Olpair.com hatası 2 dakikada nasıl düzeltilir?

Son zamanlarda, Kodi uygulaması, en son televizyon dizilerini, filmleri, belgeselleri ve diğer görsel medya biçimlerini izlemek ve indirmek için düşük maliyetli bir çözüm arayan birçok kullanıcı için tercih edilen akış ortamı haline geldi. Açık kaynaklı akış medyası popülerlik kazandıkça, uygulamanın ve video kaynağının gerçekten kullanım için güvenli olup olmadığına dikkat çekilmeye başlandı. Bir güvenlik açığının yalnızca bir tık ötede olduğu İnternetin mevcut durumu göz önüne alındığında, kullanıcılar endişelenmekte haklıdır.

Kodi uygulaması, İnternet üzerindeki en popüler akış platformlarından videolar çekiyor. Amazon Prime Video, Netflix, Crackle, Spotify, Hulu ve diğerleri, uygulama aracılığıyla yayınlanabilir ve bu, birden çok video akış platformuna eşzamanlı aboneliklere para harcamak istemeyenlerin çoğu için kolay bir seçimdir.

Kodi uygulaması, video barındırma siteleri aracılığıyla kullanıcılara videolar, müzikler, belgeseller vb. Sağlar. Bunlardan en popüler olanı OpenLoad'dur, ancak Vshare ve FlashX de oldukça sık kullanılmaktadır. Bu barındırma siteleri, istenen videoları yüksek kalitede sağlar; bu, kullanıcının Netflix gibi popüler akış platformlarının yasal abonelerinin zevk aldığı şeylerin tadını çıkarabileceği anlamına gelir, ancak Kodi uygulamasını kullanarak çok az veya hiç ücret ödemeden.

Beklendiği gibi, bu yalnızca uygulamanın popülerliğini daha da artırmaya hizmet etti. Windows, Android, set üstü kutular vb. İçin mevcut sürümlerle, ancak bu makalede Kodi Windows uygulamasına odaklanacağız. Hem bir uygulama hem de bir tarayıcı eklentisi olarak Kodi, ücretsiz yayın topluluğu arasında gurur duymaktadır.

Bu nedenle, raporlar kötü amaçlı yazılımların, virüs bulaşmış sistemlerin ve Kodi uygulaması nedeniyle özel bilgilerin kaybının neden olduğu hataları su yüzüne çıkarmaya başladığında, kullanıcı topluluğunu uygulamanın güvenliği ve karşılaşıldığında en iyi nasıl ilerleneceği ile ilgili sorulara yolladı bir eşleştirme hatası. Deneyimli Kodi kullanıcılarının size söyleyeceği gibi, cihazınızı ilk eşleştirmediğiniz sürece OpenLoad'da barındırılan videolara erişemezsiniz.

Bu nedenle, bu makale Kodi'deki Olpair hatasını nasıl düzelteceğinizi gösterecektir . Kodi kutunuzu OpenLoad ile eşleştirmenin zorluğunu anladıktan sonra, OpenLoad ana bilgisayar sitesinden istediğinizi özgürce ve kolayca izleyebilir ve indirebilirsiniz.

Kullanıcılar Olpair.com'da Neden Eşleştirme Hataları Alıyor?

Başlangıçta, Kodi kullanıcılarının cihazlarını Olpair ile eşleştirmeleri gerekmiyordu. Sadece izlemek istedikleri videoyu buldular, bir bağlantıya tıkladılar ve OpenLoad'da barındırılan istenen akış oynatılmaya başladığında arkalarına yaslandılar. Normalde, OpenLoad gibi bir site en azından umursamaz: Site ne kadar çok kullanılırsa, para kazanmak için kullandığı reklamlar o kadar çok kişiye gösterilebilir.

Ancak Kodi uygulaması kısa süre sonra OpenLoad için bir sıkıntı kaynağı oldu. Kodi kullanıcıları akışlarını tarayıcı olmadan kullandıkları için, bu onların Google Analytics'te uygun trafik raporlaması yapmalarını engelledi ve bu da alt satırlarını etkiliyor gibi görünüyordu. Sunucularını kullanarak yayıncıları izleme araçları olmadan, reklam sunmak ve sunucularını kullananları izlemek zorlaştı. Bir süreliğine, akış sunucusu Kodi'nin sunucularını kullanmasını engelledi. OpenLoad'da barındırılan bir videoyu görüntülemeye çalışan kullanıcılar, aşağıdakiler gibi hata mesajları görmeye başladı:

Bu videoyu oynatmak için yetkilendirme gerekiyor. Ağınızdaki cihazları yetkilendirmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin: //olpair.com ve ardından 'Eşleştir'i tıklayın

Yakında bir uzlaşma tasarlandı - Olpair.com.

Olpair, OpenLoad Pair'in kısaltmasıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, kullanıcıların Kodi kutusunu OpenLoad web sitesiyle eşleştirmelerini sağlar. Bu şekilde herkes kazanır. OpenLoad düzgün trafik raporlaması yaparken ve ayrıca platformunda reklam sunarken kullanıcı istediklerini akışa alır.

Bununla birlikte, güvenlik uzmanlarının uyarılarına inanılacaksa, karşılıklı yararların bittiği yer burasıdır. Görünüşe göre Olpair.com web sitesi, medyayı yayınlarken kullanıcının bilgi işlem gücünden yararlanan kripto madenciliği koduyla gömülü. Başka bir deyişle, Olpair.com'da olduğunuzda, makineniz iki şey yapıyor: medyayı oynamak ve sizin rızanız olmadan başkaları için kripto para madenciliği yapmak.

Eşleştirme işleminin kendisinin kullanıcıyı güvenlik ve gizlilik açıklarına açmasıyla birleştiğinde Olpair.com, dikkatli olunması gereken bir web sitesi haline gelir. Eşleştirme sırasında, web sitesi sitenin IP adresini bilgisayarınızın IP adresine bağlar. Bu şekilde konumunuz, zamanınız ve göz atma etkinliğiniz gibi bilgilere erişim kazanır.

Olpair.com'da Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Bu bilgilerin alçakça amaçlarla kullanıldığına dair hiçbir kanıt olmamasına rağmen, bu tür gizlilik ihlallerinin olmadığı anlamına gelmez. İçeriği yayınlamak için bu ortamı kullanmanız gerekiyorsa, önlem alarak hazırlıklı gelmeniz daha iyidir.

 • Bir Güvenlik Yazılımı Kullanın

Kendinizi korumanın en iyi yolu? Sisteminizin güvenliğini sağlamak için Auslogics Anti-Malware gibi bir virüsten koruma yazılımı kullanın. 24/7 gerçek zamanlı koruma etkinken, Olpair.com'u ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza virüs bulaşma şansı çok düşük olur. Web sitesindeki herhangi bir gizli kötü amaçlı yazılım kodunu devre dışı bırakır ve kripto para birimi madenciliği yazılımının makinenizi doğaçlama bir işçiye dönüştürmesini engeller.

Bahsetmiyorum bile, Olpair.com gibi siteleri ziyaret ettiğinizde çok fazla yönlendirme ve açılır pencere var, ancak Auslogics Anti-Malware, yönlendirdiğiniz şüpheli sitelere karşı sizi otomatik olarak sisteminize korsan yazılım indirmelerini engelleyecek şekilde uyaracaktır. veya bir tarayıcı eklentisi olarak yükleme.

 • VPN kullanın

Olpair.com, bilgilerinize erişmek için onlara verdiğiniz IP adresini kullandığından, kendi IP adresiniz yerine onlara başka bir IP adresi vererek bunları tamamen kokunuzdan atabilirsiniz. Bu, yalnızca verilerinizi herhangi bir kötü amaç için kullanma şansına sahip olmadıklarını garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda sizi Olpair (ve Kodi) kullanmanın istenmeyen yasal sonuçlarına karşı korur.

Bir Sanal Özel Ağ (VPN) kullanarak, IP adresinizi VPN tarafından oluşturulan bir sis perdeli IP'nin altına gizlersiniz. Cihazınızdan oluşturulan IP bir Yeni Zelanda veya Amerikan adresini gösterirken Avustralya'da olabilirsiniz. Yinelenen IP, elbette Olpair gibi sitelerdeki herhangi bir izleme yazılımının kancayı, çizgiyi ve platini yutmak zorunda olduğu sahte bilgiler içerecektir.

 • Bağlantıları Gereksiz Şekilde Tıklamayın

Atılması gereken diğer bir adım da herhangi bir yan bağlantıya tıklamamaktır. Sadece eşleştirme sürecine odaklanın ve başka hiçbir şey yapmayın. Bu bağlantılar sizi başka bir yere yönlendirmek üzere programlanmıştır ve bunlara tıklamak, kötü amaçlı yazılımların bilgisayarınıza erişim sağlamasına yönelik açık bir davettir.

Son olarak, eğer yapabiliyorsanız, fazladan parayı hangi akış platformunda izlemek istediğiniz şovu barındırıyorsa aboneliğe harcayın. İçerik seçiminiz bu şekilde sınırlı olabilir, ancak kötü amaçlı yazılımlara, saldırılara ve madencilik girişimlerine karşı savaşmak zorunda kalmayacağınızı bilmenin verdiği iç rahatlığı yaşayacaksınız.

 • Tarayıcınızda Olpair Pop-up'larını Devre Dışı Bırakın

Elbette, Olpair.com'dan pop-up'lar alacaksınız. Sundukları hizmetler karşılığında ödemeye hazır olduğunuzu varsaydıkları fiyatlardan biridir. Doğal olarak, burada ve orada katlanılabilir bir veya iki açılır pencere bulabilirsin. Ancak, her beş saniyede bir içerik bildirimleri ve tarayıcı açılır pencereleri ile boğulduğunuzda, can sıkıcı hale gelir.

Rahatsızlıktan kurtulmak için, hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın, web sitesi için açılır pencereleri devre dışı bırakın, o zaman artık rahatsız olmazsınız. Bunu Chrome'da nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Tarayıcının sağ üst köşesindeki Chrome menü simgesini (üç dikey nokta) tıklayın.
 • Ayarlar'ı tıklayın.
 • Ayarlar sayfasını aşağı kaydırın ve bulduğunuzda Gelişmiş'i tıklayın.
 • "Gizlilik ve güvenlik" e gidin ve "Site ayarları" nı tıklayın.
 • "Pop-up'lar ve yönlendirmeler" i tıklayın.
 • "İzin Ver" seçeneğinin altında Olpair.com'u arayın.
 • Site listeleniyorsa, site adının yanındaki üç dikey noktayı tıklayın.
 • Engelle'yi seçin.
 • Site listelenmemişse, Ekle düğmesini tıklayın, site URL'sini yazın ve Ekle'yi tıklayın.

Olpair için Kodi Çifti Hatası Nasıl Onarılır

Tüm bunları söyledikten sonra, Olpair.com'u kullanmaya çalışırken bir hata ile karşılaşırsanız yapmanız gerekenler burada.

 • Cihazınızı Eşleştirin

Yukarıda belirtildiği gibi, cihazınız eşleşmemişse Kodi'yi kullanırken Olpair'de hatalar almaya devam edeceksiniz. Olpair.com'un bilgilerinize ihtiyacı vardır ve bu nedenle, siz bu bilgileri kolayca alması için bir yol sağlayana kadar size OpenLoad'a erişim sağlamaz. Eşleşmenin anlamı budur.

Auslogics Kötü Amaçlı Yazılım çalıştırdığınız veya iyi bir VPN kullandığınız sürece endişelenmeyin, bu konuda çok fazla endişelenmenize gerek yok. Aynı anda hem bir kötü amaçlı yazılım engelleyici hem de bir VPN kullanıyorsanız, çok daha iyi.

 • Kodi uygulamanızı açın.
 • Tarayıcınızı açın ve Olpair.com'a gidin.
 • Robot olmadığınızı kanıtlamak için bulmacayı doğru yanıtlayın.
 • Cihazınızı OpenLoad ile eşleştirmek için Eşleştir'i işaretleyin.

Tamamlandığında, OpenLoad'da barındırılan istediğiniz içeriği yayınlayabilirsiniz. Ancak, ücretsiz bir kullanıcıysanız, bu hizmet bir seferde yalnızca dört saat kullanılabilir. OpenLoad'a kalıcı olarak erişim sağlamak için ücretli bir üyeliğe abone olmanız gerekir.

 • Kodi Uygulamasında Captcha'yı devre dışı bırakın

Bazı kullanıcılar, Captcha seçeneğini Kodi uygulamasından devre dışı bırakmanın OpenLoad gibi barındırma platformlarındaki kimlik doğrulama sorunlarını gidermeye yardımcı olduğunu ifade etti. Bu platformda barındırılan Kodi akışlarını oynatamıyorsanız denemeye değer.

 • Kodi Uygulamasını başlatın.
 • Soldaki ayarlar bölmesinde Eklentiler'i tıklayın.
 • "Olpair eklentisi" ni sağ tıklayın ve Ayarlar'ı tıklayın.
 • Oynat'a tıklayın.
 • "Captcha içeren barındırıcılar" geçişini bulun ve kapatın.

İşte bu - Kodi'deki çift hatası nasıl düzeltilir. Bu, OpenLoad'da akış yapmaya çalışırken tekrarlayan bir hata alanlar için faydalı olacaktır. Sitede kendinizi korumaya yönelik ipuçları, video barındırma sitelerinin daha korkunç tehlikelerinden kaçınmanıza yardımcı olacaktır.