniz. Sistem koruması için Windows Güvenliği'ne güveniyorsanız, tam taramayı çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat menüsünü açın ve Güç simgesinin üzerindeki çarkı tıklayın. Ayarlar uygulamasını başlatmak için Windows + I klavye kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.
 2. Windows Ayarları uygulamasının ana ekranını gördüğünüzde, sayfanın altında bulunması gereken Güncelleme ve Güvenlik etiketine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü göründükten sonra, sol bölmeye gidin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın.
 4. Windows Güvenliği sekmesine gidin ve Koruma Alanları altında Virüs ve Tehdit Koruması'na tıklayın.
 5. Windows Güvenlik uygulamasının Virüs ve Tehdit Koruması sayfası açıldığında, Tarama Seçenekleri'ne tıklayın.
 6. Tarama Seçenekleri arayüzünde, Tam Tarama için radyo düğmesini seçin ve ardından Şimdi Tara düğmesine tıklayın.
 7. Tam tarama bir saat veya daha fazla sürede tamamlanmalıdır, bu nedenle programa işini yapması için zaman verin.
 8. Tarama tamamlandıktan sonra, araç tarafından önerilen işlemleri yapın, ardından sisteminizi yeniden başlatın ve 0x800f0845 hatasının gidip gitmediğini kontrol edin.

Auslogics Anti-Malware'i yükleyerek bilgisayarınıza ekstra bir güvenlik katmanı ekleyebilirsiniz. Araç, Windows Güvenliği dahil diğer virüsten koruma programlarıyla birlikte çalışan eksiksiz bir kötü amaçlı yazılım temizleyicidir. Herhangi bir çatışmaya neden olmaz.

IP adresinizi serbest bırakın / yenileyin ve DNS önbelleğinizi temizleyin

DNS önbelleği, alfasayısal, insan dostu alan adlarını IP adresleriyle sayı biçiminde eşleyen bilgileri içerir. Önbellek zamanla yanlış parametreler biriktirebilir veya bozulabilir. Bu gerçekleştiğinde, bağlantı sorunları oluşmaya başlayacaktır ve bu, sisteminizi güncellemek istediğinizde hata kodunu yaşamanızın nedeni olabilir. Sorunu çözmek, Windows'un yeniden oluşturmaya başlayabilmesi için DNS önbelleğindeki tüm parametreleri temizlemeyi içerir.

DNS'inizi temizledikten sonra, önerdiğimiz bir sonraki adım IP adresinizi serbest bırakmak ve yenilemektir. Yönlendiriciniz veya internet cihazınız normalde sisteminize belirli bir IP adresi atar. Bu IP adresi kullanılamaz hale gelirse veya sorunlu hale gelirse, sisteminiz internete bağlanamaz ve bu da güncellemeleri yüklemek istediğinizde hata kodunun görünmesine neden olabilir. Bu olduğunda, yönlendiricinizden yeni bir IP adresi almanız gerekir. Bunu yapmak için, IP adresini serbest bırakan ve yenileyen bir komut çalıştırmanız gerekir.

Aşağıdaki adımlar, DNS önbelleğinizi nasıl temizleyeceğinizi ve IP adresinizi nasıl bırakacağınızı / yenileyeceğinizi gösterecektir:

 1. Windows + S kombinasyonunu kullanarak veya görev çubuğundaki büyüteci tıklayarak Başlat menüsünün yanındaki arama metin kutusunu açın.
 2. Arama çubuğu açıldığında, metin alanına "cmd" (tırnak işaretleri olmadan) yazın.
 3. Komut İstemi sonuçlarda göründüğünde, sağ tıklayın ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır'ı tıklayın.
 4. Komut İstemi yönetici ayrıcalıklarını vermek için Kullanıcı Hesabı Denetimi onay isteminde Evet'e tıklayın.
 5. Ardından, aşağıdaki komut satırlarını Komut İstemi'ne yazın ve her satırı yazdıktan sonra Enter tuşuna basın:

İpconfig / flushdns

Ipconfig / release

İpconfig / yenileme

Lütfen komutlardaki boşluklara dikkat edin.

