Monster Hunt: World'de başlatma sorunları nasıl giderilir?

Monster Hunter: World'ü yükleyemeyen pek çok kullanıcıdan biriyseniz, bu makale tam size göre. Başlatma sorunları, başlangıçtaki kilitlenmeden kaybolmayan siyah ekranlara kadar farklı biçimlerde gelir. Durum ne olursa olsun, size Monster Hunter: World'ün Windows 10'da yüklenmemesi sorununu nasıl düzelteceğinizi göstereceğiz.

Bilgisayarınız Oyunun Gereksinimlerini Karşılıyor mu?

Monster Hunter: World'ü yüklemekte zorlanabilirsiniz çünkü PC'niz oyunun gereksinimlerini karşılamıyor. Güçlü bir teçhizatınız olduğuna inanıyor olsanız bile, hiçbir şeyin yanlış olmadığını onaylamak için oyunun resmi gereksinimlerini kontrol etmelisiniz. Birçok oyuncu bu temel girişimi göz ardı etti ve oyunu yüklemeye devam etti, yalnızca yükleme sorunuyla karşılaştı.

Aşağıda, oyun için minimum ve önerilen gereksinimleri bulacaksınız. Bundan sonra, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bilgisayarınızın özelliklerini kontrol etmek için atmanız gereken adımları göstereceğiz. Bilgisayarınızın teknik özelliklerini oyunun gereksinimleriyle karşılaştırdıktan sonra, gerekli değişiklikleri yaptığınızdan emin olun.

Minimum Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 7; Windows 8 / 8.1; Windows 10. Her işletim sistemi 64 bit olmalıdır
 • İşlemci: Intel Core2 i5-4460 @ 3.20 GHz; AMD FX-6300
 • Sistem Belleği (RAM): 8 GB
 • GPU: VIDIA® GeForce® GTX 760; AMD Radeon ™ R7 260x. 2 GB Video RAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ses: En son sürücülerle DirectX Uyumlu Ses Kartı
 • Depolama: 30 GB boş alan

Önerilen Gereksinimler

 • İşletim Sistemi: Windows 7; Windows 8 / 8.1; Windows 10. Her işletim sistemi 64 bit olmalıdır
 • İşlemci: AMD Ryzen ™ 5 1500X; Intel® Core ™ i3 8350 4GHz; Intel® Core ™ i7 3770 3.4GHz (veya daha iyisi)
 • Sistem Belleği (RAM): 8 GB
 • GPU: AMD Radeon 6870; NVIDIA GeForce GTX580; Shader Model 5.0 veya üzeri ile 1024MB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ses: En son sürücülerle DirectX Uyumlu Ses Kartı
 • Depolama: 30 GB boş alan

Yukarıda verilen özelliklerin, bilgisayarınızın yapısının nasıl olması gerektiğine dair bir kılavuz görevi gördüğünü unutmayın. Bilgisayarınızın gereksinimleri, özellikle CPU ve GPU söz konusu olduğunda, belirtilenin altına inmedikleri sürece farklı olabilir.

Bilgisayarınızın Teknik Özellikleri Nasıl Kontrol Edilir

Aşağıdaki kılavuz, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bilgisayarınızın yapılandırmasını kontrol etme sürecinde size yol gösterecektir:

 1. Başlat düğmesine tıklayıp Başlat menüsündeki güç simgesinin üzerindeki dişli simgesini seçerek Ayarlar uygulamasını başlatın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için Windows + I tuşlarına da basabilirsiniz.
 2. Uygulamanın ana ekranı göründükten sonra, Sistem simgesine tıklayın.
 3. Sistem arayüzüne ulaştığınızda, sol bölmenin altına kaydırın ve ardından Hakkında'ya tıklayın.
 4. Ardından, sağ bölmeye (Hakkında sekmesi) gidin ve Cihaz Özellikleri altında sisteminizin ayrıntılarını bulun. Burada bulacağınız ayrıntılar, CPU'nuzun özelliklerini, RAM boyutunuzu ve CPU'nuzun mimarisini (ister 32 bit ister 64 bit olsun) içerir.
 5. Grafik kartınızın özelliklerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:
 • Başlat düğmesinin yanındaki arama işlevini çağırmak için görev çubuğunuzdaki büyüteç simgesine tıklayın veya Windows + S tuşlarına basın.
 • Arama programı göründükten sonra, metin çubuğuna "dxdiag" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve görünen ilk sonucu tıklayın.
 • DirectX Tanı Aracı göründüğünde, grafik kartınız hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulmak için Ekran sekmesine geçin.
 • DirectX sürümünüzü Sistem Bilgileri altındaki Sistem sekmesinden de kontrol edebilirsiniz.

Bilgisayarınızın bir yükseltme gerektirdiğini anlarsanız, mümkün olduğunda gerekli değişiklikleri yapın. Ayrıca, sorunsuz bir oyunun keyfini çıkarmak için oyunun önerilen gereksinimlerini karşılamak veya aşmak için bilgisayarınızı yükseltmenizi öneririz.

Bilgisayarınız Monster Hunter: World'ü çalıştırmak için gereken özelliklere sahipse, başlatma sorunundan kurtulmak için aşağıdaki düzeltmeleri kullanmaya devam edin.

Antivirüs Programınızın Oyunu Engellemesini Önleyin

PC video oyunları, antivirüs müdahalesinin yaygın kurbanlarıdır. Bu oyunların sistem kaynaklarını tüketme biçimi nedeniyle, güvenlik programları onları tehdit olarak algılama ve sonuç olarak engelleme eğilimindedir. Bu olduğunda, sonuç genellikle oyunun başlatılamamasıdır. Birçok kullanıcı antivirüs programlarını devre dışı bıraktıktan sonra bunun doğru olduğunu onayladı. Güvenlik paketinizi kapatabilir ve Monster Hunter: World'ün doğru şekilde açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Antivirüs programınızı devre dışı bıraktıktan sonra oyun sorunsuz bir şekilde yüklenirse, kurulum klasörünü programa istisna olarak eklemenizi öneririz. Güvenlik uygulamasını devre dışı bırakmanın sizi risklere açacağını unutmayın. İstisnalar özelliğine, virüsten koruma programınızın Ayarlar veya Tercihler ortamından kolayca erişilebilir. Bununla birlikte, SafeList, Whitelist, Exclusions ve Exemptions gibi farklı adlarla anılır.

Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulamanızın geliştiricilerinin web sitesine gidebilirsiniz. Windows Güvenliği kullanmakta rahatsanız ve üçüncü taraf bir virüsten koruma programınız yoksa, oyunun yükleme klasörünü Virüs ve Tehdit Koruması aracına bir dışlama olarak eklemeniz gerekir. Aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Başlat düğmesine tıklayıp Başlat menüsündeki güç simgesinin üzerindeki dişli simgesini seçerek Ayarlar uygulamasını başlatın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için Windows + I tuşlarına da basabilirsiniz.
 2. Ayarlar uygulamasının ana ekranına geldiğinizde Güncelleme ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü açıldıktan sonra Windows Güvenliği sekmesine gidin (sol bölmeye gidin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın).
 4. Windows Güvenliği sekmesi altında, Koruma Alanları bölümündeki Virüs ve Tehdit koruması üzerine tıklayın.
 5. Virüs ve Tehdit Koruması arayüzünü gördükten sonra aşağı kaydırın ve Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları bölümünün altındaki Ayarları yönet'e tıklayın.
 6. Virüs ve Tehdit Koruması Ayarları arayüzünde Hariç Tutulanlar bölümüne gidin ve ardından "Dışlamalar ekle veya kaldır" bağlantısını tıklayın.
 7. Hariç Tutulanlar ekranı göründükten sonra, "Dışlama ekle" simgesine ve ardından açılır menüden Klasör'e tıklayın.
 8. Klasör Seç iletişim kutusunda, Monster Hunter: Dünyanın yükleme klasörünü bulun. Klasörü bulduğunuzda, üzerine sol tıklayın ve ardından Klasör Seç düğmesine tıklayın.
 9. Şimdi oyunu başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Grafik Kartı Sürücünüzü Yeniden Yükleyin

Grafik kartınızın oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağınızı belirleyen bir bileşen olduğunu bilmelisiniz. Kartınız yeterince güçlü değilse, sorun yaşamadan oyunu oynayamazsınız.

Bununla birlikte, grafik kartınız oyun için önerilen kartlardan daha karmaşık olsa bile sorun yaşayabilirsiniz. Bu tür sorunların bir nedeni kartın sürücüsüdür. Ekran sürücüsü sorunları, özellikle başlangıç ​​zorlukları olmak üzere oyun sorunlarının en yaygın nedenleridir.

Grafik kartı sürücünüzün karşılaştığınız sorundan sorumlu olmadığından emin olmak için atmanız gereken ilk sorun giderme adımı, yeniden yüklemektir. Bunu yapmak için, Aygıt Yöneticisi'nden geçmeniz ve grafik kartınızı kaldırmanız gerekir. Aşağıdaki adımlar size ne yapmanız gerektiğini gösterecektir:

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama işlevini çağırmak için görev çubuğunuzdaki büyüteç simgesine tıklayın veya Windows + S tuşlarına basın.
 2. Arama yardımcı programı göründükten sonra, metin çubuğuna "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi penceresini gördükten sonra, Ekran Bağdaştırıcıları açılır menüsüne gidin ve genişletin.
 4. Ekran Bağdaştırıcıları altında grafik kartınıza sağ tıklayın, ardından içerik menüsünde Aygıtı Kaldır'a tıklayın.
 5. Aygıtı Kaldır onay iletişim kutusu göründüğünde, "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil" yazan onay kutusunun işaretsiz bırakıldığından emin olun ve ardından Kaldır düğmesine tıklayın.
 6. Windows'un cihazı kaldırmasını bekleyin, ardından sisteminizi yeniden başlatın.
 7. Bilgisayarınız açıldıktan sonra, Windows sürücüyü yeniden yüklemeyi deneyecektir.
 8. İşletim sistemi sürücüyü kurmazsa, bunu yapmaya zorlayabilirsiniz. Aygıt Yöneticisi'ni açın ve pencerenin üst kısmındaki büyüteç simgesine tıklayın.
 9. Bundan sonra, Monster Hunter: World'ü başlatmayı deneyin ve sorunsuz yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.

Sürücüyü yeniden yüklemek sorunu çözmezse sonraki adıma geçin.

Grafik Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Grafik kartı sürücünüzü güncellemek, atmanız gereken bir sonraki adımdır. Eski ve uyumsuz bir sürücü, oyununuz için kötü bir haberdir ve pekala karşılaştığınız sorunun nedeni olabilir. Sürücünüzü yeniden yüklemek, güncel değilse sorunu çözmek için hiçbir şey yapmayacaktır.

Grafik kartı üreticileri, kartlarının modern oyun standartlarına uygun olduğundan emin olmak için güncellemeler yayınlar. Güncellemeler ayrıca grafik kartlarının performansını artırmayı da amaçlamaktadır. Yani, oyununuzu güncellemediyseniz, bunu yapmayı deneyin. Kartınızın sürücüsünü nasıl güncelleyebileceğiniz konusunda size farklı yöntemler göstereceğiz.

Yakın zamanda bir güncelleme yaptıysanız ve sorunun hala devam ettiğini fark ettiyseniz, yanlış sürücü sürümünü yüklemiş olabileceğinizden, sürücüyü güncellemek için kılavuzlarımızı takip etmeyi deneyin.

Kartınızı Aygıt Yöneticisi aracılığıyla Güncelleyin

Sisteminizdeki tüm aygıtların ana merkezi olan Aygıt Yöneticisi, sürücünüzü güncellemeniz için size bir yol sunar. Program grafik kartı sürücünüzü başarıyla güncellerse, bu, kartınız için özel olarak geliştirilmiş bir sürücü yüklediğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, Aygıt Yöneticisi bazen güncellenmiş sürücü sürümlerini bulamadığı için o kadar güvenilir değildir. Bazı kullanıcılar bunu başarılı bir şekilde kullanabildiğinden, deneyebilirsiniz.

Programı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesinin yanındaki arama işlevini çağırmak için görev çubuğunuzdaki büyüteç simgesine tıklayın veya Windows + S tuşlarına basın.
 2. Arama yardımcı programı göründükten sonra, metin çubuğuna "aygıt yöneticisi" yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve Aygıt Yöneticisi'ne tıklayın.
 3. Aygıt Yöneticisi penceresini gördükten sonra, Ekran Bağdaştırıcıları açılır menüsüne gidin ve genişletin.
 4. Ekran Bağdaştırıcıları altında grafik kartınıza sağ tıklayın, ardından içerik menüsünde Sürücüyü Güncelle'ye tıklayın.
 5. Sürücüyü Güncelle penceresi göründüğünde, "Sürücüleri nasıl aramak istersiniz" altındaki "Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara" seçeneğine tıklayın.
 6. Windows'un sürücüyü çevrimiçi aramasına ve ardından indirip yüklemesine izin verin.
 7. Güncelleme işlemi tamamlandığında, Sisteminizi yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Auslogics Sürücü Güncelleyicisini Kullanma

Yerleşik araçlar sizi kolayca hayal kırıklığına uğratabilir çünkü Microsoft'un sürücü güncellemelerini yayınlama planı sizin için çalışmayabilir. Yalnızca üreticinin piyasaya sürülmesinden sonra güncellenmiş sürücü yazılımını indirip yüklediğinizden emin olmakla kalmayıp, aynı zamanda tüm süreci sizin için otomatikleştiren üçüncü taraf bir program kullanmanız daha iyidir.

Gidilecek en iyi seçeneklerden biri Auslogics Sürücü Güncelleyici'dir. Araç, Microsoft Gold Sertifikalı bir geliştiricinin ürünüdür ve endüstri uzmanları ve milyonlarca küresel Windows kullanıcısı tarafından güvenilmektedir. Bilgisayarınızı bozuk, güncel olmayan ve eksik sürücüler için tarayarak çalışır. Bu sürücüleri bulduğunda, bunları otomatik olarak indirip yüklemenize yardımcı olur.

Sorunsuz bir oyunun tadını çıkarmak için grafik kartı sürücünüzün en son sürümünü kullanmanız gerektiğinden, bu program sizin tarafınızdan herhangi bir baskı olmadan bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Gelecekte yeni güncellemeler kullanıma açılırsa, sizi bilgilendirecektir.

Aracın indirdiği ve bilgisayarınıza yüklediği sürücüler hakkında paniğe kapılmanıza gerek yok. Bunun nedeni, yalnızca üretici onaylı sürücüleri getirmesidir. Dahası, herhangi bir güncellemeyi tamamlamadan önce her zaman önceki sürücü sürümünüzün bir yedeğini kaydeder. Bu şekilde, ihtiyaç duyduğunuzda sürücünüzü kolayca geri alabilirsiniz.

Aşağıdaki adımlar size programı nasıl kullanacağınızı gösterecektir:

<
 1. Bu makaleyi okumak için sisteminizin web tarayıcısını kullanıyorsanız bu web sayfasına yeni bir sekmede gidin.
 2. Web sayfası açıldıktan sonra, İndir düğmesine tıklayın ve ardından tarayıcınızdan kurulum dosyasını indirmesini isteyin.
 3. Kurulum indirildikten sonra, doğrudan tarayıcınızdan çalıştırın veya kaydettiğiniz dizine gidin, ardından çift tıklayın.
 4. Kullanıcı Hesabı Kontrolü iletişim kutusu açıldıktan sonra, Evet'e tıklayın.
 5. Kurulum penceresi şimdi görünecektir.
 6. Dilinizi seçin, sonra dilerseniz ve ne yaptığınızı biliyorsanız Kurulum Dizini kutusunda değişiklikler yapın (olduğu gibi bırakmanızı öneririz). Rahat olduğunuza bağlı olarak, "Windows Başlangıcında otomatik olarak başlat" ve "Masaüstü simgesi oluştur" onay kutularını işaretleyin veya işaretini kaldırın. Bundan sonra, programın geliştiricilerine anonim raporlar göndermesini isteyip istemediğinize karar verin.
 7. Seçimlerinizi girmeyi bitirdikten sonra, "Kurmak için tıklayın" yazan düğmeyi tıklayın.
 8. Kurulum tamamlandığında, program otomatik olarak başlayacak ve tarama sürecini başlatacaktır. Kendi kendine başlamazsa, Başlat menüsünden veya Masaüstü kısayoluna çift tıklayarak (bir tane oluşturduysanız) başlatabilirsiniz. Açıldığında, Taramayı Başlat düğmesine tıklayın.
 9. Tarama tamamlandığında, sorunlu sürücülerin bir listesini göreceksiniz. Ekran kartı sürücünüzün listede olup olmadığını kontrol edin, ardından Güncelle düğmesine tıklayın.
 10. Araç sürücünüzü güncellemeyi bitirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve başlayıp başlamadığını kontrol etmek için oyunu başlatın.

Güncellenen Sürücüyü Manuel Olarak İndirin ve Yükleyin

Güncellenmiş sürücü sürümünü manuel olarak indirebilirsiniz. Bunu yapmak için, kartınızın üreticisinin web sitesine gitmeniz, kartınız için güncellenmiş sürücü sürümünü aramanız gerekir. İndirmekte olduğunuz yazılımın doğru yazılım olduğundan emin olmak için iki kez kontrol etmeniz ve ardından kurulumu indirip çalıştırmanız gerekir.

Yanlış sürücüyü yüklemeniz nedeniyle ortaya çıkabilecek sorunları önlemek için Auslogics Sürücü Güncelleyici kullanmanızı öneririz. Dahası, programa sahipseniz gelecekteki güncellemeler için her zaman manuel işlemden geçmek zorunda kalmayacaksınız.

Oyunun Kurulumunu Doğrulayın

Her PC oyunu, kurulum klasöründe bulunan bir dizi dosyadan oluşur. Bu dosyalar oyunun çalışmasını sağlayan şeydir. Etkileşimde bulunduğunuz ses, stratup video ve hatta oyun ayarlarının tümü dosyalardır. Bu dosyalardan herhangi biri bozulursa, özellikle oyunun başlatma sırası başlatıldığında talep edilenler, oyun yüklenemeyecektir.

Oyun dosyalarının bozulmasının birçok nedeni vardır ve bunlar arasında antivirüs müdahalesi, sorunlu yükleme, kötü amaçlı yazılım bulaşması ve oyunun ortasında ani sistem kapanması veya oyun çökmesi bulunur.

Sorunu çözmek için, Steam istemcisini kullanarak oyunun dosyalarını doğrulamanız gerekecek. Bu doğrulama işlemi sırasında olan şey, istemcinin sisteminizdeki dosyaları taraması ve bunları sunucularındakilerle karşılaştırmasıdır. Teslim alınmayan dosyalar otomatik olarak yeniden indirilecektir. Oyun dosyalarınızı Steam kullanarak nasıl doğrulayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesinin (Windows + S) yanındaki arama yardımcı programını açın, Steam'i arayın ve ardından istemciyi başlatın. Masaüstünüzde uygulamanın kısayolu varsa, üzerine tıklamanız yeterlidir.
 2. Steam istemcisi açıldıktan sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 3. Bir bağlam menüsü kaybolursa Oyunlar'a tıklayın.
 4. Sisteminizdeki oyunların listesi (Steam hesabınıza ekli) göründükten sonra, Monster Hunter: World'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 5. Pencerenin sağ bölmesindeki Özellikler sayfasına gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 6. Yerel Dosyalar sekmesindeki seçenekleri gördükten sonra, "Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula" düğmesine tıklayın.
 7. Steam istemcisi şimdi bilgisayarınızdaki oyun dosyalarını sunucusundaki dosyalarla karşılaştırmaya başlayacak. Hasarlı veya eksik dosyalar varsa, program bunları otomatik olarak değiştirecektir.
 8. Doğrulama işlemi tamamlandığında, istemciyi yeniden başlatın, ardından oyunu başlatın ve sorunu kontrol edin.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

Çoğu oyunun düzgün çalışması için gelişmiş sistem kaynaklarına erişmesi gerekir. Bu kaynaklara erişmek için gelişmiş izinlere ihtiyaçları vardır. Bu izinler olmadan, Windows bunların erişimini reddeder. Bu erişim eksikliği, Monster Hunter: World ile karşılaştığınız çökme sorununun nedeni olabilir.

Sorunu burada çözmek için oyunu yönetici olarak çalıştırın. Bunu yapmak için, Başlat menüsünde oyuna sağ tıklayın veya Masaüstü kısayoluna sağ tıklayın ve başlatmak istediğinizde Yönetici Olarak Çalıştır'a tıklayın.

Oyuna kalıcı yönetici hakları vererek sürekli sağ tıklamayı önleyebilirsiniz. Bu adımları takip et:

 1. Bir Dosya Gezgini penceresi başlatmak için görev çubuğunuzdaki klasör simgesine tıklayın veya Masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayın. Aynı efekt için Başlat düğmenize sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ne tıklayabilir veya Windows + E kombinasyonuna basabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi göründükten sonra, sol bölmedeki Bu PC'ye tıklayın.
 3. Ardından, sağ bölmeye gidin ve Aygıtlar ve Sürücüler altında Yerel disk C'ye çift tıklayın.
 4. Yerel Diskin içeriği göründüğünde, Program Dosyaları (x86) klasörüne gidin ve çift tıklayın.
 5. Steam klasörüne gidin ve Program Dosyaları (x86) klasörü açıldığında açın.
 6. Steam klasörü açıldığında Steamapps dizinine çift tıklayın.
 7. Ardından, Steamapps klasörünün altındaki Ortak klasöre çift tıklayın.
 8. Şimdi, Monster Hunter: World'ü bulun ve kurulum klasörünü açın.
 9. Oyunu nereye yüklediğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:
 • Başlat düğmesinin (Windows + S) yanındaki arama yardımcı programını açın, Steam'i arayın ve ardından istemciyi başlatın. Masaüstünüzde uygulamanın kısayolu varsa, üzerine tıklamanız yeterlidir.
 • Steam istemcisi açıldıktan sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 • Bir bağlam menüsü kaybolursa Oyunlar'a tıklayın.
 • Sisteminizdeki oyunların listesi (Steam hesabınıza ekli) göründükten sonra, Monster Hunter: World'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 • Pencerenin sağ bölmesindeki Özellikler sayfasına gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 • Yerel Dosyalar sekmesindeki seçenekleri gördükten sonra, "Yerel Dosyalara Gözat" düğmesine tıklayın.
 • Oyunun klasörü şimdi görünecektir.
 1. Şimdi, oyunun EXE dosyasını bulun, üzerine sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 2. Özellikler iletişim kutusu göründükten sonra Uyumluluk sekmesine geçin.
 3. Uyumluluk sekmesinin altında, "Bu programı yönetici olarak çalıştır" ın yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam düğmesini tıklayın.
 4. Monster Hunter: World'ü yeniden başlatın ve sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Oyunun Güvenlik Duvarı Programınızdan Geçmesine İzin Verin

Monster Hunter: World'ün birçok yönünü çalıştırmak için güçlü bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız var. Çoğu durumda, oyun internete bağlanamazsa, yüklenmeyi reddeder. Ağ bağlantınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, sorunu çözmek için ISS'nize başvurun veya tüm İnternet yapılandırmalarınızın doğru olduğundan emin olun.

Bununla birlikte, bilgisayarınızın İnternet bağlantısı kararlıysa, güvenlik duvarı programınıza dikkat etmelisiniz. Güvenlik duvarlarının oyunlarda sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Bu güvenlik programları genellikle oyunların bilgisayar ağlarına erişmesini engeller ve Monster Hunter: World'de yaşadığınız başlatma sorununun nedeni bu olabilir.

Sorunu çözmek için oyunun güvenlik duvarı programınız üzerinden geçmesine izin verin. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken, üçüncü taraf güvenlik duvarı programınızın Ayarlar ortamına gitmek ve "Bir programa izin ver" bölümüne veya benzeri bir şeye gitmek. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, uygulamanın geliştiricisinin web sitesinde size rehberlik edecek bir rehber bulabilirsiniz.

Ağ korumanız için Windows'un yerel güvenlik duvarı programına güveniyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Öncelikle, sorundan sorumlu olup olmadığını kontrol etmek için güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı deneyin, ardından devam edin ve oyuna program aracılığıyla izin verin:

 1. Başlat düğmesine tıklayıp Başlat menüsündeki güç simgesinin üzerindeki dişli simgesini seçerek Ayarlar uygulamasını başlatın. Uygulamayı daha hızlı başlatmak için Windows + I tuşlarına da basabilirsiniz.
 2. Ayarlar uygulamasının ana ekranına geldiğinizde Güncelleme ve Güvenlik simgesine tıklayın.
 3. Güncelleme ve Güvenlik arayüzü açıldıktan sonra Windows Güvenliği sekmesine gidin (sol bölmeye gidin ve Windows Güvenliği'ne tıklayın).
 4. Windows Güvenliği sekmesi altında, Koruma Alanları bölümünde Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması'na tıklayın.
 5. Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması arayüzünü gördükten ve Etki Alanı Ağı'na tıkladıktan sonra Etki Alanı Ağı arabiriminde Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı kapatın. Özel Ağ ve Genel Ağ için bu işlemi tekrarladığınızdan emin olun.
 6. Şimdi, Monster Hunter: World'ü başlatın ve düzgün yüklenip yüklenmediğini kontrol edin.
 7. Oyun başarıyla başlatılırsa, başlatma sorunundan Windows Defender Güvenlik Duvarı sorumludur. Artık oyunun geçmesine izin verebilirsiniz. Bu adımları takip et:
 • Güvenlik Duvarı ve Ağ Koruması arayüzünü açın ve "Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver" bağlantısını tıklayın.
 • İzin Verilen Uygulamalar iletişim penceresini gördüğünüzde, Ayarları Değiştir düğmesine tıklayın.
 • Ardından, İzin Verilen Uygulamalar ve Özellikler listesi altındaki Monster Hunter: World girişine gidin.
 • Oyunu İzin Verilen Uygulamalar ve Özellikler listesinde bulamıyorsanız, iletişim penceresinin sağ alt alanındaki "Başka bir uygulamaya izin ver" düğmesine tıklayın.
 • "Uygulama ekle" iletişim penceresi göründüğünde, Gözat düğmesine tıklayın.
 • Şimdi, Monster Hunter: World'ün kurulum klasörüne giden yolu bulun ve ardından EXE dosyasına çift tıklayın.
 • "Uygulama ekle" iletişim kutusunda Monster Hunter: World'ü gördükten sonra, pencerenin altına gidin ve Ekle düğmesine tıklayın.
 • Şimdi oyunu İzin Verilen Uygulamalar ve Özellikler listesinde görmelisiniz. Özel ve Genel altında yanındaki kutuları işaretleyin ve ardından değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam düğmesine tıklayın.
 1. Oyunu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Geçici Dosyalarınızı Temizleyin

Temp klasörünüz, belirli Windows hizmetleri ve üçüncü taraf uygulamaları tarafından kaydedilen geçici dosyalara ev sahipliği yapar. Monster Hunter: World ayrıca bu geçici dosyalardan bazılarını oluşturur ve herhangi bir nedenle bozulurlarsa, muhtemelen oyunun başlatılamamasına neden olurlar. Temp klasörünü boşaltmayı deneyin ve oyunun sorunsuz başlayıp başlamayacağını kontrol edin. Bu adımları takip et:

 1. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve Çalıştır'a tıklayın veya Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows + R klavye kombinasyonunu kullanın.
 2. Çalıştır açıldıktan sonra, metin kutusuna "% TEMP%" (tırnak işaretleri olmadan) yazın ve Enter tuşuna basın veya Tamam düğmesini tıklayın.
 3. Temp klasörü göründüğünde, klasörün tüm içeriğini seçmek için Ctrl + A tuşlarına basın.
 4. Şimdi, Shift ve Delete tuşlarına aynı anda basın, ardından onay iletişim kutusundaki Evet düğmesine tıklayın.
 5. Oyunu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak

Tam Ekran Optimizasyonları, video oynatıcılar ve oyunlar gibi video uygulamalarının performansını artırmak için tasarlanmış bir Windows özelliğidir. Ancak, bazı oyunlarla çakışmaya meyillidir. Bazı Canavar Avcısı: Dünya oyuncuları, bu özelliği devre dışı bırakmanın sorunu çözmelerine yardımcı olduğunu doğruladılar. Özelliği devre dışı bırakmak için oyunun EXE dosyasının özelliklerini ayarlaman gerekecek.

Aşağıdaki adımlar size dosyayı nasıl bulacağınızı ve gerekli değişiklikleri nasıl yapacağınızı gösterecektir:

 1. Bir Dosya Gezgini penceresi başlatmak için görev çubuğunuzdaki klasör simgesine tıklayın veya Masaüstünüzdeki herhangi bir klasöre çift tıklayın. Aynı efekt için Başlat düğmenize sağ tıklayıp Hızlı Erişim menüsünde Dosya Gezgini'ne tıklayabilir veya Windows + E kombinasyonuna basabilirsiniz.
 2. Dosya Gezgini penceresi göründükten sonra, sol bölmedeki Bu PC'ye tıklayın.
 3. Ardından, sağ bölmeye gidin ve Aygıtlar ve Sürücüler altında Yerel disk C'ye çift tıklayın.
 4. Yerel Diskin içeriği göründüğünde, Program Dosyaları (x86) klasörüne gidin ve çift tıklayın.
 5. Steam klasörüne gidin ve Program Dosyaları (x86) klasörü açıldığında açın.
 6. Steam klasörü açıldığında Steamapps dizinine çift tıklayın.
 7. Ardından, Steamapps klasörünün altındaki Ortak klasöre çift tıklayın.
 8. Şimdi, Monster Hunter: World'ü bulun ve kurulum klasörünü açın.
 9. Oyunu nereye yüklediğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin:
 • Başlat düğmesinin (Windows + S) yanındaki arama yardımcı programını açın, Steam'i arayın ve ardından istemciyi başlatın. Masaüstünüzde uygulamanın kısayolu varsa, üzerine tıklamanız yeterlidir.
 • Steam istemcisi açıldıktan sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 • Bir bağlam menüsü kaybolursa Oyunlar'a tıklayın.
 • Sisteminizdeki oyunların listesi (Steam hesabınıza ekli) göründükten sonra, Monster Hunter: World'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 • Pencerenin sağ bölmesindeki Özellikler sayfasına gidin ve Yerel Dosyalar'a tıklayın.
 • Yerel Dosyalar sekmesindeki seçenekleri gördükten sonra, "Yerel Dosyalara Gözat" düğmesine tıklayın.
 • Oyunun klasörü şimdi görünecektir.
 1. Şimdi, oyunun EXE dosyasını bulun, üzerine sağ tıklayın ve ardından Özellikler'e tıklayın.
 2. Özellikler iletişim kutusu göründükten sonra Uyumluluk sekmesine geçin.
 3. Uyumluluk sekmesi altında, "Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak" ın yanındaki kutuyu işaretleyin ve ardından değişikliklerinizi kaydetmek için Tamam düğmesini tıklayın.
 4. Monster Hunter: World'ü yeniden başlatın ve sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Oyunu Düzgün Şekilde Yeniden Yükleyin

Hiçbir şey işe yaramazsa, oyunu yeniden yüklemeyi düşünün. Birçok oyuncu bunu diğer yöntemlerle yapılan birçok atıştan sonra yaptı ve oyunu çalıştırmayı başardı. Yükleme işlemi sırasında bazı kritik yazılım bağımlılıklarının atlanması, başlatma hatasına neden olabilir. Oyunu doğru şekilde nasıl kuracağınızı size göstereceğiz.

Oyunu kaldırmaya başlamak için şu adımları izleyin:

 1. Başlat düğmesinin (Windows + S) yanındaki arama yardımcı programını açın, Steam'i arayın ve ardından istemciyi başlatın. Masaüstünüzde uygulamanın kısayolu varsa, üzerine tıklamanız yeterlidir.
 2. Steam istemcisi açıldıktan sonra, pencerenin üstüne gidin ve Kitaplık'a tıklayın.
 3. Bir bağlam menüsü kaybolursa Oyunlar'a tıklayın.
 4. Sisteminizdeki oyunların listesi (Steam hesabınıza ekli) göründükten sonra, Monster Hunter: World'ü bulun, sağ tıklayın ve ardından Kaldır'a tıklayın.
 5. Bir onay iletişim kutusu göründüğünde, Sil düğmesine tıklayın.
 6. Steam'i yeniden başlatın ve tekrar Kitaplığa gidin.
 7. Monster Hunter: Dünyanın girişi artık gri renkte görünecek.
 8. Oyuna sol tıklayın, ardından pencerenin ortasına gidin ve oyunun başlığının altındaki Yükle düğmesine tıklayın.
 9. Görünen ve size indirme işleminin yaklaşık süresini gösteren iletişim kutusunda İleri düğmesine tıklayın.
 10. Bir sonraki ekran göründüğünde, tercihlerinizi seçmek için onay kutularını işaretleyin ve işaretlerini kaldırın, ardından İleri düğmesine tıklayın.
 11. Oyunun indirilmesini bekleyin.
 12. Kurulum tamamlandığında, Monster Hunter: World'ü çalıştırın ve sorunu kontrol edin.

Sonuç

Artık Monster Hunter: World'ü sorunsuz bir şekilde başlatabileceğinizden eminiz. Bize bildirmek istediğiniz başka sorunlarınız varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanın.