Roblox hata kodu 267: nedenleri ve çözümleri

Çevrimiçi PC oyunlarını seviyorsanız, Roblox'u duymuş veya hatta oynamış olmalısınız. Bu küresel çevrimiçi oyun platformunun büyük bir hayran kitlesi var. Dünyanın her yerinden kullanıcıları bir araya getirerek diğer geliştiriciler tarafından oluşturulan oyunları oynamalarına olanak tanır. Aynı zamanda insanların yaptıkları oyunları pazarlamalarına da olanak tanır. Bu nedenle, Roblox kapsamlı bir kitaplıkla birlikte gelir ve istediğiniz herhangi bir şey olabilirsiniz. Ayrıca, dünyanın her yerinden rakiplerle rekabet edebilirsiniz.

Ancak, eğlenceye rağmen, Roblox oyuncuları sorunsuz oyun deneyimi yaşamadılar. En yaygın hatalardan biri oyuncuyu oyundan uzaklaştırır. Ayrıca, içerik oluşturuculardan bir yasak mesajı alırlar.

Kullanıcıların aldığını bildirdiği hata mesajlarından bazıları şunlardır:

'Bağlantı kesildi

Oyundan atıldınız (Hata Kodu: 267) '

'Bağlantı kesildi

Bu oyundan atıldınız: Şundan dolayı yasaklandınız: Hile şüphesi (10 saat içinde yasaklanmadı) (Hata Kodu: 267) '

'Bağlantı kesildi

Bu oyundan atıldınız: Üzgünüz! Bu süper gizli oyuna henüz izin verilmedi. (Hata Kodu: 267) '

Hatalardan herhangi birini alırsanız panik yapmayın. Etkilenen tek Roblox oyuncusu sen değilsin.

Bugünkü gönderimizde, Roblox Hata Kodu: 267'den nasıl kurtulacağınıza dair birkaç yöntemi paylaşıyoruz, böylece aksaklığı ortadan kaldırabilir ve sorunsuz bir şekilde oyununuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Roblox Hata Kodu 267 Nedir?

Roblox Hata Kodu: 267, genellikle oyun sırasında görüntülenen ve oyuncunun oyundan atıldığı bir hatadır. Genellikle hata, atılma nedenini açıklayan bir mesajla ekranda görüntülenir. Hata Kodu 267, oyunun geliştiricisi tarafından yerleştirilen bir yönetici komut dosyası aracılığıyla atıldığınızı gösterir.

Tipik olarak, Roblox'un hatayla hiçbir ilgisi yoktur. Aksine, bazıları kontrolünüz dışında olan çok sayıda nedenden dolayı meydana gelebilir. En yaygın suçlu yeni bir hesaba sahip olmaktır. Yani, 30 günden daha eski bir hesabınız varsa, bazı oyunlara bağlanma girişimleriniz boşuna olacaktır.

Tabii ki, oyunun kurallarına aykırı bir şey yapmak hesabınızın açıkça yasaklanmasına neden olacaktır. Roblox Hata Kodu: 267'nin diğer olası nedenleri şunları içerir:

 • Yavaş İnternet bağlantısı - Büyük bir platform olan Roblox, hızlı ve güvenilir bir ağ bağlantısı gerektirir. Dolayısıyla, İnternetiniz yavaşsa, hatayı tetikleyebilir.
 • Yasaklı oyuncu - Belirli bir oyunu oynamaya çalışırsanız ancak atılırsanız, muhtemelen oynamanıza izin verilmez. Roblox oyunları, bir Yasaklama komutunu yürüten bir Yönetici komut dosyasıyla entegre edilmiştir. Yasağı kaldırmak için oyun sahibiyle iletişime geçmelisiniz. Unutmayın, eğer sadece bir oyundan men edilirseniz, hesabınızı geri almanız en az 30 gün sürer.
 • Eksik bileşenler - Makineniz, oyunu yüklemek için gerekli tüm bileşenlere sahip olmalıdır. Aksi takdirde, ekranınızda Hata Kodu 267 açılır.
 • Güvenlik Duvarı - Virüsten koruma yazılımınız oyunu engelliyor olabilir.

Bu nedenle, aşağıdaki düzeltmeleri uygulamaya başlamadan önce, Hata Kodu 267'yi almadan hemen önce ne yaptığınızı düşünün.

Roblox'ta Hata Kodu 267 Nasıl Onarılır

Artık hatanın ne anlama geldiğini ve olası nedenleri bildiğinize göre, Roblox Hata Kodu: 267'yi düzeltmek için gereken adımlar nelerdir? Size sorulduğuna sevindik.

İşte çözümler. Sizin için uygun olanı bulana kadar bunları birbiri ardına deneyin.

1.Çözüm: Desteklenen Bir Tarayıcı Kullanıp Kullanmadığınızı Kontrol Edin

Çevrimiçi olmak için kullanabileceğiniz birkaç tarayıcı vardır. Ancak Roblox hepsini desteklemiyor. Önerilen tarayıcılardan bazıları Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari ve Microsoft Edge'dir.

Buna ek olarak, tarayıcınızı güncel tuttuğunuzdan emin olun. Bu yalnızca olası siber saldırıları önlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tarayıcınızın çoğu çevrimiçi oyunla uyumlu olmasını sağlar.

Windows kullanıcısıysanız, en popüler tarayıcılardan üçünü güncelleme adımları şunlardır:

Microsoft Edge:

 1. Edge'i başlatın, tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan menüye gidin ve Ayarlar'ı seçin.
 2. Sol bölmedeki "Microsoft Edge Hakkında" seçeneğine tıklayın ve Edge, mevcut tüm güncellemeleri otomatik olarak kontrol etmeli ve yüklemelidir.

Google Chrome:

 1. Tarayıcıyı başlatın, menüye gidin (sağ üst köşedeki üç nokta) ve Yardım> Google Chrome Hakkında'yı seçin.
 2. Chrome, tüm güncellemeleri otomatik olarak kontrol etmeli ve yüklemelidir.

Mozilla Firefox:

 1. Firefox'u başlatın, menüyü açın ve Yardım> Firefox Hakkında'yı seçin.
 2. Tarayıcı, güncellemeleri otomatik olarak yüklemelidir.

2.Çözüm: İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Kararsız bir İnternet bağlantınız varsa, bağlantınızda sorun olup olmadığını onaylamak isteyebilirsiniz. Bunu yapmanın bir yolu, aşağıdaki adımları kullanarak İnternet Bağlantıları sorun gidericisini çalıştırmaktır:

 1. Ayarlar penceresini açmak için Win + I kısayol tuşlarına basın.
 2. Güncelleme ve Güvenlik> Sorun Giderme'yi seçin.
 3. İnternet Bağlantılarını arayın ve üzerine tıklayın.
 4. Sorun Gidericiyi Çalıştır'ı seçin ve Windows'un İnternetinizle ilgili olası sorunları tanılamasına, algılamasına ve düzeltmesine izin verin.

Windows herhangi bir sorun bulamazsa ve bir Wi-Fi bağlantısı kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

 1. Yukarıdaki 1. ve 2. adımları tekrarlayın.
 2. Ağ Adaptörünü bulun ve vurgulamak için üzerine tıklayın.
 3. Sorun Gidericiyi Çalıştır'ı seçin ve Windows'un kablosuz adaptörünüzle ilgili sorunları bulup düzeltmesine izin verin.

Kablosuz bağlantınız size sorun çıkardıysa, Ethernet kullanmaya geçmek isteyebilirsiniz.

3. Çözüm: Reklam Engelleyicileri Devre Dışı Bırakın

Çoğu web sitesi, özellikle oyun siteleri, gelir için reklamlara bağlıdır. Kötü haber şu ki, bu reklamlar oldukça rahatsız edici olabilir, her saniye gösterilebilir ve oyunlarınıza müdahale edebilir. Dahası, bazıları kötü niyetli olabilir. Bu yüzden çoğu insan reklam engelleyici kullanıyor.

Ne yazık ki, bu reklam engelleyiciler Roblox sunucularından atılmanın nedeni de olabilir. Bu gerçeği doğrulamak için, reklam engelleyicinizi geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin ve Roblox Hata Kodu: 267'nin hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Olmazsa, suçluyu bulmuşsunuzdur.

Yeniden ortaya çıkarsa, sorun başka yerde yatıyor.

4.Çözüm: İnternet Seçeneklerinizi Sıfırlayın

Bazı oyuncular için, İnternet seçeneklerinin basit bir şekilde sıfırlanması Roblox Hatası 267'yi çözdü. Bunu yapmak için aşağıdaki basit adımları izleyin. Roblox tarafından desteklenen en popüler tarayıcılardan ikisi için internet seçeneklerini nasıl sıfırlayacağınızı göstereceğiz.

Google Chrome

 1. Tarayıcınızı başlatın ve menüyü açın.
 2. Ayarlar> Gelişmiş> Sıfırla ve temizle'ye tıklayın.
 3. "Ayarları orijinal varsayılanlarına sıfırla" seçeneğini seçin ve Ayarları Sıfırla'yı tıklayın.

Microsoft Edge

 1. Yeni Edge tarayıcısını başlatın ve Ayarlar'ı açın.
 2. Sol bölmede Ayarları Sıfırla'yı seçin ve "Ayarları varsayılan değerlerine geri yükle" yazan seçeneğe tıklayın.

5. Çözüm: Hesabınız 30 Günden Daha Eski mi?

Daha önce yeni bir hesabın Roblox'taki oyunlara erişmenizi engelleyebileceğinden ve dolayısıyla Hata Kodu 267'yi tetikleyebileceğinden bahsetmiştik. Bazı oyun geliştiricileri, oyunlarıyla ilgili bazı kurallar belirlemiş olabilir.

Bu nedenle, en iyi seçeneğiniz 30 gün sona erdiğinde o sunucuyu kontrol etmektir. Artık Roblox Hata Kodu: 267'yi almamalısınız.

6.Çözüm: VPN Üzerinden Bağlanmayı Deneyin

Bir VPN, hükümetinizin ve ISS sağlayıcılarınızın çevrimiçi etkinliklerinizi izlemesini engellemek gibi çeşitli yararlı işlevlere sahiptir. Dahası, belirli çevrimiçi oyunları oynarken veya TV şovlarını ve filmleri izlerken coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olabilir.

Bununla birlikte, bir VPN kullanmak birkaç Roblox oyun hayranı için işe yaramış gibi görünüyordu. Öyleyse neden denemiyorsunuz? Dışarıda düzinelerce VPN sağlayıcısı var. Bu nedenle, ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulmak için kapsamlı bir araştırma yaptığınızdan emin olun.

Çoğu VPN hizmeti size bir dizi sunucuya erişim sağlar. Tek yapmanız gereken en hızlı sunucuya bağlanmak ve oyununuzun tadını çıkarmak. Umarım Roblox Hata Kodu: 267'den kurtulur.

7. Çözüm: Ağ Sürücülerinizi Güncelleyin

Ağınızın olması gerektiği gibi çalışması için ağ bağdaştırıcılarının her zaman güncel olması gerekir. Sürücüler, bilgisayarınız ile donanım arasındaki bağlantının düzgün şekilde kurulmasını sağlar.

Doğru sürücü sürümünü yüklemek için, uyumluluk sorunlarıyla karşılaşmamak için bilgisayarınızda zaten yüklü olan mevcut sürümü kontrol etmeniz gerektiğini unutmayın. Ağ sürücülerinizi Windows Aygıt Yöneticisi aracılığıyla güncelleyebilmenize rağmen, en son sürücü sürümlerinin yükleneceği garanti edilmez.

<

Bu nedenle, Auslogics Driver Updater gibi özel bir üçüncü taraf yazılımı kullanmanızı öneririz. Program, tüm sürücüleri aynı anda güncelleyebileceğiniz için size zaman kazandırır. Ek olarak, yalnızca işletim sisteminizle uyumlu sürücülerin kurulmasını sağlar.

Sürücü Güncelleyici yüklendikten sonra bilgisayarınızı güncel olmayan, eksik veya bozuk aygıt sürücüleri açısından kontrol eder.

Tanılama tamamlandıktan sonra, şu anda yüklü sürücülerin tarihlerini ve üreticinin önerdiği en son sürümlerin yayınlanma tarihini içeren ayrıntılı bir bulgu raporu görüntüleyebilirsiniz.

Güncellemeler yüklendikten sonra PC sorunlarıyla karşılaşmaktan korkuyorsanız, yazılımın, yalnızca birkaç tıklama ile değişiklikleri geri almanıza izin veren bir yedekleme özelliği vardır.

7. Çözüm: Roblox'u yeniden yükleyin

Roblox Hata Kodu: 267 çözümlerinden hiçbiri işe yaramazsa, oyunu yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu yapmak, oyunu varsayılan ayarlarına geri getirecek ve oyunlarınızı sorunsuz oynamanıza izin verecektir.

Roblox'u yeniden yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Win + X klavye kısayoluna basın veya "Başlat" ı sağ tıklayın ve "Ayarlar" ı (dişli simgesi) seçin.
 2. "Uygulamalar" ı açın ve PC'nizde yüklü uygulamalar ve özellikler listesinden "Roblox" u bulun.
 3. Bulduğunuzda üzerine tıklayın ve "Kaldır" ı seçin.
 4. Kaldırma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.
 5. Ardından, Microsoft Store'a gidin ve Roblox'u yeniden yükleyin.

Yeni kurulumla, Roblox Hata Kodu 267'ye girme korkusu olmadan oyunlarınızın tadını çıkarmalısınız.

İyi şanslar ve sizin için hangi çözümün işe yaradığını bize bildirin.