Windows 10'da iCloud'un şifre sormasını nasıl engelleyebilirim?

iCloud, Apple'ın sunduğu popüler bir bulut depolama ve bilgi işlem hizmetidir. Apple, bulut hizmetlerini olabildiğince çok kişinin kullanmasını istediği için PC kullanıcıları için bir Windows uygulaması geliştirmek zorunda kaldı. İCloud uygulaması mükemmel olmaktan uzak ve OS X'teki muadili kadar iyi değil, ancak bu beklenen bir şey. PC için iCloud uygulaması çoğunlukla iyi.

Bununla birlikte, kullanıcılar bazen iCloud uygulamasıyla ilgili sorunlarla karşılaşır. Bu kılavuzda, iCloud uygulamasının kullanıcılardan şifrelerini girmelerini istemeye devam ettiği (art arda girişlerden sonra bile) belirli bir sorunu incelemeyi amaçlıyoruz.

Windows 10'da iCloud neden her zaman bir parola istiyor?

İCloud'un sürekli parola taleplerinin Windows'taki iCloud uygulamasındaki hatalara veya tutarsızlıklara bağlı olduğuna inanıyoruz. Sorunun programın kodundaki düzensizliklerle ilgisi olmadığında, iCloud sunucularına bağlanmış olabilir. Veya internet bağlantısı kurulumunuz bile sorumlu olabilir.

Çoğu kullanıcı, kimlik bilgilerini girerek oturum açar, 10-15 dakika boyunca oturum açmış durumda kalır ve ardından hesaplarının parolasını yeniden girmelerini isteyen bir uyarı alırlar. Bu sorunlu olay oldukça sinir bozucu ve can sıkıcı.

Şimdi size iCloud'un bir Windows PC'de şifre sormayı nasıl durduracağını göstermeye devam edeceğiz. İşte başlıyoruz.

Windows'ta iCloud'un tekrar tekrar parola istemesi nasıl engellenir

Parola girişi istemleriyle sizi rahatsız etmemesi için iCloud'u almaya çalışmanız gereken birkaç şey vardır. Çözümleri aşağıda özetlediğimiz sıraya göre incelemenizi tavsiye ederiz.

 1. İCloud'un kapalı olup olmadığını kontrol etmek için biraz araştırma yapın:

İCloud parola isteği sorununu çözmek için karmaşık prosedürlerde size yol göstermeden önce, iCloud'un kapalı olup olmadığını öğrenmek için internette biraz araştırma yapmanızı istiyoruz. Belki de, Apple'ın bulut hizmeti için sunucusu boğulmuş, bu da bilgisayarınızdaki iCloud uygulamasının hatalı çalıştığı anlamına geliyor çünkü sunucuyla olan bağlantısı sürekli kopuyor.

Bunu yap:

 • Tercih ettiğiniz web tarayıcısı uygulamasını açın. Tarayıcı uygulamasını görev çubuğunuzdaki simgesine tıklayarak veya masaüstünüzdeki kısayoluna çift tıklayarak açabilirsiniz.
 • Tip Elma sistem durumunu penceresinin üst kısmında URL kutusuna veya adres alanına.
 • Google'da bu anahtar kelimeleri sorgu olarak kullanarak bir arama görevi çalıştırmak için cihazın düğmesindeki Enter düğmesine basın.
 • Google sonuçlar sayfası açıldığında, genellikle Destek - Sistem Durumu - Apple olan ilk girişi tıklamanız gerekir .

Şimdi Apple'ın sitesindeki ilgili sayfaya yönlendirileceksiniz.

 • Listelenen uygulamaları ve hizmetleri gözden geçirin. İCloud girişlerinin durumlarını kontrol edin.

Tüm iCloud bağımlılıklarında yeşil nokta varsa, muhtemelen iCloud ile her şey yolunda demektir.

Bir adım daha ileri gidebilir ve diğer kullanıcıların sizinle aynı sorunu yaşayıp yaşamadığını görmek için uygulamalar ve hizmetler için kesinti sürelerini bildiren web sitelerini kontrol edebilirsiniz. Aynı sorunun diğer insanların bilgisayarlarında da ortaya çıktığını gösteren hiçbir şey bulamazsanız, bu olayı sizin durumunuzdaki sorunun bir aykırı değer olduğuna dair bir onay olarak kabul etmelisiniz, bu da işleri düzeltmek için biraz çalışmanız gerektiği anlamına gelir.

Öte yandan, aynı sorunu yaşayan başka insanlar bulursanız, sorunun sizin tarafınızdan değil (Apple'ınkinden) olma ihtimali yüksektir. Bununla birlikte, böyle bir senaryoda, konu Apple'ın dikkatini çekecek kadar yaygın olmadığından, sorunları onlara açıklamak için Apple desteğine başvurmak isteyebilirsiniz. Muhtemelen size bir şekilde yardımcı olabilirler.

 1. Oturumu kapatın ve ardından tekrar oturum açın:

Bulut hizmetinin, hesabınızdan çıkış yapıp tekrar oturum açarak parolanızı tekrar tekrar sormasını önlemek için hesabınızın iCloud kurulumundaki değişiklikleri zorlayabilirsiniz. Birçok kullanıcı bu görevi gerçekleştirerek sorunu çözmeyi başardı.

Bu talimatlar her şeyi kapsar:

 • Öncelikle bilgisayarınızda iCloud uygulamasını açmanız ve profilinize veya hesap ayarlarınıza gitmeniz gerekir.
 • Oturumu kapat seçeneğine tıklayın. İCloud'un oturumunuzu kapatmasını bekleyin.
 • Şimdi, iCloud uygulamasını kapatmanız ve diğer aktif programları sonlandırmanız gerekir.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • Sisteminiz açıldığında, iCloud uygulamasını çalıştırmanız ve ardından kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açmanız gerekir.
 • Şimdi, parola isteminin daha önce olduğu gibi çıkıp çıkmadığını görmek için elinizden geldiğince etrafta kalmalı veya iCloud uygulamasını kullanmalısınız.

Parola istekleri devam ederse, özellikle cep telefonunuzda (iPhone) olmak üzere tüm platformlarda iCloud'dan çıkış yapmanızı, ilgili cihazları yeniden başlatmanızı ve ardından iCloud'a tekrar giriş yapmanızı öneririz. Kapsamlı oturum kapatma ve oturum açma işlemlerinden sonra, işler muhtemelen daha iyi hale gelecektir.

 1. İCloud'u yönetici olarak çalıştırın:

Burada, tekrarlanan oturum açma istekleriyle ilgili iCloud sorunlarının, bazı görevleri gerçekleştirmek için belirli izinler veya haklardan yoksun başvuru sürecine bağlı olduğunu varsayıyoruz. Bu nedenle, programın sonuçlarını iyileştirmek için iCloud uygulamasını yönetici olarak çalıştırmanız iyi olacaktır.

Windows'ta, bir uygulamayı yönetici olarak çalıştırdığınızda, sisteminiz uygulamaya üst düzey ayrıcalıklar sağlamak için belirli talimatlar alır. Uygulama daha sonra herhangi bir kısıtlama, kesinti veya aksaklık olmaksızın yapmak istediği her şeyi yapabilecektir. iCloud, uygulaması işini yapmak için daha fazla güç aldıktan sonra sizden parolanızı istemeyi bırakabilir.

İCloud'u yönetici olarak çalıştırmak için izlemeniz gereken talimatlar şunlardır:

 • Öncelikle, iCloud uygulamasını kapatmanız ve ayrıca işleminin hiçbir örneğinin çalışmadığını doğrulamanız gerekir.

Görev Yöneticisi uygulamasında bir şeyleri onaylamanız gerekir. Adımlara devam edin:

 • Görev Yöneticisi uygulamasını açın. Ctrl + Shift + Escape klavye kısayolu burada işi yapar.
 • Görev Yöneticisi penceresi açıldığında, İşlemler sekmesi altındaki listeleri gözden geçirmeniz gerekir.
 • İCloud ile ilgili bileşenlerin hala etkin olup olmadığını görmek için Arka Plan işlemleri sekmesi altındaki girişleri kontrol edin.
 • Bir iCloud öğesi bulursanız, vurgulanması için üzerine tıklamanız ve ardından Görevi sonlandır düğmesine (Görev Yöneticisinin sağ alt alanı çevresinde) tıklamanız gerekir.

Windows şimdi iCloud öğesi için işlemleri sonlandırmak için çalışacaktır.

 • Arka plan işlemleri altındaki listeye geri dönmek isteyebilirsiniz. Başka bir iCloud öğesi bulursanız, onu yere bırakmak için aynı görevi gerçekleştirmeniz gerekir.
 • Bu noktada, tüm iCloud bileşenlerini sonlandırdığınızı varsayarsak, Görev Yöneticisi penceresini kapatmanız gerekir.
 • Masaüstünüze geri dönün.
 • İCloud kısayolunu bulun ve mevcut içerik menüsünü görmek için üzerine sağ tıklayın.
 • Görüntülenen seçenekler listesinden Yönetici olarak çalıştır'ı seçmelisiniz.
 • İCloud penceresi açıldıktan sonra, her zaman parola soran iCloud'un tamamen çözülüp çözülmediğini görmek için beklemeniz ve bir şeyleri gözlemlemeniz gerekir.

Yönetici olarak iCloud'u çalıştırmak, bulut uygulamasının rahatsız edici parola girişi isteklerini getirmesini durdurmak için yeterliyse, bilgisayarınızı her zaman iCloud'u yönetici olarak çalıştıracak şekilde yapılandırmanız iyi olur. Kalıcı değişiklik biraz riskli olabilir çünkü öngörülebilir bir gelecek için üçüncü taraf bir uygulamaya tam ayrıcalıklar vermenizi gerektirir (uzun bir süre gibi görünüyor).

Yapılandırmayı kalıcı hale getirmek istiyorsanız (bilgisayarınızın iCloud uygulamasını her zaman yönetici olarak çalıştırmasını sağlamak için), şu adımları izlemeniz gerekir:

 • İCloud kısayolunu, yürütülebilir dosyayı veya başlatıcıyı bulun ve ardından mevcut içerik menüsünü görmek için üzerine sağ tıklayın.
 • Ortaya çıkan seçeneklerden Özellikler'i seçmelisiniz.

İCloud kısayolu, başlatıcısı veya çalıştırılabilir dosyasının Özellikler penceresi şimdi görüntülenecektir.

 • Uyumluluk sekmesine tıklayın (oraya gitmek için).
 • Bu seçeneği seçmek için Bu programı yönetici olarak çalıştır onay kutusuna tıklayın .
 • Uygula düğmesine tıklayın ve ardından iCloud uygulaması için yeni başlatma yapılandırmasını kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın.
 1. Yazılım çakışmalarını kontrol edin; soruna neden olan uygulamaları kaldırın:

Windows'ta iCloud uygulaması tarafından yürütülen işlemleri aksattığı veya bunlara müdahale ettiği bilinen bazı uygulamalar vardır. Outlook uygulaması böyle bir uygulamadır. Bilgisayarınızda Outlook istemcisini kullanıyorsanız, iCloud'un parola istemesini önlemek için ondan kurtulmanız gerekebilir.

Outlook uygulaması olmadan yapamazsanız, birbirleriyle çakışmalarını önlemek için hem Outlook hem de iCloud yapılandırmalarında değişiklik yapmanız gerekir. Bazı kullanıcılar, iCloud'un kalıcı parola taleplerini durdurmak için iCloud'daki senkronizasyon seçeneğini devre dışı bırakmak zorunda kaldı. Sizin durumunuzdaki sorunu da aynı şekilde çözebilirsiniz. İşler iyi giderse, Outlook uygulamasını kaldırmanız gerekmeyecek.

Bunu dene:

 • Öncelikle, iCloud'u açmanız ve kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açmanız gerekir.

Hesabınızı kullanarak iCloud'a girdikten sonra, bir sonraki görevi hızlı bir şekilde (veya iCloud'un kimlik bilgilerinizi tekrar girmenizi istemeden önce yeterince hızlı) gerçekleştirmeniz gerekir.

 • Hesap ayarları ekranınıza veya profil yapılandırma menünüze gidin.
 • Bu öğelerin seçimini kaldırmak için Posta, Kişiler, Takvimler ve Görevler onay kutusunu tıklayın.
 • Uygula düğmesine tıklayın.
 • Değişiklikleri kaydedin, iCloud uygulamasını kapatın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • Kimlik bilgilerinizi kullanarak iCloud'da oturum açmayı deneyin ve parola isteği isteminin tekrar gelip gelmediğini (önceki gibi) görmek için olabildiğince orada kalın.

Önceki işlemde (yukarıda) iCloud yapılandırmasında yaptığınız değişiklikler, iCloud'un parolanızı girmenizi isteyerek sizi rahatsız etmesini önlemek için yeterli işlemi yapmadıysa, Outlook uygulamasında iCloud eklentisini devre dışı bırakmanız gerekir. Belki de Outlook uygulaması ile iCloud uygulaması arasındaki bağlantılar koptuğunda, iCloud'un davranışı daha iyi hale gelecektir.

Bunu dene:

 • Öncelikle, Outlook simgesine (görev çubuğunuzda olabilir) tıklayarak veya Outlook kısayoluna (muhtemelen masaüstünüzde olacaktır) çift tıklayarak Outlook uygulamasını açmanız gerekir.
 • Outlook penceresi açıldığında, Dosya'ya (pencerenin sol üst köşesinde bulunan seçenek) tıklamanız gerekir.
 • Şimdi Dosya menüsü ekranında olduğunuzu varsayarsak, pencerenin sol alt köşesine bakmanız ve ardından Seçenekler'e tıklamanız gerekir.

Outlook için Seçenekler penceresi şimdi görüntülenecektir.

 • Soldaki listeye bakın. Eklentiler'e tıklayın.
 • Şimdi, iCloud Outlook Eklentisinin var olup olmadığını kontrol etmek için sağdaki bölmeye bakmanız gerekir (Etkin Uygulama Eklentileri altında).
 • İCloud Outlook Eklentisini bulursanız, Yönet için COM Eklentilerini (pencerenin altındaki parametre) seçmeniz gerekir .
 • Git'e tıklayın.

COM Eklentileri penceresi şimdi açılacaktır.

 • Bu parametrenin seçimini kaldırmak için iCloud Outlook Eklentisi onay kutusunu tıklayın.
 • Tamam düğmesine tıklayın.
 • Şimdi, Seçenekler menüsünden çıkmalı ve ardından Outlook uygulamasını kapatmalısınız.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • İCloud uygulamasını çalıştırın ve ardından iCloud'un artık parola istemediğini doğrulamak için gerekli testleri çalıştırın.

Aynı iCloud parola sorunu devam ederse, iCloud Outlook Eklentisinin listelendiği COM Eklentileri penceresine ulaşmak için yukarıdaki adımları izlemeniz ve ardından bu seçeneği kaldırmanız gerekir. Outlook için eklenti kurulumunda yaptığınız değişiklikleri kaydetmeniz (bu adım geçerliyse) ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Ve evet, burada da yine de iCloud'u çalıştırmalı, kimlik bilgilerinizi kullanarak bulut hizmetinde oturum açmalı ve ardından işlerin daha iyi yönde değişip değişmediğini görmek için durumu beklemeli veya gözlemlemelisiniz.

Outlook uygulamasını kullanmazsanız, iCloud ile çakışan programları belirlemek için biraz araştırma yapmanız iyi olur.

Her durumda, soruna neden olan uygulamayı belirledikten sonra, standart kaldırma prosedürlerinden birini kullanarak kaldırmanız gerekir. Kaldırma görevini Ayarlar'daki Uygulamalar ekranından veya Denetim Masası'ndaki Programlar ve Özellikler ekranından başlatabilirsiniz, ancak (en iyi sonuçları elde etmek için), ikincisi aracılığıyla yapmanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Windows düğmesi + R harfi klavye kısayolunu kullanarak Çalıştır uygulamasını çalıştırın.
 • Küçük Çalıştır penceresi veya iletişim kutusu açıldığında , oradaki metin kutusuna cpl yazmanız gerekir .
 • Windows'u kodu çalıştırmaya zorlamak için, klavyenizdeki Enter düğmesine basmanız gerekir (veya aynı sonuç için Çalıştır penceresindeki Tamam düğmesini tıklayabilirsiniz).

Sen üzerine sona erecek Kaldır bir program Kontrol Paneli uygulamasında ekranı.

 • Uygulamalar listesine gidin, soruna neden olan uygulamayı bulun ve ardından mevcut menü listesini görmek için üzerine sağ tıklayın.
 • Kaldır'ı seçin.

Bilgisayarınız şimdi soruna neden olan uygulama için kaldırıcı veya kaldırma sihirbazı penceresini açacaktır.

 • İleri veya Kaldır düğmesine tıklayın (neyin geçerli olduğuna bağlı olarak).
 • İstenmeyen uygulamayı kaldırmak için uygun parametreleri belirleyin ve ekrandaki talimatları izleyin.
 • Tüm kaldırma işlemleri tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.
 • İCloud'u açın (her zamanki gibi). Sürekli şifre taleplerinin sizi hala rahatsız edip etmediğini görmek için uygulamayı olabildiğince uzun süre kullanın.
 1. İCloud'u farklı bir Windows derlemesi için uyumluluk modunda çalıştırın:

Burada, iCloud kodunun bilgisayarınızda çalışan Windows (10) işletim sistemi için yeterince optimize edilmediğini varsayıyoruz. Bu, talep anlamsız olsa bile parola istemini tetikleyen düzensizlikleri veya tutarsızlıkları açıklayabilir. Varsayımımız doğruysa, sorunu çözmek için en iyi seçeneğiniz, iCloud'a çalışabileceği daha optimize (veya kararlı) bir Windows platformu sağlamanızı gerektirir.

Bir uygulamayı belirli bir Windows sürümü veya yineleme için uyumluluk modunda çalıştırdığınızda, bilgisayarınız, seçilen Windows sürümüne benzer bir ortamda uygulama işlemine yönelik işlemleri yürütmek için belirli talimatlar alır. Windows, seçilen işletim sistemi yinelemesini taklit eder veya uygulamanın o işletim sistemi ortamında çalıştığına inanması için çalışmalarını taklit etmeye çalışır.

Uyumluluk modu düzeltmesi yoluyla bir parola sorunu isteyen iCloud'u çözmeyi başaran kullanıcıların büyük çoğunluğu, bilgisayarlarını Windows 7 için uyumluluk modunda iCloud'u çalıştıracak şekilde yapılandırdı. Bu nedenle, bu Windows sürümünü (özellikle) ne olduğunu görmek için elde ettiğiniz sonuçlar. İşler onunla yolunda gitmezse, diğer Windows sürümlerini veya yinelemelerini denemeniz gerekecektir.

Microsoft Store'dan indirilen iCloud uygulamasını kullanıyorsanız, önerilen prosedür sizin için geçerli değildir. Mağazadan alınan uygulamaları eski Windows sürümleri için uyumluluk modunda çalıştıramazsınız. Düzeltmeyi burada kullanmanız gerekiyorsa, önce Microsoft Store'dan edindiğiniz iCloud uygulamasını kaldırmanız, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız, web tarayıcınızı açmanız, Apple'ın sitesindeki iCloud indirme sayfasına gitmeniz ve ardından masaüstünü indirip yüklemeniz gerekir. iCloud uygulaması (eski program).

Her neyse, iCloud'u farklı bir Windows derlemesi için uyumluluk modunda çalıştırmak için izlemeniz gereken talimatlar şunlardır:

 • Öncelikle, Windows Başlat menüsüne gitmelisiniz (Windows düğmesine basarak veya masaüstü ekranınızdaki Windows simgesine tıklayarak).
 • Metin kutusunda ( yazmaya başladığınız anda görünen) iCloud'u arayın .
 • İCloud (Uygulama), döndürülen sonuçlar listesindeki ana giriş olarak göründüğünde, mevcut içerik menüsünü görmek için üzerine sağ tıklamanız gerekir.
 • Dosya konumunu aç'ı seçin.

Şimdi bir Dosya Gezgini penceresinde iCloud kurulum klasörüne (dosyalarını veya girişlerini barındıran) yönlendirileceksiniz. Yürütülebilir ana iCloud vurgulanacaktır (konumun içinden geldiğinizden beri).

 • Şimdi, mevcut menü seçeneklerini görmek için vurgulanan iCloud yürütülebilir dosyasına sağ tıklamanız gerekir.
 • Özellikler'i seçin.

Seçilen iCloud yürütülebilir dosyasının Özellikler penceresi şimdi görüntülenecektir.

 • Oraya gitmek için Uyumluluk sekmesine tıklayın.
 • Bu programı uyumluluk modunda çalıştır kutusunu tıklayın. Evet, önce bu parametreyi seçmelisiniz.
 • Mevcut seçenekleri (farklı Windows sürümleri ve yapıları) görmek için ilgili parametrenin altındaki açılır menüye tıklayın.
 • Windows 7'yi seçin.
 • Şimdi, iCloud'un yeni başlatma yapılandırmasını kaydetmek için Uygula düğmesine ve ardından Tamam düğmesine tıklamanız gerekir.
 • Şimdi, Windows Başlangıç ​​ekranına geri dönmeli , iCloud'u aramalı ve ardından uygulamayı açmak için iCloud girişini tıklamalısınız.
 • Kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın (gerekirse) ve ardından bu sefer ne olacağını görmek için bekleyin.

Parola talep sorunu devam ederse, Windows sürümünü seçebileceğiniz Özellikler penceresine gitmek için yukarıdaki aynı adımları uygulamanız gerekir, bu sefer başka bir pencere yinelemesi seçin (örneğin Windows 8'i seçebilirsiniz), değişiklikleri kaydedin (Uygula ve Tamam düğmelerine tıklayarak) ve ardından işleri tekrar test etmek için iCloud'u çalıştırın. Sizin için uygun olanı bulana kadar mümkün olduğunca çok sayıda Windows sürümünü veya yinelemesini denerken aynı görevi tekrarlayabilirsiniz.

 1. Soket hatasını çözmek için Komut İstemi'ni kullanın:

Burada, iCloud şifre taleplerinizle ilgili mücadelelerinizin internet bağlantı kurulumunuzun bozulmasına bağlı olduğunu varsayıyoruz. Bilgisayarınız büyük olasılıkla bir soket hatasıyla başa çıkamadı, bu nedenle işleri kendi başınıza yapmanız gerekir. Hatayı çözmek için yükseltilmiş bir Komut İstemi penceresinde belirli bir komutu yürütmeniz yeterlidir.

Bunu yap:

 • Cihazınızın klavyesindeki Windows düğmesine basın (ve basılı tutun) ve ardından X harfinin düğmesine bir dokunun.
 • Yetkili Kullanıcı menüsünü oluşturan uygulamalar ve seçenekler açıldığında, bu programı açmak için Komut İstemi'ne (Yönetici) tıklamanız gerekir.
 • Şimdi Evet düğmesine tıklamanız gerekir - Kullanıcı Hesabı Denetimi istemi gelirse.
 • Şimdi Komut İstemi penceresinde olduğunuzu varsayarsak, bu komutu oradaki alana yazmanız gerekir:

netsh winsock sıfırlama

 • PC'nizin klavyesindeki Enter düğmesine basın.

Windows şimdi internet kurulumunuzdaki değişiklikleri zorlamak için winsock sıfırlama görevini gerçekleştirecek. Hepsi bu kadar.

 • Komut İstemi uygulamasını kapatın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 • İCloud'u açın ve ardından tekrarlanan parola isteği sorununun çözüldüğünü onaylamak için ilgili testi çalıştırın.

İPUCU:

PC'nizin tehditlere karşı savunma kurulumunu iyileştirmek istiyorsanız, Auslogics Anti-Malware'i almak isteyebilirsiniz. Bu programla, en üst düzey koruma katmanları, yeni tarama işlevleri ve kötü amaçlı öğeleri bilgisayarınızdan uzak tutmada önemli roller oynayacak diğer özellikler (veya eklemeler) elde edersiniz. Değişmez bir şekilde, bilgisayarınız eskisinden daha iyi korunmaya son verecek - ve bu sizin için mükemmel bir sonuç.

Windows 10 bilgisayarında her zaman bir parola sorunu isteyen iCloud'u düzeltmeye çalışabileceğiniz diğer şeyler

Henüz iCloud'un tekrar tekrar parola istemleri getirmesini engellemenin bir yolunu bulamadıysanız, yapılacaklar listemizdeki çözümleri ve geçici çözümleri denemeniz gerekir.

 1. İCloud'dan çıkış yapın ve ardından tekrar oturum açın (her yerde):

Burada, iCloud hesabınızın Apple sunucularıyla tüm etkin bağlantıları kesmesini sağlamak için tüm platformlarda (iPhone'lar, iPad'ler, Mac'ler, PC'ler ve diğerleri) iCloud hesabınızdan çıkış yapmanızı öneririz. Şimdi PC'nizde iCloud hesabınıza giriş yaparak (parola isteği sorunu ile mücadele ettiğiniz platform) ve çalışmaların stabilize olup olmadığını görmek için bir süre bekleyerek devam etmelisiniz. İşler yolunda giderse, diğer platformlarda iCloud'da hesabınızda oturum açabilirsiniz.

 1. Hesap şifrenizi değiştirin:

Bazı kullanıcılar, yalnızca şifrelerini değiştirerek (ve Apple'ın hesaplarını, şifre değişikliği talebinin yapıldığı aygıtın yanı sıra her yerde imzalamasına izin vererek) iCloud'u çözmeyi başardılar. Parolanızı bir Apple cihazında (tercihen iPhone) değiştirmenizi ve oradaki işinize devam etmenizi öneririz. Ardından, yeni şifreyi kullanarak bilgisayarınızda iCloud'a giriş yapmanız gerekecektir.

 1. Temiz bir önyükleme yapın; Windows'u güvenli modda başlatın: İzole işletim sistemi ortamlarında veya platformlarında işleri test edin.
 1. Başka bir Apple Kimliği veya hesabı deneyin.
 1. Windows için eski iCloud sürümlerini deneyin.
 1. Web tarayıcınızda iCloud'u kullanın (ve uygulamayı kullanmayı bırakın).
 1. İCloud'u kullanmayı bırakın; Farklı bir firmanın (örneğin Google Drive) bir bulut hizmetini deneyin.