 • Şimdi güncellemeyi yapmayı deneyin.

Winsock bileşenini sıfırlayın

Winsock bileşeni, bilgisayarınızdaki web tabanlı uygulamalardan gelen her giriş ve çıkış talebini işler. System 32 klasöründe bulunabilen bir DLL dosyasıdır. Bilgi ve yapılandırmaları farklı programlardan TCP / IP olarak bilinen ağ arayüzünüze aktarır.

Winsock bileşeni yanlış yapılandırmalar içerdiğinden veya bozuk olduğu için Windows Update işlemi durdurulabilir ve hata ortaya çıkabilir. Sorunu sıfırlayarak çözebilirsiniz. Bir Komut İstemi penceresi açmanız ve uygun komutu girmeniz gerektiğini unutmayın. Aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Çalıştır iletişim kutusunu başlatın. Bunu, Başlat düğmesine sağ tıklayıp Çalıştır'ı seçerek, Başlat menüsünde Çalıştır'ı arayarak veya Windows + R klavye birleşimini kullanarak yapabilirsiniz.
 2. Çalıştır, ekranınızın sol alt köşesinde göründükten sonra, "CMD" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından aynı anda Ctrl, Shift ve Enter tuşlarına basın.
 3. Kullanıcı Hesabı Kontrolü iletişim kutusu penceresi şimdi açılır ve Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırmak için izin isteyecektir. Bu gerçekleştiğinde Evet düğmesine tıklayın.
 4. Komut İstemi yönetici modunda açıldığında, siyah ekrana aşağıdaki satırı yazın:

netsh winsock sıfırlama

 1. Windows şimdi DLL dosyasını değiştirerek Winsock bileşenini sıfırlayacaktır.
 2. Komut başarıyla yürütüldüğünde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve güncellemeyi deneyin.

Windows Update bileşenlerini sıfırlayın

Windows hizmetlerinin dışında, Windows Update yardımcı programını çalıştıran başka bileşenler de vardır. Bunlar, sistem dosyalarını ve klasörlerini ve kayıt defteri anahtarlarını içerir. Aşağıdaki kılavuz, bu bileşenleri sıfırlamak için size adım adım süreci gösterecektir. Bunları sıfırladığınızda, Windows Update yardımcı programı düzgün çalışmalıdır:

Eylem 1

Başlat düğmesine sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünden Çalıştır'ı seçerek Çalıştır iletişim kutusunu çağırın. Çalıştır iletişim kutusunu başlatmak için Windows + R klavye kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.

Eylem 2

Çalıştır açıldıktan sonra, "CMD" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından aynı anda Ctrl, Shift ve Enter tuşlarına basın.

Eylem 3

Kullanıcı Hesabı Denetimi iletişim penceresi açıldığında ve izin istediğinde Evet düğmesine tıklayın.

Eylem 4

Komut İstemi penceresi yönetici modunda açıldığında, aşağıdaki satırları siyah ekrana yazın ve her birini yazdıktan sonra Enter tuşuna basın:

net stop bitleri

net stop wuauserv

net stop appidsvc

net stop cryptsvc

Eylem 5.

Artık Windows Update hizmetlerini durdurduğunuza göre, Komut İstemi'nde sonraki satıra gidin ve qmgr * .dat dosyalarını silmek için aşağıdaki komutları girin:

"% ALLUSERSPROFILE% \ Application Data \ Microsoft \ Network \ Downloader \ qmgr * .dat" dosyasını silin

Enter tuşuna basın.

Eylem 6.

Ardından, SoftwareDistribution ve Catroot2 klasörlerini yeniden adlandırmak için aşağıdaki komut satırlarını kullanın. Her satırı yazdıktan sonra Enter tuşuna dokunmayı unutmayın:

Ren% systemroot% \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak

Ren% systemroot% \ system32 \ catroot2 catroot2.bak

Eylem 7.

Bundan sonra, Windows Update ve Arka Plan Akıllı Aktarım hizmetlerini varsayılan güvenlik tanımlayıcılarına sıfırlayın. Bunu yapmak için, aşağıdaki komutları yazın veya kopyalayıp yapıştırın ve her birini girdikten sonra Enter tuşuna basın:

sc.exe sdset bitleri D: (A ;; CCLCSWRPWPDTLOCRRC ;;; SY) (A ;; CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO ;;; BA) (A ;; CCLCSWLOCRRC ;;;; AU) (A ;; CCLCSWRPWPDTLOCR

sc.exe sdset wuauserv D: (A ;; CCLCSWRPWPDTLOCRRC ;;; SY) (A ;; CCDCLCSWRPWPDTLOCRSDRCWDWO ;;; BA) (A ;; CCLCSWLOCRRC ;;;; AU) (A ;; CCLCSWRPWPDTLOC)

Eylem 8.

Aşağıdakileri Komut İstemi'ne yazın ve System32 klasörüne gitmek için Enter tuşuna basın:

cd / d% windir% \ system32

Eylem 9.

Tüm Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti bileşenlerini kaydedin. Bunu yapmak için, Komut İstemi'ne aşağıdaki satırları yazın ve her satırı yazdıktan sonra Enter tuşuna basın. Oldukça fazla satır var, bu yüzden acele etmeyin ve doğru yapın:

regsvr32.exe atl.dll

regsvr32.exe urlmon.dll

regsvr32.exe mshtml.dll

regsvr32.exe shdocvw.dll

regsvr32.exe browseui.dll

regsvr32.exe jscript.dll

regsvr32.exe vbscript.dll

regsvr32.exe scrrun.dll

regsvr32.exe msxml.dll

regsvr32.exe msxml3.dll

regsvr32.exe msxml6.dll

regsvr32.exe actxprxy.dll

regsvr32.exe softpub.dll

regsvr32.exe wintrust.dll

regsvr32.exe dssenh.dll

regsvr32.exe rsaenh.dll

regsvr32.exe gpkcsp.dll

regsvr32.exe sccbase.dll

regsvr32.exe slbcsp.dll

regsvr32.exe cryptdlg.dll

regsvr32.exe oleaut32.dll

regsvr32.exe ole32.dll

regsvr32.exe shell32.dll

regsvr32.exe initpki.dll

regsvr32.exe wuapi.dll

regsvr32.exe wuaueng.dll

regsvr32.exe wuaueng1.dll

regsvr32.exe wucltui.dll

regsvr32.exe wups.dll

regsvr32.exe wups2.dll

regsvr32.exe wuweb.dll

regsvr32.exe qmgr.dll

regsvr32.exe qmgrprxy.dll

regsvr32.exe wucltux.dll

regsvr32.exe muweb.dll

regsvr32.exe wuwebv.dll

Eylem 10.

Şimdi, bazı gereksiz kayıt defteri anahtarlarını silmeniz gerekecek.

Bunu yapmadan önce, kayıt defterini düzenlemenin hassas bir görev olduğunu ve aşağıdaki adımları dikkatlice izlemeniz gerektiğini unutmayın. Güvende olmak için, bu düzeltmeyi uygulamadan önce kayıt defterinizi yedekleyin.

Şimdi, gereksiz kayıt defteri anahtarlarını kaldırmak için şu adımları izleyin:

 1. Çalıştır'ı başlatmak için Windows + R klavye kombinasyonunu kullanın.
 2. Çalıştır, ekranınızın sol alt köşesinde göründükten sonra, "regedit" yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve ardından Enter tuşuna basın.
 3. Kullanıcı Hesabı Kontrolü iletişim penceresi şimdi açılacak ve izin isteyecektir. Evet düğmesine tıklayın.
 4. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıldığında, sol bölmeye gidin ve HKEY_LOCAL_MACHINE \ COMPONENTS'e gidin.
 5. BİLEŞENLER altında, aşağıdaki anahtarların mevcut olup olmadığını kontrol edin ve silin:
 • PendingXmlIdentifier
 • NextQueueEntryIndex
 • AdvancedInstallersNeedResolving

Eylem 11.

Son olarak, daha önce durdurduğunuz hizmetleri yeniden başlatmak için Yönetici Komut İstemi'ne gidin ve aşağıdaki satırları arka arkaya girin:

net başlangıç ​​bitleri

net başlangıç ​​wuauserv

net başlangıç ​​appidsvc

net başlangıç ​​cryptsvc

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sisteminizi güncellemeyi deneyin.

Hosts dosyanızı sıfırlayın

Hiçbir şey işe yaramazsa, Hosts dosyanızı sıfırlamayı deneyin. Dosya, sisteminizin ağ altyapısında iletişime izin veren yapılandırmaları içerir. Dosya bozulmuş olabilir veya bazı yapılandırmaları artık yanlış. Varsayılana sıfırlayın ve hatanın gidip gitmediğini kontrol edin. Aşağıdaki adımlar süreç boyunca size yol gösterecektir:

  1. Windows + S kombinasyonunu kullanarak veya görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayarak Başlat menüsünün yanındaki arama metin kutusunu açın.
  2. Arama çubuğu açıldığında, metin alanına "not defteri" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve ardından sonuçlarda Not Defteri'ne tıklayın.
  3. Not Defteri açıldıktan sonra, aşağıdaki metni kopyalayıp yeni dosyaya yapıştırın:

# Telif hakkı (c) 1993-2006 Microsoft Corp.

#

# Bu, Windows için Microsoft TCP / IP tarafından kullanılan örnek bir HOSTS dosyasıdır.

#

# Bu dosya, IP adreslerinin ana bilgisayar adlarıyla eşleşmelerini içerir. Her biri

# giriş tek bir satırda tutulmalıdır. IP adresi,

# ilk sütuna ve ardından karşılık gelen ana bilgisayar adına yerleştirilmelidir.

# IP adresi ve ana bilgisayar adı en az bir tane ile ayrılmalıdır

# Uzay.

#

# Ek olarak, yorumlar (bunlar gibi) bireye eklenebilir

# satır veya '#' sembolü ile gösterilen makine adından sonra.

#

# Örneğin:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # kaynak sunucu

# 38.25.63.10 x.acme.com # x istemci ana bilgisayarı

# localhost ad çözümlemesi DNS'nin kendi içinde ele alınır.

# 127.0.0.1 localhost

# :: 1 localhost

  1. Dosya menüsünü tıklayın ve Farklı Kaydet'i seçin. Ayrıca Ctrl, Shift ve S tuşlarına aynı anda basabilirsiniz.
  2. Kaydet iletişim kutusu göründüğünde, dosyayı Belgeler klasörünüze Ana Bilgisayarlar olarak kaydedin.
  3. Şimdi Windows ve E tuşlarına birlikte basarak veya masaüstünüzdeki bir klasöre tıklayarak bir Dosya Gezgini penceresi açın. Ayrıca Başlat düğmesine sağ tıklayıp Dosya Gezgini'ni seçebilir veya görev çubuğunuzdaki klasör simgesine tıklayabilirsiniz.
  4. Dosya Gezgini penceresi açıldıktan sonra, C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc konumuna gidin , ETC klasöründe Hosts dosyasını bulun ve "Hosts.old" (tırnak işaretleri olmadan) veya istediğiniz başka bir adla yeniden adlandırın. Herhangi bir onay iletişim kutusu açılırsa, kabul edin.
  5. Belgelerinize gidin ve daha önce oluşturduğunuz Hosts dosyasını C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc dizinine taşıyın .
 • Bir yönetici şifresi girmeniz istenirse, ayrıntıları sağlayın ve Devam'a tıklayın.

Sonuç

Yukarıdaki çözümlerden biri, hatadan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Hiçbir şey işe yaramazsa, güncellemelerinizi manuel olarak indirmek ve yüklemek için Microsoft'un web sitesine gidebilirsiniz. Bizimle paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın!