Discord, Windows 10 PC'de güncellenemezse ne yapmalı?

Dünya çapında çok oyunculu oyunlarla ilgilenen milyonlarca insandan biriyseniz, büyük ihtimalle bir Discord hesabınız vardır. Discord, oyuncuların etkileşimde bulunmaları, oynanışı koordine etmeleri ve oyun kilometre taşlarını paylaşmaları için en iyi yollardan biridir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar Windows 10 PC'lerinde Discord'u güncelleyemediklerinden şikayet ettiler. Aynı durumdaysanız, uygulamayı sorunsuz bir şekilde nasıl güncelleyeceğinizi size göstereceğiz.

Windows 10'da Discord nasıl güncellenir?

Windows 10'da Discord'u nasıl düzgün bir şekilde güncelleyeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Çevresindeki en zengin özellikli sohbet uygulamalarından biri olan Discord, çok fazla kaynak kullanır ve çok çeşitli uygulama izinlerine ihtiyaç duyar. Bu, genellikle bilgisayarınızdaki diğer işlemlerle çakışmasına neden olur ve güncelleme sırasında sorunlara açık hale gelir. Bu, sisteminizin güvenlik programları, bilgisayarınızdaki Discord dosyaları veya her ikisinin bir kombinasyonu ile ilgili olabilir.

Windows 10 PC'nizde Discord'u güncellemeye çalışırken yükleme başarısız veya güncelleme başarısız bildirimleri almaya devam ederseniz, sorunu çözmek için aşağıdaki yöntemlerden birini deneyin.

Yöntem 1: Windows Defender'ı devre dışı bırakın

Windows Defender - Windows 10'daki yerleşik anti-virüs - bazen mükemmel derecede ince dosyaları tehlikeli olarak yanlış sınıflandıran belirli agresif sınıflandırıcılar kullanır. Dolayısıyla, Discord'u kurarken sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni Windows Defender'ın PC'nize yüklenmesini engellemesi olabilir.

Windows Frewall'u bir süreliğine kapatmak, Discord'u müdahale etmeden kurmanıza izin verecektir.

 1. In Cortana Arama, tipi ve koşmak Ayarlar.
 2. Git ayarlarını yönetme> Güncelleme ve Güvenlik>, Windows Güvenlik> Virüs & tehdit koruması .
 3. Geçiş gerçek zamanlı koruma bulunan Dönüş seçeneği kapalı.
 4. Değişiklikleri kaydedin ve uygulamadan çıkın.

Discord istemcisinin bir güncellemesi bu adımdan sonra başarılı olursa, gerçek zamanlı korumayı yeniden etkinleştirmek için Windows Güvenliği'ne dönebilirsiniz.

Alternatif olarak, Windows Defender Güvenlik Duvarı'nda tüm gelen bağlantıların engelini kaldırmak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

 1. Tip Firewall ve Cortana Ara Ağ Koruma ve programı çalıştırın.
 2. Aktif ağ bağlantınızı açın.
 3. Windows Defender Güvenlik Duvarı altında Tüm gelen bağlantıları engelle seçeneğinin işaretini kaldırın .
 4. Güvenlik duvarını devre dışı bırakın.

Yöntem 2: Virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakın

Yukarıdaki yöntemler başarılı olmazsa, üçüncü taraf virüsten koruma yazılımınız suçlu olabilir. Bazı antivirüs programlarının bilgisayarınızdaki kötü amaçlı öğeleri takip etmede aşırı istekli olduğu bilinmektedir. Bazen, mükemmel ince kurulum dosyalarını karantinaya alırlar ve böylece süreci bozarlar.

Antivirüsünüzün Discord güncellemenizi engellemediğinden emin olmak için yazılımı açın ve güncelleme kurulumu süresince korumayı devre dışı bırakın. Alternatif olarak, Görev Yöneticisi'ni açabilir ve antivirüsünüzle ilişkili tüm çalışan işlemleri öldürebilirsiniz.

Güvenli tarafta olmak için, 24 saat güvenlik ile tehlikeli maddeler ve güvenilir dosyalar arasında hatasız bir ayrım yapma yeteneğini birleştiren bir antivirüs kullanmanızı öneririz. Auslogics Anti-Malware, eksiksiz bir ana koruma paketi, esnek tarama zamanlaması, temiz arayüz ve yüzde 100 doğru bir kötü amaçlı yazılım algılama algoritması sunar. Devam edin ve deneyin.

Yöntem 3: Yönetici Olarak Güncelle

Discord'un, çalışması için yönetici düzeyinde ayrıcalıklara ihtiyaç duyması nedeniyle güncellenememesi mümkündür. Bunu düzeltmek için güncellemeyi yönetici olarak yüklemelisiniz.

Bunu yapmadan önce, bilgisayarınızda çalışan bir Discord işlemi olmadığından emin olun. Görev Yöneticisi'ni açın ve çalışan hiçbir işlemin Discord ile ilgili olmadığını doğrulayın. Varsa öldür onları.

 1. İndirilen Discord güncellemesinin konumuna gidin.
 2. Güncelleme işlemine başlamak için dosyaya sağ tıklayın ve Yönetici Olarak Çalıştır'ı seçin . Görünürse uyarı mesajını dikkate almayın.

Yöntem 4: Farklı Bir Klasöre Yükle

Bazı kullanıcılar, farklı bir klasöre yüklerken başarılı bir Discord güncellemesi bildirdi. Sorunu çözüp çözmediğini görmek için aynı şeyi denemek zarar vermez.

 1. Bilgisayarınızdaki Discord klasörünü bulun ve başka bir konuma taşıyın.
 2. Güncelleme işlemine başlayın ve kurulum sihirbazı tarafından bir kurulum konumu seçmeniz istendiğinde yeni klasör konumunu seçin.

Yöntem 5: Güncelleme Dosyasını Yeniden Adlandır:

 1. Dosya Gezgini'ni açın ve yol alanına% LocalAppData% yazın. Bu , gizli AppData klasörünün içindeki Yerel alt klasörü getirmelidir .
 2. Update.exe dosyasını Discord klasöründe bulmalısınız .
 3. Başka bir şeyle yeniden adlandırın ve yüklemeyi deneyin.

Yöntem 6: Discord'u Yeniden Yükleyin

Windows 10 PC'nizde güncellenmiş Discord sürümünü edinmenin başka bir yöntemi de uygulamanın yeni bir kurulumunu yapmaktır.

 1. Discord'u ve ilişkili tüm dosya ve klasörleri bilgisayarınızdan silin . İhtiyaç duyduğunuz verileri yedeklemeyi unutmayın.
 2. En son sürümü indirmek ve PC'nize yüklemek için Discord web sitesini ziyaret edin. Girişim yapan herhangi bir koruma yazılımını devre dışı bırakmayı unutmayın.

Bilgisayarınızda zaten mevcut olan Discord sürümüne en son sürümü (güncellemeyi içeren) yüklemeyi de deneyebilirsiniz.

Özetle bunlar, Windows 10'da başarısız bir Discord güncellemesini atlatmanın yaygın yöntemleridir. Bu nedenle, Discord'un zengin özellikli oyun ekosistemine en son eklemelere erişim elde etmek için bunları deneyin. Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu şey, Windows Defender veya birincil antivirüs gibi Discord'un kurulumunu aktif olarak engelleyen herhangi bir program olup olmamasına bağlıdır. Koruma yazılımı olmadan yapamayanlar için, yukarıda bahsedilen Auslogics Anti-Malware mükemmel bir müdahaleci olmayan seçenektir.