Ya Escape from Tarkov Windows 10'da çökmeye devam ederse?

Escape from Tarkov gibi zorlu bir oyunda yoğun bir görevdeyken karşılaşmak isteyeceğiniz son zorluk, rastgele çökmeler gibi gerçek hayattaki bir sorundur.

Escape from Tarkov'da çökme sorunları yaşıyorsanız, bu sorundan kurtulmak için uygulayabileceğiniz düzeltmeler vardır. Bu makalede, bu düzeltmeleri nasıl uygulayacağınız konusunda size yol gösterecek adımlar bulacaksınız.

Sisteminizin Escape from Tarkov'u çalıştıracak özelliklere sahip olduğundan emin olun

Bilgisayarların farklı şekilde üretildiği yaygın bir bilgidir. Sisteminizin diğer video oyunlarını kolayca oynayabilmesi, Escape from Tarkov'u sorunsuz çalıştırmak için gereken her şeye sahip olduğu anlamına gelmez. Bilgisayarınız oyunu çalıştırmak için bir veya daha fazla gereksinimi karşılayamadığı için çökme sorunuyla karşı karşıya olma ihtimaliniz var.

Bu nedenle, oyunda sisteminizi ve ayarlarınızı değiştirmeye başlamadan önce, bilgisayarınızın doğru kaynakları paketlediğini onaylayarak başlayın.

Oyunun minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini aşağıda bulacaksınız. Ayrıca, bilgisayarınızın bunları karşılayıp karşılamadığını nasıl doğrulayacağınızı da göstereceğiz.

Escape from Tarkov Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit); Windows 8 (64 bit); Windows 10 (64 bit)

CPU: Intel Core 2 Duo veya Core i3 2,4 GHz; AMD Athlon, Phenom II 2,6 GHz

Sistem Belleği: 8 GB RAM

GPU: 1 GB VRAM ile DX11 uyumlu

Ses Kartı: DirectX uyumlu

Disk Alanı: En az 8 GB boş depolama alanı

Escape from Tarkov Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit); Windows 8 (64 bit); Windows 10 (64 bit)

İşlemci: Intel Core i5, i7 3,2 GHz; AMD FX, Athlon 3.6 GHz

Sistem Belleği: 12 GB RAM

GPU: 2 GB VRAM veya daha fazlası ile DX11 uyumlu

Ses Kartı: DirectX uyumlu

Disk Alanı: En az 8 GB boş depolama alanı

Bilgisayarınızın teknik özelliklerini kontrol etme:

 1. Ayarlar uygulamasını açmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Hızlı Erişim menüsünde Ayarlar'ı seçin. Uygulamayı açmak için Windows ve I tuşlarına aynı anda dokunabilirsiniz.
 2. Ayarlar ana ekranı açıldıktan sonra, Sistem simgesine tıklayın.
 3. Sistem arayüzüne ulaştığınızda, sol bölmeye geçin, aşağı kaydırın ve ardından Hakkında'ya tıklayın.
 4. Şimdi, ana pencereye (Hakkında sekmesi) gidin ve Cihaz Özellikleri altında sisteminizin özelliklerini kontrol edin. Burası CPU'nuzun markasını, modelini ve mimarisini ve RAM boyutunuzu diğerlerinin yanı sıra göreceğiniz yerdir.
 5. Ne kadar depolama alanınız olduğunu kontrol etmek istiyorsanız, masaüstünüzdeki Bu PC'ye çift tıklayın ve Aygıtlar ve Sürücüler'e gidin.
 6. Ekran bağdaştırıcınızın ayrıntılarını kontrol etmek için şu adımları izleyin:
 • Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Çalıştır'ı seçin.
 • Çalıştır açıldıktan sonra, metin kutusuna "dxdiag" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve Tamam düğmesine tıklayın veya Enter tuşuna basın.
 • DirectX Tanı Aracı penceresi göründükten sonra, Ekran sekmesine gidin ve grafik kartınızın markası ve modeli ve sürücü sürümü gibi ayrıntılarını kontrol edin.

Oyunun en son güncellemesini yükleyin

Escape from Tarkov'un en son güncellemesini yüklemekte geriyseniz, bunu yapmayı deneyin. Battlestate Games, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana bir dizi güncelleme yayınladı. Bu güncellemeler, performansı artırmaya ve genel hataları ve aksaklıkları gidermeye yöneliktir. Karşılaştığınız çökme sorununun temel nedeninin bir güncellemede düzeltilmiş olması mümkündür.

Oyunu güncellemek sorunu çözmezse, sonraki çözüme geçin.

Windows 10 Media Feature Pack'i yükleyin

0.12.4 güncellemesinden sonra, bazı oyuncular oyunlarının aniden çökmeye başladığını bildirmeye başladı. Bu sorunun nedeni bilinmemektedir, ancak oyuncular bir baskın başlatmaya çalıştıktan sonra oyun çökme eğilimindedir. Karşılaştığınız sorun buysa, Windows 10 Media Feature Pack'i indirip yükleyerek kolayca kurtulabilirsiniz.

Özellik paketi esas olarak, bölgeleri Windows 10'un önceden yüklenmiş Media Feature Pack ile gönderilmesini engelleyen kullanıcılara adanmıştır. Bunun neden sorunu çözdüğüne dair bir açıklama yok ve Battlestate Games gelecekte bir düzeltme yayınlayabilir. Bundan önce, özellik paketini indirip yükleyebilir veya bilgisayarınız bu özellikle birlikte geldiyse Kontrol Panelinden etkinleştirebilirsiniz.

Escape from Tarkov'u yönetici olarak çalıştırın

Karşılaştığınız rastgele çökmeler, oyunun izin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. PC video oyunları, yoğun grafik işleme ihtiyaçları nedeniyle mevcut her sistem kaynağına ihtiyaç duyar. Maalesef gerekli izinlere sahip değillerse ihtiyaç duydukları kaynaklara erişemeyecekler.

Bu durumda oyunu yönetici olarak çalıştırarak sorunu çözebilirsiniz. Bunu yapmak için, kullanıcı hesabınızın yönetici ayrıcalıklarına sahip olması gerekir:

 1. Oyunun masaüstü kısayolunu bulun, sağ tıklayın ve ardından Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın.
 2. Masaüstü kısayolunuz yoksa, bir Dosya Gezgini penceresi açın, oyunun kurulum klasörüne gidin, ardından EXE dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
 3. Kurulum klasörü C: \ Program Files \ Escape_From_Tarkov konumunda bulunmalıdır.
 4. Özellikler penceresi açıldıktan sonra Uyumluluk sekmesine gidin ve "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
 5. Tamam düğmesine tıklayın, ardından çökme sorununu kontrol edin.

Özel grafik kartınızda Escape from Tarkov'u çalıştırın

Bilgisayarınızda iki ekran kartı varsa, sisteminizin oyunu tümleşik kartta çalışmaya zorlaması nedeniyle çökme sorunu meydana gelebilir. Tümleşik grafik kartları, Escape from Tarkov gibi oyunlarla birlikte gelen ağır video işlemlerini yürütmek için tasarlanmamıştır. Sorunu burada çözecekseniz, oyunu özel GPU'nuzda çalışmaya zorlamanız gerekir.

Oyunu özel karta sabitlemenin farklı yolları vardır: Ayarlar uygulamasını, NVIDIA Kontrol Panelini ve AMD Radeon Ayarlarını kullanabilirsiniz.

NVIDIA Kontrol Panelini Kullanma:

 1. Masaüstünüze sağ tıklayın ve içerik menüsünde NVIDIA Denetim Masası'na tıklayın.
 2. Uygulama göründüğünde, sol bölmeye gidin ve 3B Ayarları ağacının altındaki 3B Ayarlarını Yönet'e tıklayın.
 3. Sağ bölmeye gidin, Genel sekmesinde kalın ve ardından Tercih Edilen Grafik İşlemcisi açılır menüsünde "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" seçeneğine tıklayın.
 4. Bundan sonra Program Ayarları sekmesine gidin.
 5. "Özelleştirmek için bir program seçin" açılır menüsünde, Escape from Tarkov'a tıklayın. Oyunu menüde bulamazsanız, Ekle'ye tıklayın, ardından Escape from Tarkov'un kurulum klasörüne gidin ve çalıştırılabilir dosyasına çift tıklayın.
 6. Şimdi, "Bu program için tercih edilen grafik işlemcisini seçin" menüsüne gidin ve "Yüksek performanslı NVIDIA işlemci" yi seçin.
 7. Değişikliklerinizi kaydetmek için Uygula düğmesine tıklayın, ardından kilitlenme sorununu kontrol edin.

AMD Radeon Ayarlarını Kullanma:

 1. Masaüstünüze sağ tıklayıp içerik menüsünden AMD Radeon Ayarları'nı seçerek AMD Radeon Ayarlarını çağırın. Ayrıca Başlat menüsünde uygulamayı arayabilir ve başlatabilirsiniz.
 2. AMD Radeon Ayarları açıldığında, pencerenin en üstüne gidin ve Sistem'e tıklayın.
 3. Sistem arayüzü açıldıktan sonra uygulamanın sağ üst köşesindeki Değiştirilebilir Grafikler seçeneğine tıklayın.
 4. Değiştirilebilir Grafikler arayüzü göründüğünde, Çalışan Uygulamalar görünümünü varsayılan olarak göreceksiniz. Escape from Tarkov açıksa, görünür olmalıdır. Altındaki oka tıklayın ve Yüksek Performans'ı seçin.
 5. Oyunu görmüyorsanız, Değiştirilebilir Grafikler arayüzünün sağ üst köşesine gidin ve Çalışan Uygulamalar'a tıklayın.
 6. Aynı pozisyonda bir sonraki sayfada bulunan Yüklü Profilli Uygulamalar'a tıklayın.
 7. Escape from Tarkov'u bulun ve Değiştirilebilir Grafikler seçeneğini Yüksek Performans olarak değiştirin.
 8. Oyun hala görünmüyorsa, tekrar sağ üst köşeye gidin ve Gözat düğmesine tıklayın. Gözat iletişim kutusu açıldığında, oyunun kurulum klasörüne giden yolu bulun ve ekleyin.
 9. Artık seçeneğini Yüksek Performans olarak değiştirebilirsiniz.

Bunu not et:

 • Güç Tasarrufu seçeneği, oyunun Entegre GPU'da çalışacağı anlamına gelir.
 • "Güç Kaynağına Dayalı" seçeneği, PC'niz güç tasarrufu yaparken oyunun tümleşik GPU'da ve dizüstü bilgisayarınız bir güç kaynağına takıldığında özel kartta çalışacağı anlamına gelir.

Ayarlar Uygulamasını kullanarak:

 1. Masaüstünüze sağ tıklayın ve içerik menüsünde Ekran Ayarları'na tıklayın. Ayarları daha hızlı başlatmak istiyorsanız, Windows ve I tuşlarına aynı anda dokunun.
 2. Ayarlar uygulamasının Ekran arayüzü göründüğünde, pencerenin altına gidin ve Grafik Ayarları'na tıklayın.
 3. Grafik Ayarları ekranı göründükten sonra, "Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin" altındaki açılır menüye gidin ve Klasik Uygulama'yı seçin.
 4. Şimdi, Gözat düğmesine tıklayın, ardından Escape from Tarkov'un kurulum klasörüne gidin ve EXE dosyasına çift tıklayın.
 5. Oyunun simgesi göründüğünde, üzerine tıklayın, ardından Seçenekler'e tıklayın.
 6. Ardından, açılan iletişim kutusunda Yüksek Performans'ı seçin ve Kaydet düğmesine tıklayın.

Bütünlük Kontrolü Yapın

Oyunun bazı dosyaları bozuk veya eksik olabilir. Bir kötü amaçlı yazılım saldırısının dosyalara zarar vermesi, virüsten koruma programınızın bunlarla oynaması veya ani bir sistem kapanmasının dosyalara zarar vermesi mümkündür. Sorunu çözmek için, bir bütünlük kontrolü yapmak için Battlestate Games başlatıcısını kullanmanız gerekir.

Başlatıcı, oyunun dosyalarını bilgisayarınızdaki taramak ve bunları Battlestate sunucularındaki güncellenmiş sürümleriyle karşılaştırmaktır. Bundan sonra, program eksik veya hatalı dosyaları otomatik olarak değiştirecektir. Aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Başlat menüsüne gidin, Battlestate Launcher'ı arayın ve açın. Başlatıcı masaüstü kısayoluna sahipseniz, çift tıklayın.
 2. Uygulama açıldığında, pencerenin sağ üst köşesine gidin ve kullanıcı adınızın yanındaki oka tıklayın.
 3. Açılan bağlam menüsünde, "Bütünlük Kontrolü" seçeneğine tıklayın.
 4. Başlatıcı'nın hatalı oyun dosyalarını kontrol etmesine ve bunları otomatik olarak değiştirmesine izin verin.
 5. İşlem tamamlandığında, başlatıcıyı yeniden başlatın ve oyunu çalıştırın.

Grafik kartı sürücünüzü geri alın

Escape from Tarkov, grafik kartı sürücünüz için bir güncelleme yaptıktan sonra çökmeye başladıysa, önceki sürücüyü yeniden yüklemeyi deneyin ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin. Aşağıdaki adımlar size süreç boyunca yol gösterecektir:

 1. Hızlı Erişim menüsünü çağırmak için Başlat düğmesine sağ tıklayın.
 2. Menü göründükten sonra, Aygıt Yöneticisine tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi göründüğünde, grafik adaptörünüzü ortaya çıkarmak için "Ekran Bağdaştırıcıları" nın yanındaki oka tıklayın.
 4. Adaptöre sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın.
 5. Özellikler iletişim penceresini gördüğünüzde, Sürücü sekmesine geçin.
 6. Şimdi, Sürücüyü Geri Al düğmesine tıklayın.
 7. Sürücüyü Geri Al'a tıkladıktan sonra, Sürücü Paketini Geri Alma iletişim penceresi açılır. Sürücüyü geri alma nedeninizi seçin, ardından devam etmek için Evet düğmesine tıklayın.
 8. Windows, grafik bağdaştırıcısı sürücüsünü geri aldığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından çökme sorununu kontrol edin.

Sürücüyü Geri Al düğmesi grileşmişse, önceki sürücü yazılımının kopyası kullanılamıyor demektir. Bu durumda, işlemi manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Bu, grafik kartı üreticinizin web sitesine gideceğiniz, mevcut sürümünüzden önceki sürücü yazılımını indireceğiniz ve ardından yükleyeceğiniz anlamına gelir. Mevcut sürücü sürümünüzü görüntü bağdaştırıcısının Özellikler iletişim kutusunun Sürücü sekmesi altında kolayca kontrol edebilirsiniz.

Sürücü paketini indirdikten sonra çalıştırın. Sürücüyü Aygıt Yöneticisi aracılığıyla da yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımlar size yol gösterecektir:

 1. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Ekran Bağdaştırıcıları menüsünü genişletin.
 2. Video bağdaştırıcınıza sağ tıklayın, ardından Sürücüyü Güncelle'ye tıklayın.
 3. Sürücüyü Güncelle iletişim penceresi açıldığında, "Sürücü yazılımı için bilgisayarıma göz at" yazan ikinci seçeneğe tıklayın.
 4. Şimdi, indirdiğiniz sürücü paketini çıkardığınız klasöre gidin ve ardından Windows'un yüklemesine izin verin.
 5. Yükleme işlemi tamamlandığında, sisteminizi yeniden başlatın ve çökme sorununu kontrol etmek için Escape from Tarkov'u çalıştırın.

Grafik kartı sürücünüzü güncelleyin

Önceki sürümünü yüklemek sorunu çözmediyse, grafik kartı sürücünüzü güncellemeniz gerekir. Görünüşe göre, eski sürücüler Escape from Tarkov gibi oyunlarla pek iyi sonuç vermiyor. Daha önce yüklediğiniz güncellemenin sorunlu veya yanlış yazılım olması da mümkündür. Sürücüyü doğru şekilde güncellemek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler göstereceğiz.

Windows Update yardımcı programını kullanma

Windows Update, işletim sisteminiz ve temel Microsoft uygulamaları ve hizmetleri için kritik güncellemeleri yükleyen bir araçtır. Bu yazılım güncellemeleri, virüs tanımlarından aygıt sürücülerine kadar çeşitlilik gösterir.

Her güncelleme, yayınlanmadan önce zorlu test aşamalarından geçer. Bu, sürücünüzü Windows Update aracılığıyla güncellemenin size PC'nizle uyumlu bir yazılım sağladığı anlamına gelir. Tek dezavantajı, test sürecinin güncellenmiş sürücü yazılımının yayınlanmasını geciktirebilmesidir.

Aşağıdaki adımlar size Windows Update yardımcı programını nasıl kullanacağınızı gösterecektir:

 1. Ayarlar uygulamasını açmak için Windows ve I tuşlarına aynı anda basın.
 2. Ayarlar açıldıktan sonra, sayfanın altına gidin ve Güncelleme ve Güvenlik'e tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü açıldıktan sonra, Windows Update altındaki Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayın.
 4. Yardımcı program şimdi güncellemeleri kontrol edecek ve sisteminiz için mevcut olanları indirmeye başlayacaktır.
 5. Yardımcı program güncellemeleri indirdikten sonra Şimdi Yeniden Başlat düğmesine tıklayın.
 6. Sisteminiz şimdi yeniden başlatılacak ve Windows güncellemeleri indirmeye başlayacaktır.
 7. İşlem tamamlandıktan ve sisteminiz normal şekilde açıldıktan sonra oyunu çalıştırın ve tekrar çöküp çökmediğini kontrol edin.

Aygıt Yöneticisini Kullanma

Aygıt Yöneticisi, GPU'nuzun sürücüsünü güncellemek için kullanabileceğiniz başka bir yerleşik araçtır. İnternette grafik kartı sürücüsünü arayacak ve otomatik olarak kuracaktır. Sürücüyü manuel olarak indirip Aygıt Yöneticisi aracılığıyla yükleyebilmenize rağmen, Aygıt Yöneticisinin sürücüyü otomatik olarak güncellemesine izin vermenizi öneririz.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Windows ve X tuşlarına aynı anda basın, ardından Hızlı Erişim menüsü ekranınızın sol kenarında göründüğünde Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
 2. Aygıt Yöneticisi açıldıktan sonra Ekran Bağdaştırıcıları menüsüne gidin ve genişletin.
 3. Grafik kartınıza sağ tıklayın ve Sürücüyü Güncelle'ye tıklayın.
 4. Sürücüyü Güncelle penceresi açıldıktan sonra, ilk seçeneğe tıklayın (Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara).
 5. Windows'un güncellenmiş sürücüyü aramasına ve otomatik olarak yüklemesine izin verin.
 6. Oyunu çalıştırın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sürücünün otomatik olarak güncellenmesi

Windows Update ve Aygıt Yöneticisi işi tamamlayamazsa, daha da iyi bir seçenek olabilecek özel bir program kullanabilirsiniz. Sürücü güncelleme programları, sisteminizdeki her aygıt sürücüsünü güncel ve sorunsuz tutmak için tasarlanmıştır. Bu, grafik kartı sürücünüzü güncellerken diğer sorunlu aygıt sürücülerini de düzelteceğiniz anlamına gelir.

Piyasadaki en iyi programlardan biri Auslogics Driver Updater'dır. Araç, sorunlu aygıt sürücülerini seçmenize ve sorunsuz bir şekilde güncellemenize yardımcı olacaktır. Yalnızca Windows Hardware Quality Labs imzasını almış sürücüleri indirir ve yükler. Ayrıca, güncelleme işlemi sırasında, gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda geri alabilmeniz için önceki sürücülerinizi yedekleyecektir.

Disk belleği dosyanızı artırın

Disk belleği dosyası, bilgisayarınızın sanal belleğidir. Windows'un dolduğunda sistem belleğini genişletme yolu. Bazen sanal belleğin kendisi yeterli olmayabilir. Böyle bir senaryoda oyununuz etkilenebilir. Aşağıdaki adımlar, disk belleği dosyasını nasıl artıracağınızı gösterecektir:

 1. Görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayarak arama işlevini açın.
 2. Arama kutusu açıldığında, "gelişmiş sistem ayarları" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından arama sonuçları göründüğünde "Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle" yi tıklayın.
 3. Sistem Özellikleri iletişim kutusunun Gelişmiş sekmesi açıldıktan sonra, Performans altındaki Ayarlar düğmesine tıklayın.
 4. Ardından, Performans Seçenekleri iletişim kutusu açıldığında Gelişmiş sekmesine geçin.
 5. Sanal Bellek altındaki Değiştir düğmesine tıklayın.
 6. "Tüm sürücüler için disk belleği dosyası boyutunu otomatik olarak yönet" seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın, "Özel boyut" için radyo düğmesini tıklayın, ardından disk belleği dosyanızın başlangıç ​​boyutunu (megabayt cinsinden) ve maksimum boyutunu (ayrıca megabayt olarak) artırın.
 7. Tamamladığınızda Performans Seçenekleri ve Sistem Koruması iletişim kutularındaki Tamam düğmesine tıklayın.

Virüsten koruma programınızın oyunu engellemesini önleyin

Antivirüs programları normalde güvenliği artırır ve yeni bir uygulama yüklediğinizde tehditleri kontrol eder. Bazı durumlarda, tehdit olarak gördükleri programları, özellikle oyunlarda olduğu gibi çok fazla sistem kaynağı tüketmeye başladıklarında engellerler. Escape from Tarkov'daki rastgele çökmelerin nedeni bu olabilir. Oyunu güvenlik programının istisnalar listesine eklemeyi deneyin ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Kullandığınız antivirüs programına bağlı olarak oyunun kurulum klasörünü bir istisna, dışlama veya muafiyet olarak eklemeniz gerekir. Örneğin, Bitdefender kullanıyorsanız, Beyaz Liste ile çalışacaksınız. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, her zaman uygulamanızın geliştiricisinin web sitesinde bir rehber arayabilirsiniz.

Ancak Windows'un yerel antivirüs programını kullanıyorsanız, aşağıdaki adımlar aracın oyununuzu engellemesini nasıl durduracağınızı gösterecektir:

 1. Görev çubuğundaki büyüteç simgesine tıklayarak arama işlevini açın.
 2. Arama kutusu açıldığında, "Virüs ve tehdit" yazın (tırnak işaretleri olmadan), ardından ilk sonuca tıklayın.
 3. Virüs ve Tehdit Koruması arayüzü göründükten sonra, Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları'na gidin ve Ayarları Yönet bağlantısını tıklayın.
 4. Virüs ve Koruma Ayarları arayüzü göründükten sonra, Dışlamalar bölümüne gidin ve "Dışlamalar ekle veya kaldır" bağlantısını tıklayın.
 5. Şimdi, Hariç Tutulanlar ekranını gördükten sonra "Dışlama ekle" ye tıklayın, ardından bağlam menüsünde Klasör'e tıklayın.
 6. Klasör Seç iletişim penceresi göründükten sonra, Tarkov'dan Escape kurulum klasörüne gidin, onu seçin ve ardından Klasör Seç iletişim kutusuna tıklayın.

Sonuç

Hiçbir şey işe yaramazsa, son çare Escape from Tarkov'u yeniden yüklemelidir. Bununla birlikte, yukarıdaki adımların rastgele çökmelerden kurtulmanıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Başka sorunlarınız varsa veya deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın.